400 příspěvků z 33 zemí v soutěži karikatur společnosti Prestigio

Praha, 11. 4. 2007 – Společnost Prestigio oznámila výsledky soutěže karikaturistů, která nesla motto “Funny High-Tech in Art”. Z téměř 400 příspěvků, které zaslali soutěžící z 33 zemí celého světa, včetně ČR a SR, vybrala porota 5 vítězných.
400 příspěvků z 33 zemí v soutěži karikatur společnosti Prestigio

Dne 1. dubna (Mezinárodní den humoru) vyhlásili organizátoři soutěže výsledky hlasování Prestigio poroty  a výsledky hlasování návštěvníků webových stránek. Karikatury, které obsahovaly minimálně jeden vizuální element značky Prestigio se mohly ucházet o speciální cenu v podobě vynikajícího multimediálního přehrávače Prestigio PMP-501 (30 GB) a finanční odměnu ve výši 400 USD. Nakonec tuto speciální cenu získal za své dílo “Prestigio girl” Dmitry Trofimov z Ruska.

Podle pravidel soutěže je cena „Grand Prix“ určena pro autora, který za svůj příspěvek obdrží nejvyšší počet hlasů nezávislých návštěvníků webových stránek soutěže. Na základě sčítání hlasů získal tuto top cenu soutěže Valentin Georgiev z Bulharska. Vítěz „Grand Prix“ získává přenosný multimediální rekordér s TV tunerem PMR-701 a finanční odměnu ve výši 600 USD.

Profesionální porota složená z 5 mezinárodně uznávaných karikaturistů následně určila pořadí na 1., 2. a 3. místě. Porota vybírala pouze z příspěvků, které měly vysokou uměleckou úroveň. Po více než dvoudenním těžkém rozhodování nakonec porota vybrala nejlepší z nejlepších.

První místo obsadil Vasiliy Alexandrov z Ruska se svou kresbou „The Sun“. Vasiliy získává Prestigio Data Safe II (40 GB) a finanční odměnu ve výši 200 USD.

Druhé místo obsadil Rumen Dragostinov z Bulharska s příspěvkem “Algoritam”. Rumen od společnosti Prestigio získává kožený Data Flash disk (1GB) a finanční odměnu 200 USD.

Třetí místo bylo uděleno účastníkovi z Kanady, Andre-Philippemu Coteovi, za jeho dílo “Limit is the sky”. Získává kožený Data Flash disk (1 GB) a finanční odměnu 100 USD.

Cílem této mezinárodní soutěže karikatur Prestigio bylo vybrat nejatraktivnější návrhy, které by nejlépe ilustrovaly motto společnosti “The Art of Hi-Tech”. Soutěže se mohli zúčastnit karikaturisté z celého světa, jakéhokoliv původu, věku a zkušeností. Letošní soutěž opět potvrdila popularitu značky Prestigio, stejně jako existenci on-line komunity, kterou spojuje vášeň pro umění a hi-tech.

Letošní ročník soutěže karikatur skončil, ale společnost Prestigio už připravuje další tradiční mezinárodní soutěž, která se tentokrát bude týkat umělecké fotografie. Tato soutěž bude vyhlášena koncem dubna 2007.

Už od roku 2004 se organizování uměleckých soutěží stalo pro společnost Prestigio tradicí a zajímavou cestou jak zviditelnit značku a přitom  podpořit nadané umělce z celého světa.

Témata článku: Andre, Nejvyšší odměna, Odměna, Grand Prix, Prestigio, Girl, Safe, Grand, The Flash

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje