AAC a. s. vyplatí 91 Kč na akcii

Mimořádná valná hromada AAC a. s., která se konala dne 26.5. 2003, schválila konsolidovanou roční účetní závěrku AAC a. s. za rok 2002. Konsolidované tržby dceřiných společností holdingu, které vyvíjejí činnost v České republice, na Slovensku a v Rumunsku, dosáhly hodnoty 7,253 miliardy Kč a meziročně vzrostly o 5%.
AAC a. s. vyplatí 91 Kč na akcii

Mateřská společnost holdingu AAC a. s. vykázala za rok 2002 konsolidovaný zisk po zdanění ve výši 61,264 miliónu Kč. Z tohoto zisku bude akcionářům formou dividendy vyplaceno celkem 32,049 miliónu Kč, což znamená 91 Kč na akcii (výnos 9%).

Mimořádná valná hromada dále schválila změnu Stanov společnosti, která zvyšuje počet členů představenstva AAC a. s. ze 7 na 10. Členy představenstva bude i nadále jmenovat dozorčí rada.

Roční účetní závěrku AAC a. s. a rozhodnutí o výplatě dividend schválila řádná valná hromada konaná 27.3. 2003.

 

 

 

 

AAC a. s. je investiční holdingovou společností se zahraniční majetkovou účastí, která se prostřednictvím svých dcer profiluje jako přední distributor na trhu výpočetní a kancelářské techniky, elektroniky a telekomunikací, vývoje a distribuce CAD software. Hlavní aktivitou AAC a. s. je budování dynamické skupiny obchodních společností, jejich metodické vedení ve všech oblastech řízení a další rozšiřování této skupiny mimo český trh. Nejvýznamnější společnosti holdingu jsou ProCA spol. s r.o., LIBRA Electronics, spol. s r. o., Xanadu s.r.o. (dříve CAD Studio spol. s r. o.), LIBRA Electronics Slovakia, a.s. (dříve I.M.Computer, a.s.), ProCA Slovakia, s. r. o. a ProCA Romania s.r.l.

 

 

 

V případě zájmu Vám rádi poskytneme doplňující informace.

 

 

 

Dr. Petr Samec,

vedoucí útvaru marketingové komunikace AAC a. s.

samec@aac.as, 602 190 678

 

Váš názor Další článek: Zakladatelé Kazaa si půjčí vaše PC

Témata článku: Xanadu, Romania


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky