3Com a Huawei vytvářejí v Číně společný podnik

společnosti 3Com a Huawei vytvářejí v Číně společný podnik se zaměřením na řešení pro podnikové sítě
3Com a Huawei vytvářejí v Číně společný podnik

Společný podnik umožní společnosti 3Com globálně rozšířit produktové portfolio  a nabídnout ucelené řešení s dokonalým poměrem výkonu a ceny

 

SANTA CLARA, Kalifornie/Hong-Kong 24. března 2003 — Společnosti 3Com Corporation a Huawei Technologies Limited dnes oznámily dohodu o vytvoření společného podniku se sídlem v Hong-Kongu a hlavním provozem v Hangzhou v pevninské části Číny. Společnost Huawei do společného podniku vloží aktiva v oblasti podnikových sítí, LAN přepínačů a směrovačů, dále inženýrské, prodejní a marketingové zdroje a personál, stejně jako licence týkající se intelektuálního majetku. 3Com do společného podniku vloží 160 miliónů dolarů v hotovosti, aktiva související s jeho provozy v Číně a Japonsku a licence na příslušný intelektuální majetek. Společný podnik se bude jmenovat 3Com-Huawei v angličtině a Huawei-3Com v čínštině.

 

„Produkty našeho společného podniku vhodně doplní současné portfolio 3Com,“ řekl Bruce Claflin, prezident a generální ředitel společnosti 3Com. „3Com-Huawei přinese rozšíření našich produktů v nejvyšší kategorii a umožní nám nabízet zákazníkům úplná řešení.“

 

3Com bude mít právo prodávat produkty společného podniku pod značkou 3Com po celém světě kromě Číny a Japonska, kde se budou produkty prodávat pod značkou společného podniku. Na trzích v Číně a Japonsku bude společný podnik prodávat jak bývalou řadu síťových produktů Huawei, která pod něj byla převedena, tak současnou produktovou řadu 3Com na základě smlouvy OEM mezi společným podnikem a firmou 3Com.

 

Bruce Claflin byl jmenován předsedou představenstva společného podniku a Ren Zhengfei, prezident a generální ředitel společnosti Huawei, byl jmenován jeho generálním ředitelem. Huawei bude vlastnit 51procentní a 3Com 49procentní podíl ve společném podniku. 3Com má dále opci získat během dvou let 51procentní podíl, přičemž v takovém případě by společnosti Huawei zůstalo ve vlastnictví 49 procent.

 

„Proslulá značka 3Com a její globální distribuční kanály nabízejí společnému podniku okamžité a dlouhodobé příležitosti,“ řekl Ren Zhengfei. „Prostřednictvím společného podniku získá firma Huawei mnohem rychleji globální dosah v oblasti podnikových sítí. Produkty, které jsme vyvinuli, tak budeme moci prodávat prakticky ve všech důležitých zemích světa. Činnost společností 3Com a Huawei se vhodně doplňuje, protože v jejich produktových řadách a regionálních prodejních a distribučních kanálech je jen velmi málo nadbytečných nebo duplicitních oblastí.“

 

Produktová řada společného podniku doplní a posílí vedoucí pozici 3Com v oblasti stohovatelných produktů, neboť mu poskytne modulární přepínače druhé a třetí vrstvy pro 10/100/1000 ethernet. Společný podnik a firma Huawei také poskytnou 3Comu úplnou řadu podnikových směrovačů. Tyto produkty budou nabízet bohatou funkční výbavu pro nejrůznější potřeby v serverových komorách, jádrových sítích a na rozlehlých sítích.

 

Geografické pozice obou společností se výhodně doplňují, což sníží jejich náklady na expanzi do nových trhů. 3Com má silnou přítomnost v Evropě a Americe, zatímco Huawei má zavedenou prodejní a distribuční síť, silnou značku a velice dobrou pověst v Číně a Japonsku.

 

 

Mimo území Číny a Japonska bude 3Com využívat svůj celosvětový distribuční kanál více než 41 000 partnerů, který dramaticky rozšíří dosah produktů vyvinutých společným podnikem. Prodejcům bude 3Com nabízet s atraktivními maržemi celou řadu síťových produktů společného podniku, která zahrnuje přepínače nižší kategorie i špičkové směrovače.

 

 

Společné portfolio intelektuálního majetku společností 3Com a Huawei zahrnuje přes 4 000 patentů a žádostí o patent, přes 1 000 registrovaných ochranných známek a mnoho důležitých návrhů produktů a součástí. Počítá se s tím, že do společného podniku vstoupí přes 1 000 zaměstnanců firmy Huawei, z nichž více než polovina jsou techničtí odborníci. 3Com poskytne přibližně 50 zaměstnanců.

 

O společnosti 3Com Corporation

Společnost 3Com je vedoucí poskytovatel praktických a hodnotných síťových produktů pro podnikové zákazníky. 3Com vyniká rovněž v oblasti platforem pro poskytování služeb založených na protokolu IP a v oblasti přístupové infrastruktury pro poskytovatele síťových služeb. Další informace naleznete na www.3com.com.

 

O společnosti Huawei Technologies

Huawei Technologies je jeden z největších dodavatelů komunikačních zařízení v Číně. Zabývá se výzkumem, vývojem, výrobou, prodejem a servisem těchto produktů. V současné době má Huawei zhruba 22 000 zaměstnanců, z nichž 46 procent se podílí na vývoji produktů. Na výzkum a vývoj vynakládá přes 10 procent ročních tržeb. Huawei samostatně vyvíjí produkty pro pevné sítě, mobilní sítě, optické sítě a datové komunikační sítě. Díky nízké ceně a vysoké kvalitě jsou produkty společnosti Huawei čínskými zákazníky vysoce uznávány a v současné době se prodávají ve více než 40 zemích včetně Brazílie, Ruska, Německa, Francie, Thajska, Singapuru, Keni atd. V roce 2002 dosáhla společnost tržeb přes dvě miliardy dolarů a z toho přibližně 20 procent tvořily mezinárodní tržby.

 

V oblasti datových sítí společnost Huawei po osmi letech nepřetržitých investic vyvinula celou řadu směrovačů a přepínačů nižší i vyšší kategorie s atraktivním poměrem ceny a výkonu. Tyto produkty se široce nasazují v sektorech telekomunikací, státních úřadů, finančních institucí, bezpečnostních a vzdělávacích institucí. Své produkty pro datové sítě prodává Huawei ve více než 30 zemích a regionech včetně Velké Británie, Brazílie, Egypta, Singapuru, Mexika, Hong-Kongu atd.

 

Váš názor Další článek: Připojení na internet: Jak neplatit 60 Kč za minutu?

Témata článku: Modulární návrh, Současná značka, Hong Kong, Reno, Kong, Rena


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 35

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 48

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky