3Com se zaměřuje na rostoucí trhy

Vytyčené cíle ve čtyřech vysoce rostoucích odvětvích: IP telefonie, širokopásmový přístup, bezdrátový přístup a webová řešení.
3Com se zaměřuje na rostoucí trhy
Následně po vstupu Palmu na burzu oznámil 3Com další kroky k dokončení své strategické transformace vedoucí k zaměření na vysoce rostoucí trhy, technologie a produkty. 3Com bude soustřeďovat všechny své zdroje na tři odlišné síťové trhy: spotřebitelské, komerční zákazníky (zvláště malé a střední velikosti) a poskytovatele Internetových služeb. Pro tyto zákazníky dodává 3Com bezproblémové a spolehlivé připojení a vede v následujících vysoce rostoucích technologiích: IP telefonii, širokopásmovém přístupu, bezdrátovém přístupu a webových řešeních.

“3Com je stále v popředí hlavních síťových technologických změn,” řekl Eric Benhamou, 3Com CEO. “Zaměřujeme se na trhy, kde máme vedoucí pozici, zatímco provádíme strategické investice v nových technologiích a zakládáme partnerství se společnostmi, které posilují naše nabídky. Navíc odcházíme z obchodů, které již pro 3Com nejsou do budoucna strategické.”

“3Com se brzy stal vedoucí firmou v oblastech domácích širokopásmových produktů, sítí malých firem, LAN telefonii, ethernetového připojení, vzdáleného přístupu a bezdrátových CDMA řešení pro poskytovatele Internetových služeb,” dodává Benhamou. “Předpokládám, že nový 3Com bude hrát hlavní roli v Internetové ekonomii. Máme dostatek energie a nadšení pro nové nastartování, vedoucí portfolio produktů, kvalitní distribuční síť, 3 miliardy USD v hotovosti a 21 let zkušeností. Toto je extrémně silná kombinace."

Trh spotřebitelský: Zaměření na širokopásmové a bezdrátové produkty

3Com zjednoduší práci a zvýší produktivitu profesionálů i běžných uživatelů. 3Com má široké portfolio produktů pro širokopásmové přístupy na Internet ale i pro domácí připojení do počítačové sítě. Aby mohl 3Com tento rostoucí trh lépe obhospodařovat, odchází od svých existujících analogových modemových aktivit. 3Com zamýšlí zformovat novou společnost s Accton a NatSteel Electronics a prodá své modemové produkty této nové společnosti. Nová společnost bude vyvíjet, navrhovat a prodávat produkty pro přístup na Internet, včetně U.S. Robotics analogových modemů.

Trh malých a středních firem: Nové spojenectví, Nové síťové nástroje, Nové síťové aplikace, Nové produkty

Produkty 3Com zaměřené na malé a středně velké podniky nabízejí bohatou konektivitu, jednoduchý výběr a použití. K rozšíření těchto zařízení oznamuje 3Com spojenectví s Inktomi a Sonic Wall pro firewall produkty. Tato spojení vytvoří novou kategorii “síťových přístrojů,” bohatých na vlastnosti, které pomáhají chránit a rozšiřovat web pro komerční zákazníky.

3Com se také spojil s vedoucí společností v oblasti CRM aplikací Apropos Technology. Společně budou firmám nabízet řešení pro péči o zákazníky a call centra, založená na LAN telefonech. 3Com bude integrovat Apropos Version 4 Total Interaction Management Systems s 3Com NBX 100 LAN telefonním komunikačním systémem.

3Com také oznámil partnerství, které přinese výhody LAN telefonů uživatelům bezdrátových telefonů. Díky novému spojenectví, 3Com vloží svoji NBX LAN telefonní technologii do Symbol Technologies bezdrátových telefonů, a umožní obchodním uživatelům přistupovat bezdrátově na NBX LAN telefonní služby.

Vzhledem k zaměření na tyto aktivity opouští 3Com své rozsáhlé enterprise LAN aktivity a ruší produktovou řadu CoreBuilder s poslední zákaznickou dodávkou plánovanou na 30. června. Oznamuje rozšíření svého spojení s Extreme Networks pro poskytování "high end" přepínačů a převedení stávajících CoreBuilder zákazníků. 3Com bude nadále poskytovat všechny úrovně technické podpory. Extreme Networks bude poskytovat veškeré obchodní a marketingové služby. 3Com odchází z trhu rozsáhlých enterprise WAN řešení. Poslední dodávka produktové řady PathBuilder a NetBuilder skončí 30. června 2000. Zákazníci obdrží podporu a servis těchto produktů na období až pět let .

3Com oznámil řadu přepínačů Switch 4000. Tyto předkonfigurované systémy jsou speciálně navrženy pro malé a střední podniky. Vynikají jednoduchostí a snadnou správou v páteřních sítích. Představil SuperStack II Switch 9100, který používá technologii Gigabit Ethernet po metallických vedeních.

Trh poskytovatelů služeb: 3Com oznamuje akvizici Call Technologies k rozšíření Copper Mountain spojenectví

3Com v současné době dodává špičkové produkty pro poskytovatele služeb jako např. telekomunikační firmy, poskytovatele služeb Internetu apod. Pro podporu svého vedení na trhu 3Com oznámil akvizici Call Technologies a spojení s Copper Mountain. Získání Call Technologies dokončuje aktivity spojené s akvizicí LAN Source v prosinci 1999 a dostává 3Com do vedení na poli Unified Messaging produktů a služeb.

K dalšímu rozšíření existujících OEM vztahů s Copper Mountain 3Com také oznámil, že Copper Mountain DSLAM produkty se nyní stanou novým prvkem 3Com CommWorks služeb a podpoří vstup 3Com na DSL trh. Produkty budou prodávány firmou 3Com pod názvem Total Control 500. CommWorks architektura zahrnuje možnosti dial-up přístupu, bezdrátové připojení a kabelovou infrastrukturu.

”3Com je vedoucí dodavatel síťových řešení pro spotřebitele, malé a střední firmy a poskytovatele služeb, kteří hledají jednoduchá řešení pro jejich náročné úkoly,” řekl Bruce Claflin, 3Com president a COO. ”Naše produkty jsou technologicky pokročilé a dodávané v jednoduchých, ale vyspělých řešeních. Navíc nabízejí vysokou dostupnost a variabilitu komunikace – jak drátové, tak bezdrátové. 3Com rozšíří své vedení v širokopásmových technologiích, IP telefonii, bezdrátovém přístupu a webových služeb. Budeme partnery špičkových dodavatelů služeb, se kterými budeme spolupracovat na nových projektech a vyvíjet a dodávat nová řešení našim zákazníkům přes největší zprostředkovatelskou síť na světě.”

Váš názor Další článek: e24/7 startuje svůj nový projekt zaměřený na digitální audio

Témata článku: Internet, Nový produkt, Produkt, Náročný profesionál, Nový telefon, Nový zákazník, Call, Mountain, Nová služba, Nový Switch, Velká variabilita, Sonic, Bezdrátové řešení, Domácí péče, Bezdrátové telefony, Jednoduché rozšíření


Určitě si přečtěte

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu