3Com rozšiřuje možnosti své sady aplikací pro správu sítě novým produktem 3Com Network Director

Nová aplikace doplňuje existující řídicí produkty 3Com o funkce pro zjednodušenou správu vyspělých sítí
3Com rozšiřuje možnosti své sady aplikací pro správu sítě novým produktem 3Com Network Director

MARLBOROUGH, Massachusetts, 3. května 2004 – Společnost 3Com Corporation (Nasdaq: COMS) oznámila novou aplikaci pro správu sítě 3Com® Network Director, která umožňuje rychleji provádět změny v sofistikovaných sítích a dovoluje spravovat sítě středně velkých podniků do 5 000 síťových stanic. V rámci své strategie má 3Com v plánu uvést na trh ucelenou řadu produktů a řešení pro správu sítí, jež pokryjí potřeby malých a středně velkých firem i velkých podniků podporovaných systémovými integrátory. Řešení 3Com budou umožňovat správu sítí firem s jednou provozovnou i globálních nadnárodních společností. 

 

„Dáváme našim zákazníkům do rukou nástroje, které jim pomohou efektivněji spravovat rostoucí sítě s tisíci uživateli a pohotově reagovat na různé změny, které je v dnešních distribuovaných sítích potřeba zvládat,“ řekl Richard Quine, ředitel produktové řady nástrojů pro správu sítí, 3Com Corporation. „V návaznosti na úspěch naší aplikace pro správu sítě 3Com Network Supervisor v minulých letech dále rozšiřujeme naši sadu řídicích nástrojů o proaktivní funkce, které nabízejí jedinečnou kombinaci jednoduchého ovládání, flexibility a vyspělého řízení na podnikové úrovni.“

 

Třídy aplikací pro správu sítě podle různých potřeb zákazníků

3Com se v podnicích setkává se čtyřmi typy použití nástrojů pro správu sítí a pro každý z nich nabízí jiné produkty.   

  • Třída 1 – „Základní“ – Firmy s malým týmem IT, který může věnovat správě sítě jen část pracovní doby, potřebuje zjednodušené funkce pro sledování sítě a je velmi citlivý na cenu.
  • Třída 2 – „Vznikající podnik“ – Vyžaduje nástroje pro konfiguraci a řízení výkonu rostoucí sítě.
  • Třída 3 – „Podnik“ – Potřebuje proaktivní řídicí funkce, je technicky velmi zdatný a považuje síť za strategický prostředek firmy.
  • Třída 4 – „Specializovaný podnik/systémový integrátor“ – Vyžaduje nepřetržitou dostupnost služby a sítě, má dlouhé cykly testování a plánování produktů a služeb a s vysokou pravděpodobností používá přizpůsobená řešení pro správu sítě.

 

Nová aplikace 3Com Network Director je určena pro sítě „vznikajících podniků“ od 750 do 5 000 síťových uzlů, které jsou rozprostřeny mezi několika provozovnami. Nabízí konfiguraci, která zohledňuje topologii sítě, podrobné zprávy o výkonu, podporu vzdálené správy protokolem RMON a výpisy historie událostí. Jedná se o funkčně úplnou, hotovou aplikaci, která pro provoz nepotřebuje žádný další řídicí software, snadno se instaluje a pomáhá zajistit konzistenci. Mezi její sofistikované nástroje pro velké podnikové sítě patří celosíťová konfigurace kvality služby (QoS) a virtuálních sítí (VLAN), zálohování a obnovení nastavení.

 

Zavedená, funkčně ucelená aplikace 3Com Network Supervisor vyhovuje potřebám „základní“ třídy a obsahuje některé nástroje pro odstraňování problémů, které částečně řeší i potřeby „vznikajících podniků.“  Tato aplikace s více než 60 000 registrovanými zákazníky po celém světě je nadále dostupná ke stažení z webu 3Com. 

 

Pro třídu „podniků“, které jako řídicí infrastrukturu používají HP OpenView, umožňuje už dodávaná aplikace 3Com Network Administrator spravovat produkty 3Com v síti s produkty různých dodavatelů. Tato aplikace usnadňuje správu rozsáhlejších sítí. Náročné požadavky „specializovaných podniků/systémových integrátorů“ na správu sítí 3Com v současné době řeší řešeními na zakázku.

 

Další informace o aplikacích 3Com Network Supervisor, 3Com Network Director a 3Com Network Administrator najdete na webu 3Com.com.

 

Ceny a dostupnost

Aplikace 3Com Network Director, jejíž doporučená cena pro americký trh je 3 495 dolarů, by se měla začít dodávat v květnu. Roční předplatné nových verzí softwaru by podle současných plánů mělo být k dispozici za 495 dolarů. Aplikace 3Com Network Administrator pro integraci s platformou HP OpenView, která je k dispozici nyní, stojí 4 995 dolarů (doporučená cena pro USA). Aplikace 3Com Network Supervisor je k dispozici na adrese www.3com.com/3ns.

 

O společnosti 3Com Corporation

3Com je přední dodavatel inovativních, praktických a vysoce hodnotných produktů, služeb a řešení pro hlasové a datové sítě podniků všech velikostí a organizací ve veřejném sektoru. Další informace najdete na adrese www.3com.com nebo na stránkách pro tisk na adrese www.3com.com/pressbox.

 

# # #


3Com a logo 3Com jsou registrované ochranné známky společnosti 3Com Corporation.  Všechna ostatní jména společností a produktů mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Váš názor Další článek: Outlook 2003 umožňuje napadnout počítač přes OLE

Témata článku: Network, Ochranná funkce, Řídicí aplikace, Zavedení předplatného


Určitě si přečtěte

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

** Reddit se začíná plnit zkušenostmi se Starlinkem ** Při přímé viditelnosti dá i 120 Mb/s ** Klasický satelitní internet už teď dalece překonává

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
StarlinkPoskytovatelé internetu
Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5