64kb/s do Internetu s CZCOMem za 2 900 Kč

Bezdrátové řešení CZCOMu umožňuje připojení do Internetu rychlostí 64kb/s již za 2.900Kč
64kb/s do Internetu s CZCOMem za 2 900 Kč
Společnost CZCOM s.r.o. oznámila rozšíření portfolia svých služeb o bezdrátové řešení pro připojení na Internet. V nabídce lze najít připojení rychlostí od 64kb/s výš. Právě připojení prostřednictvím bezdrátové technologie o rychlosti 64kb/s CZCOM nabízí již za 2.900Kč, což je jedna z nejnižších cen na českém trhu.

CZCOM s.r.o. provozuje bezdrátové připojení na obou nejdostupnějších technologiích v České republice a to jak na WaweLan, tak i na BreezNet. Instalaci, správu i servis zákaznických stanic zajišťují přímo pracovníci CZCOMu.

O bezdrátovém připojení
Hlavním argumentem pro bezdrátové připojení na Internet je – již výše zmiňovaná - cena připojení. Ve srovnání s připojením klasickou telefonní linkou navíc odpadají telefonní poplatky na účet SPT Telecom. Pokud budeme srovnávat bezdrátové připojení a připojení klasickou pevnou linkou, odpadá platba za měsíční pronájem datového okruhu od SPT Telecom.

Další velkou výhodou bezdrátové technologie je způsob ukončení datového okruhu ve Vaší firmě. Datový okruh je ukončen Ethernet rozhraním – tzn. rozhraním v síťové kartě Vašeho serveru nebo PC. Zde je vidět další finanční úspora, kdy není potřeba kupovat drahé modemy na pevné linky. Investici si nevyžaduje ani koncový bod, který je potřeba na straně uživatele pro příjem signálu. Ten je zahrnut v ceně služby. Jedinou investicí jsou náklady na zabezpečení sítě a to lze provést standardním způsobem – buď hardwarově routerem (CISCO), nebo softwarově (WinProxy, WinRoute apod.).

Bezdrátové technologie zároveň umožňují realizovat propojení poboček Vaší firmy v rámci jedné buňky (většinou v rámci jednoho města), aniž by bylo nutné přistupovat přes Internet . Další výhodou “bedrátu” je, díky vysoké datové průchodnosti, připravenost pro přenos nejenom dat ale i hlasu (RealAudio, telefonování a faxování po Internetu apod.).

Kde se lze připojit
V současné době se je možné se u CZCOMu bezdrátově připojit na Internet v šesti městech. V dalších cca pěti přípojných bodech sítě CZCOM lze očekávat možnost připojení bezdrátově do Internetu během jednoho měsíce. Rozšíření bezdrátových technologií na celou síť CZCOM předpokládáme v průběhu roku 1999. Vše bude záležet na poptávce v dané lokalitě i na vývoji těchto i dalších technologií.

O společnosti CZCOM s.r.o.
Společnost CZCOM s.r.o vznikla v roce 1996. Již od počátku své existence se zaměřila na poskytování služeb Internetu. Za 3 roky svého působení vybudoval CZCOM jednu z největších sítí přípojných bodů do Internetu v České republice a díky této síti nezůstal bez pokrytí službami CZCOMu žádný kraj České republiky. V současné době čítá síť CZCOM již více než 40 přípojných bodů. Společnost je díky špičkové technologii, kterou používá schopna poskytovat Internet jak rychlostí 33.6kb/s, tak 56K i prostřednictvím ISDN. Cílem společnosti je poskytování komplexních služeb Internetu od základního připojení dial-up uživatelů až po připojení sítí LAN prostřednictvím pevné linky či bezdrátově. Další oblastí služeb jsou služby Web-design studia, Elektronický obchod, ale i realizace a správa Virtuálních privátních sítí s kódovaným přenosem dat. K poskytování kvalitních služeb Internetu je samozřejmě nutné mít k dispozici kvalitní konektivitu, a proto je síť CZCOMu součástí sdružení NIX (2Mb/s). Další domácí konektivita CZCOMu je realizována na CESNET (2Mb/s) a na TEN-34 (2Mb/s). Do zahraničí je síť CZCOM propojena vlastními, jak metalickými (EBONE 1,28Mb/s – uzel EBONE v Praze), tak i satelitními (Telenor 384kb/s – Nittedal) spoji. Veškeré informace o topologii sítě společnosti CZCOM s.r.o., o poskytovaných službách, referenčních zákaznících a veškerou obchodní a technickou podporu najdete na stránkách http://www.czcom.cz.
Váš názor Další článek: Přehrávání zvukových CD se nedaří

Témata článku: Internet, Satelitní internet, Připojený uzel, Bezdrátový internet, Satelitní karty, Bezdrátový spoj, Pevná linka, Klasický internet, Referenční design


Určitě si přečtěte

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 34

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 48

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 35

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky