2N potvrdila připravenost na UMTS sítě

Praha 15. 11. 2005 – z řady testů v zahraničí vyplývá, že produkty značky ATEUS společnosti 2N Telekomunikace a. s., českého výrobce telekomunikační techniky (2N) jsou plně připraveny na UMTS sítě 3. generace. Brány 2N mimo jiné vykazují stabilnější software a snadnější konfiguraci než konkurenční zařízení zúčastněná v testech a provoz zvládají i při vysoké zátěži.
2N potvrdila připravenost na UMTS sítě

Spuštění UMTS sítí v České republice 2N nepodceňuje a vývoj svých produktů značky  ATEUS tímto směrem ubírá již od loňského CeBITu. První testy reálného provozu bran StarGate a VoiceBlue Enterprise proběhly s UMTS mobilními telefony v Itálii počátkem května. Z testů vyplynulo, že v rámci UMTS sítí je momentálně 2N první na českém trhu s plně funkčními hlasovými aplikacemi.

 

Přes bránu 3G StarGate byly v rámci testů uskutečněny tisice hovorů s vynikající úspěšností při reálném provozu. Kvalita hlasu při těchto přenosech byla velmi uspokojivá. Měsíční testy probíhaly s cca. 20ti branami 3G Stargate a 32 mobilními telefony za silného provozu a při plné zátěži zařízení. Momentálně probíhají v Itálii další testy bran 3G EasyGate a 3G VoiceBlue.

 

Situaci kolem UMTS v rámci 2N hodnotí Petr Černoušek, obchodní ředitel 2N slovy: „úspěšnost 2N na poli UMTS zařízení potvrzuje i fakt, že již teď přijímáme objednávky od evropských partnerů na VoIP/GSM a VoIP/UMTS brány, které zaručují spolehlivé volání.

Váš názor | Superpočítače zajímají i Microsoft, speciální verze Windows se již testuje

Témata článku: Software, Stargate, Brána, Bran, Plná zátěž

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší