45. ročník mezinárodního festivalu TECHFILM

30. dubna 2008
Umělci tvoří pro iGoogle
45. ročník mezinárodního festivalu TECHFILM

Jak bude vypadat letošní ročník?

Motto „Poznávat a objevovat“ je již tradiční pozvánkou pro všechny milovníky nových informací z oblasti vědy, techniky a umění na akci, která letos představí 102 nejnovějších snímků z 20 zemí světa, komisí EU a ČR. V mezinárodní filmové soutěži o Grand Prix Techfilmu bude bojovat 30 z nich. V národní soutěži o Křišťálovou tužku bude představeno 12 výukových produktů.V programu přednášek konference vystoupí nejen odborníci, pedagogové, ale také studenti, někteří z oceněných Talentů aplikovaného výzkumu,prostor dostanou i názory zainteresované veřejnosti.

A proč je jako místo konání uveden areál ČVUT v Praze 6 ? Protože každý den je věnován určité tématické oblasti, která bude představena ve svém vlastním prostředí:

Pondělí 12. 5. „Síla spojení“ , den věnovaný telekomunikační a přístrojové technice

Místo: Fakulta elektrotechnická, Technická 2, Praha 6

Seminář na téma Digitální média se spojí videokonferencí s účastníky panelové diskuze „U českého milníku DVB-T“ na konferenci ICTday v kongresovém sále hotelu Angelo.

Úterý 13. 5. „Technologie pro město“, den věnovaný stavebnictví, architektuře, dopravě, životnímu prostředí

Místo: Fakulta stavební aFakulta architektury,Thákurova 7, Praha 6

Středa 14. 5. „Zpět k inženýrství“, den věnovaný vědě a vzdělávání

Místo: Fakulta strojní, Technická 4, Praha 6

Účastníci seminářena téma Budoucnost studia technických oborůve své diskuzi jistě naplní heslo dne, které jasně potrhuje potřeby trvale udržitelného rozvoje a celoživotního vzdělávání.

Čtvrtek 15. 5. „Čistá energie“, den věnovaný energetice a čistotě vod

Místo: Ekotechnické museum, Papírenská 6, Praha 6

Bohatý program nabízí každý den od 9,00 do 14,00 hodin promítání soutěžních filmů, prezentaci výukových produktů, semináře od 15,00 hod. a denní projekce na přání škol.

Na festival není nutná předchozí akreditace, vstup je zdarma. Všechny promítané filmy si lze zapůjčit. Pro více informací o akci i o možnostech půjčování filmů z archivu Techfilmu navštivte stránky http://emtech.cvut.cz.

Témata článku: Moto, DVB-T, Určitý milník, Grand, Půjčování, Angel, Praha, Festival, Moto 360, Půjčování filmů, Talent, Angelo, Čistá energie, Grand Prix, Motto, Doprava budoucnosti

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje