3Com integruje do svých řešení všechny tři standardy Wi-Fi

18. prosince 2003
Nové drivery od ATI
Nové třírežimové bezdrátové přístupové body a klientské adaptéry 802.11a/b/g společnosti 3Com zjednodušují zavádění bezdrátových sítí
3Com integruje do svých řešení všechny tři standardy Wi-Fi

MARLBOROUGH, Massachusetts, 17. prosince 2003 – Společnost 3Com Corporation (Nasdaq: COMS) rozšířila svou řadu bezdrátových řešení o nové třírežimové přístupové body a klientské adaptéry sítí WLAN. Dosáhla tak hlavního cíle své bezdrátové strategie pro podniky – vytvoření integrovaných, cenově dostupných produktů, které spojují vyspělé bezdrátové zabezpečení s podporou všech tří standardů Wi-Fi 802.11a, 802.11b a 802.11g. 

3Com je jedním z mála výrobců, kteří toto třírežimové bezdrátové řešení nabízí.

 

Uživatelům, kteří používají bezdrátové PC karty a adaptéry PCI různých standardů, poskytne migrace na třírežimovou bezdrátovou místní síť spolehlivý přístup různými rychlostmi a na různých frekvencích v rámci stejné sítě. Nákupem nových řešení 3Com dosáhnou podnikoví zákazníci ochrany investic, neboť budou moci využívat výhody všech tří bezdrátových standardů při zachování existujících investic.

Vzhledem k tomu, že bezdrátové zabezpečení bylo vyřešeno vyspělými bezpečnostními protokoly jako WPA, AES a 802.1x, poskytují nové produkty 3Com 802.11a/b/g zákazníkům vysoce bezpečné a flexibilní řešení bezdrátové sítě LAN.  Integrace bezdrátových standardů umožňuje podporovat nejrůznější podnikové bezdrátové aplikace bez dřívějších překážek spojených s nekompatibilitou a chybějící podporou. 

 

„Jak se standardy a produkty Wi-Fi vyvíjejí, podniky se musí vyrovnávat s otázkami neustálé migrace na nejnovější technologie a ochrany existujících investic.  Možnost snadného upgradu a cenově výhodné migrace na nejnovější technologii je slabinou současných systémů Wi-Fi.  Podle výzkumu Business WLAN Survey 2003 agentury Yankee Group bylo pouze 50 procent organizací, které používají sítě WLAN, velice nebo částečně spokojeno s možnostmi inovovat jejich bezdrátové místní sítě.  Nové produkty společnosti 3Com řeší tento problém tím, že integrují všechny tři standardy Wi-Fi na jediné platformě,“ řekla Sarah Kim, analytička agentury Yankee Group.

 

 

Tato integrace poskytuje významný a praktický užitek pro řadu odvětví.  Firmy například mohou poskytovat mobilním pracovníkům bezpečný bezdrátový přístup k důležitým obchodním informacím, který podpoří jejich rychlejší rozhodování a pohotovější službu zákazníkům.  Nemocnice mohou investovat do cenově dostupných bezdrátových sítí, které umožní jejich personálu používat bezdrátové zdravotnické aplikace například pro sledování informací o stavu pacientů.  Školy a univerzity mohou upgradovat své sítě, aby podporovaly různé bezdrátové adaptéry v počítačích studentů.  Vlády mohou být ujištěny o standardizovaných implementacích pro přístup k informacím a o možnosti mobilní spolupráce mezi různými ministerstvy.

 

Ceny a dostupnost

Následující nová bezdrátová řešení jsou k dispozici od listopadu 2003:

·         3Com Wireless LAN Access Point 8750 – 1 099 USD (doporučená cena v USA)

·         3Com Wireless LAN Access Point 8250 – 749 USD (doporučená cena v USA)

·         3Com 11a/b/g Wireless PC Card s anténou XJACK® – 135 USD (doporučená cena v USA)

·         3Com 11a/b/g Wireless PCI Adapter – 110 USD (doporučená cena v USA)

·         3Com 802.11g Wireless LAN Access Point Upgrade Kit – 249 USD (doporučená cena v USA)

·         3Com OfficeConnect® Wireless 11a/b/g PC Card – 89 USD (doporučená cena v USA)

Následující nový produkt by se měl dostat na trh v prosinci:

·         3Com OfficeConnect Wireless 11a/b/g Access Point – 199 USD

Následující nový produkt by se měl dostat na trh v lednu 2004:

·         3Com OfficeConnect Wireless 11a/b/g Cable/DSL Gateway – 199 USD (doporučená cena v USA)

 

3Com a jeho autorizovaní prodejci poskytují služby odborného posouzení a implementace, které pomohou zákazníkům při zavádění bezdrátových sítí.  Pro prodloužení a rozšíření záručních výhod jsou také k dispozici balíčky služeb údržby Guardian a Express.

 

O společnosti 3Com Corporation

3Com je špičkový dodavatel inovativních, praktických a vysoce hodnotných produktů, služeb a řešení pro hlasové a datové sítě podniků všech velikostí a organizací ve veřejném sektoru. Další informace najdete na adrese www.3com.com.

 

 

 

Váš názor Další článek: Nové drivery od ATI

Témata článku: Wi-Fi, WLAN, Sarah, Nové doporučení


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu