3COM POMÁHÁ MANAŽERŮM ZDOKONALIT CENTRALIZOVANÉ ŘÍZENÍ MENŠÍCH SÍTÍ NA FILIÁLKÁCH

28. listopadu 2005
Google testuje službu click-to-call
Praha, 28. listopadu 2005 – Společnost 3Com rozšířila svoje řešení pro síťové infrastruktury, a to uvedením nové řady přepínačů 3Com OfficeConnect Managed Switch 9 s podporou IP telefonie, bezdrátové LAN a napájení přes ethernet pro zajištění bezproblémové konvergence také na filiálky větších společností.
3COM POMÁHÁ MANAŽERŮM ZDOKONALIT CENTRALIZOVANÉ ŘÍZENÍ MENŠÍCH SÍTÍ NA FILIÁLKÁCH

Tyto nové přepínače třídy enterprise umožňují zákazníkům z podnikové sféry snadno a bez nákladných režií integrovat malé kanceláře do svých globálních sítí. Kromě zajištění zdokonaleného centralizovaného řízení mohou manažeři IT používat nový přepínač OfficeConnect Managed Switch 9 se standardními IP telefonními systémy, jako je V3000 od 3Com, a s přístupovými body k bezdrátovým LAN, jako jsou produkty z široké nabídky 3Com Wireless LAN Access Points s napájením přes Ethernet, a vytvářet tak spojené sítě pro provádění podnikových aplikací.

 

Tento přepínač nejenom snižuje zahlcení sítě Fast Ethernet tím, že umožňuje připojení k hlavnímu počítačovému sálu gigabitovým optickým kabelem, ale lze jej použít také k napájení 3Com IP telefonů a 3Com bezdrátových přístupových bodů. Schopnost přepínače Switch 9 provádět dálkovou správu je nespornou výhodou, neboť je možné každou lokalitu řídit centrálně z centrálního ústředí. Před uvedením 3Com OfficeConnect Managed Switch 9 se firmy často zdráhaly nasadit konvergovaná řešení do vzdálených poboček kvůli složitosti a vysokým nákladům spojeným s rozšířením na filiálky. Nyní se takové firmy mohou spolehnout na 3Com a díky centrálnímu řízení a sledování umožnit vzdáleným filiálkám využívat výhod konvergence.

 

Nové řešení 3Com zabezpečuje následující tři aspekty zdokonalování centrálního řízení:

1) Dálkovou správu

2) Viditelnost z úrovně hlavního sídla společnosti

3) Zabezpečený přístup uživatelů

 

Dálková správa

Skupina přepínačů OfficeConnect Managed Switch 9 se již v současné době začala dodávat a bude později v tomto roce spojena s řešeními 3Com pro správu sítě, čímž umožní provozní a obchodní zabezpečení konvergovaných aplikací. Tato řešení představují dobře vyvážený, univerzální přístup k budování konvergovaných sítí. Například nový produkt OfficeConnect může být specifickým způsobem spojen s produkty 3Com pro správu sítě tak, aby poskytoval zabezpečení a monitorování z hlediska centralizované správy IT. Tím je zaručena vysoká úroveň výkonnosti aplikací a vytváří se nová úroveň viditelnosti distribuované sítě.

 


Viditelnost z úrovně hlavního sídla společnosti

Zákazníci získají přehled o kabeláži ve filiálkách, což jim například umožní zjistit, zda je IP telefon správně zapojen do sítě. Jestliže je navíc kvalita volání pomocí telefonu IP ve vzdálené kanceláři snížena, informuje 3Com Network Management Solutions automaticky ústředí společnosti o závadě a umožní tak okamžité řešení problému. Toto řešení pomáhá zajišťovat produktivitu zaměstnanců.

 

Zabezpečený přístup

Kromě napájení přes Ethernet (PoE), automatické konfigurace a automatického řízení priorit v telefonním provozu přes IP získají zákazníci také výhodu zabezpečeného řízení přístupu k síti založeného na normě 802.1x a autentizačních schopnostech RADIUS. Konvergované sítě společně s dobře zabezpečeným přístupem dávají manažerům více kontroly nad aplikacemi a službami. Rozsáhlý vývoj 3Com v oblasti automatizace poskytuje zákazníkům více prostředků k řízení priorit v síťovém provozu a pro možnosti správy a flexibilních portů.

 

Ceny a dostupnost

Skupinu přepínačů OfficeConnect Managed Switch 9 tvoří dva modely. V současné době je dostupný OfficeConnect Managed Switch 9 a jeho cena je 495 $ (v USA). Dostupný je rovněž OfficeConnect Managed Switch 9FX s cenou 695 $ (v USA). Více informací je uvedeno na stránce s informacemi o přepínačích 3Com pod odkazem LAN Switches (Stackable/Edge) na adrese www.3com.com/products. 3Com v mezinárodním měřítku prodává a obchoduje se síťovým hardwarem a dalšími produkty značky 3Com prostřednictvím sítě autorizovaných systémových integrátorů a distributorů.

 

O společnosti 3Com Corporation

3Com Corporation (NASDAQ: COMS) je přední poskytovatel zabezpečených řešení pro konvergované hlasové a datové sítě pro firmy všech velikostí. 3Com nabízí širokou škálu inovativních produktů s prvotřídním zázemím pro prodej, servis a podporu a přináší tak svým zákazníkům vysokou hodnotu Díky své divizi TippingPoint™ je 3Com předním poskytovatelem síťových systémů pro prevenci proti napadení, které přináší firmám, vládním úřadům, poskytovatelům služeb a akademickým institucím důkladnou ochranu aplikací, infrastruktury a výkonnosti. Další informace najdete na adrese www.3com.com nebo na tiskovém webu www.3com.com/pressbox.

Témata článku: Switch, Vysoké zabezpečení, Vysoká výkonnost, Nový Switch

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí