3M představilo dva mobilní projektory a plochý HDMI kabel

3M představilo dva mobilní projektory a plochý HDMI kabel

Nové modely mobilních projektorů se vyznačují širokoúhlým rozlišením a svítivostí v trojmístných hodnotách. Další novinka – plochý HDMI kabel umožňuje použití v místech s nedostatkem prostoru. To vše 3M představilo na veletrhu CES.

Nové mobilní projektory 3M

Mobilní projektor MP220 disponuje svítivostí 50 lumenů, rozlišením WSVGA a výdrží 2 hodiny na baterie. Vnitřní 2GB paměť a slot pro karty MicroSD nabízejí snadné nahrávání a ukládání souborů přímo v projektoru. Tím může v některých případech odpadnout nutnost brát s sebou notebook nebo další jiné zařízení.

Pro zákazníky náročnější na výkon je určen model MP410. Je napájen ze zásuvky a dokáže zobrazit obraz o maximální uhlopříčce 80 palců. Disponuje svítivostí 300 lumenů, přitom má rozměry 10 x 10 x 2,5cm a váhu 400 g. Vnitřní paměť má velikost 1 GB, v případě potřeby dalšího místa poslouží slot na MicroSD kartu. S těmito vlastnostmi lze spouštět prezentace přímo z projektoru, což ocení zejména lidé kladoucí velký důraz na mobilitu. Stejně jako všechny ostatní mobilní projektory od 3M, i MP410 disponuje životností lampy 20 tisíc hodin.

„Oba nové modely mobilních projektorů 3M dokazují, že hodláme přinášet řešení pro potřeby mobilních profesionálů, kteří mohou spouštět prezentace z mobilních zařízení, jakou jsou telefony a tablety,“ říká Mark Colin, viceprezident a generální ředitel divize 3M Mobile Interactive Solutions. Projektory MP220 a MP410 budou na trhu dostupné na jaře roku 2012.

HDMI kabel do náročných podmínek

3M představilo také plochý HDMI kabel. Vychází z technologie Twin Axial, která se používá v kabelech pro podnikové servery a superpočítače a dokáže dosáhnout rychlostí až 25 gigabitů za vteřinu. Plochý design kabelu umožňuje použití v místech s nedostatkem prostoru, například při umístění televize na zdi. Kabel je vyroben tak, aby byl dobře ohebný a zvládl kopírovat ostré hrany bez vlivu na výkon. Ke kabelu jsou rovněž přiloženy samolepicí spony Command pro lepší přehled v kabelech. Drží pevně, ale lze je odejmout bez poškození zdi. Ke každému kabelu jsou rovněž přiloženy různě barevné kroužky pro snadné rozpoznání, kam je který kabel připojen.

Témata článku: MicroSD karta, Televize v mobilu, Vnitřní prostor, Nedostatek, Náročné použití, Twin, HDMI kabel, Lumen, Projektor, Kabel, Náročný profesionál, Spona, MicroSD

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji