602SQL Server 9.5 s podporou XML a OpenOffice.org

Praha - 15. 11. 2005 – Společnost Software602 a.s. uvedla na trh 602SQL Server 9.5 pro Linux a Microsoft Windows. Nová verze této moderní klient-server databáze, která je mimo jiné součástí profesionálního kancelářského balíku 602Office 2.0, zásadním způsobem zjednodušuje přenos a transformaci XML dat a plně integruje prostředí OpenOffice.org.
602SQL Server 9.5 s podporou XML a OpenOffice.org

Nová verze přináší plnou integraci databáze do prostředí 602Office 2.0 (profesionální kancelářský software pro Windows a Linux založený na Open Source projektu OpenOffice.org) pro snadný návrh tabulek, dotazů, formulářů a sestav přímo z jednotlivých aplikací. Dále byla rozšířena podpora full-textového indexu nového standardu OASIS Open Document Format for Office Applications (OpenDocument, ODF). Full-text index podporuje též dokumenty ve formátu Microsoft Office (DOC/XLS/PPT), RTF, PDF, HTML a ASCII.

 

602SQL Server 9.5 umožňuje přenos a transformaci XML dat mezi XML souborem a relačními tabulkami oběma směry prostřednictvím popisu přenosu dat Data Access Definition (DAD), které jsou uloženy v jako objekty v databázi v XML formátu (včetně případných dotazů v jazyce SQL, které čerpají data z databáze). Pro návrh DAD lze v 602SQL použít interaktivní vizuální editor nebo je přímo generovat z XML schématu (XSD). Podpora formátu XML pro přenos dat mezi heterogenními systémy se uplatní též u řešení elektronických interaktivních formulářů 602XML, které pracují s otevřeným formátem XML podle standardu definovaným konsorciem W3C.

 

602SQL Server 9.5 pro Software602 plní funkci SQL úložiště při sběru XML dat a základní databázové technologie u nové verze 602LAN SUITE 5 GroupWare, jehož koncept jsme představili na letošním Invexu konstatuje Ing. Richard Kaucký, generální ředitel Software602 a.s. a dodává na desktopu je klientem OpenOffice.org 2 s jeho přívětivým uživatelským rozhraním u všech aplikací”.

 

Licence a ceny

602SQL Server License (provozní licence na server)

602SQL Server License je provozní licence na server a je k dispozici pro Linux a MS Windows. Server je licencovaný na databázi bez omezení počtu klientských přístupů, bez omezení velikosti databáze nebo počtu procesorů.

602SQL Server Licence (Linux a Windows)                                                                 14.998,- Kč

602SQL License (provozní licence na desktop)

602SQL License je dostupná výhradně jako součást dodávky 602Office 2 pro Linux a Microsoft  Windows.

Vývoj aplikací pro 602SQL Server (licence pro vývojáře)

602SQL Server Licence (Linux a Windows) pro vývoj aplikací a jejich provoz ve zkušebním režimu je zdarma proti registraci vývojáře. Zákazníci, kteří využívají takto vyvinuté aplikace musí mít zakoupenu standardní provozní licenci na server.

 

Další informace:

Tisková zpráva Software602                               http://www.602.cz/cz/o_firme/tiskove_zpravy

Více o 602SQL 9.5                                           http://www.602.cz/cz/produkty/602sql_server_9_5

Více o 602XML 1.4                                           http://www.602.cz/cz/produkty/602xml_form_publishing

Více o 602Office 2.0                                         http://www.602.cz/cz/produkty/602office_2_0

Váš názor | Superpočítače zajímají i Microsoft, speciální verze Windows se již testuje

Témata článku: Linux, Oasis

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší