Acer Aspire One 532G: první netbook s vyhrazenou grafikou

Acer Aspire One 532G: první netbook s vyhrazenou grafikou

Nový Acer Aspire One 532G předznamenává nastupující trend v digitálním světě, v němž si získává stále větší oblibu online sledování obsahu ve vysokém rozlišení. Acer představuje první netbook na trhu s vyhrazenou grafikou NVIDIA® ION™ příští generace, která umožňuje uživatelům dívat se na obsah ve vysokém rozlišení online, přehrávat ho v rozlišení 720p anebo ho sledovat s přáteli ve skutečném vysokém rozlišení 1080 na externím televizoru/LCD monitoru s vysokým rozlišením připojeném k rozhraní HDMI.

Výdrž baterie až 10 hodin*, integrované bezdrátové připojení Wi-Fi®, 10.1” displej s vysokým rozlišením s podsvícením LED diodami a volitelný modul 3G dokazují, že Aspire One 532G nabízí jedinečné spojení vynikajícího výkonu a ultrakompaktního provedení spolu s veškerým výkonem, který požadujete. Uživatelé netbooku mohou nyní sledovat online obsah ve vysokém rozlišení a současně používat několik internetových aplikací.

Vysoké rozlišení online v dokonalém podání a zábava ve vysokém rozlišení

Pokud vás neuspokojuje normální surfování na internetu, můžete sledovat video ve vysokém rozlišení na stránkách YouTube HD, Hulu anebo Facebook. Aspire One 532G s vyhrazenou grafikou zajišťuje plynulý streaming obsahu ve vysokém rozlišení. Netbook dokonce zvládá bez obtíží 3D aplikace, běžné počítačové hry, střih a převod videa,používání snímků pro funkci face tagging a přehrávání videí ve vysokém rozlišení až 1080p na televizoru s vysokým rozlišením, který je připojen k rozhraní HDMI počítače, a navíc umožňuje stejně snadno surfovat na internetu, používat elektronickou poštu, chatovat, prohlížet fotografie, upravovat dokumenty a mnoho dalšího -a to vše díky nové platformě Intel Atom™ N450 a grafickému procesoru příští generace NVIDIA® ION™ s vyhrazenou 512MB pamětí.

Inteligentní výkon a vysoké rozlišení

Aspire One 532G však nedosahuje vysokého výkonu na úkor výdrže baterie. Při náročném zobrazování ve vysokém rozlišení využije veškerý výkon, zatímco při běžném použití sníží spotřebu energie a tím dosáhne delší výdrže baterie. Technologie NVIDIA® Optimus™ zaručuje inteligentní, plně automatický a plynulý přechod mezi využitím výkonného grafického procesoru NVIDIA® ION™ a integrované grafiky s nižší spotřebou v závislosti na nárocích příslušné aplikace a tím prodlouží dobu provozu na baterii při současném zajištění vysokého výkonu v případě, že ho skutečně potřebujete.

Pohodový společník na cesty

Aspire One 532G, který stačí nabít jen jednou za 10 hodin*, umožňuje přístup k internetu i na cestách a použití multitaskingu společně s internetem. Inovativní síťový adaptér je ideální na cesty, neboť je lehčí než běžné adaptéry, zkracuje dobu nabíjení o 1/3 a je dodáván s výměnnými vidlicemi pro zapojení do zásuvky. Budete mít tedy vždy po ruce tu správnou vidlici bez ohledu na to, kde se právě nacházíte.

Netbook, který má tloušťku pouhý 1” a váží cca 1 kg, je nabízen ve třech barevných odstínech – modrém Sapphire Blue, červeném Ruby Red a stříbrném Pearl Silver.Tento kompaktní počítač, který umožňuje plynule přehrávat filmy i flashvideo ve vysokém rozlišení a je vybaven baterií s dlouhou výdrží, je určen pro skutečně bezbariérovou komunikaci.

Netbook s vysokou energetickou účinností splňuje normu Energy Star® v5.0, jakož i směrnice RoHS a WEEE EU pro používání a likvidaci nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních. Dále je vybaven podsvícením LED diodami bez obsahu rtuti.

Aspire One 532G bude uveden na trh koncem 1. čtvrtletí 2010.

Témata článku: Netbook, Vysoký obsah, Acer Aspire One, Multitasking, 3d televizory, Rozlišení, Vysoký výkon, Pearl, Aspire, Náročné použití, One X, Vysoká spotřeba, Dokonalé rozhraní, Rohs, Vysoké rozlišení, Běžný převod, Dlouhý snímek, Rozhraní HDMI, Led televizory, Běžný střih

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje