2N otevírá specializovaný kurz IP Telefonie

Praha 26. 1. 2006 – Specializovaný kurz IP Telefonie, který se zabývá technickými aspekty i aplikačními možnostmi IP telefonie připravila 2N TELEKOMUNIKACE (2N) společně se SPŠ Sdělovací techniky Panská v Praze. Počínaje zářím bude mít kurz certifikaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Dne 23.ledna absolvovalo prvních 12 posluchačů úvodní lekci.
2N otevírá specializovaný kurz IP Telefonie

Celý kurz, který právě začíná, připravovali několik měsíců zkušení pedagogové SPŠST Panská ve spolupráci s odborníky z vývojového oddělení včele s technickým ředitelem Janem Maštalířem. 2N i škola do kurzu zvou techniky i obchodní i aplikační konzultanty z firem, které se pohybují v oblasti IT a telekomunikací. „Cílem kurzu je připravit účastníky na aplikaci IP telefonie v praxi. VoIP a konvergentní komunikační technologie vyžadují při implementaci úzkou spolupráci specialistů na telekomunikace a počítačové sítě. Absolventi budou schopni tuto spolupráci koordinovat i řešit případné  problémy“, říká Oldřich Stejskal, generální ředitel 2N.

K přípravě kurzu přivedla 2N potřeba kvalitního vzdělávacího programu v oblasti VoIP, který u nás dosud chyběl. Kurz v rozsahu 48 vyučovacích hodin je rozdělen do tří částí. Začíná teoretickým úvodem do paketových sítí a jejich architektury, pokračuje praktickými cvičeními v konfiguraci a diagnostice VoIP sítí a v závěru se věnuje implementaci konkrétních produktů z řady ATEUS. Na těchto příkladech si účastníci kurzu vyzkouší řadu situací, se kterými se setkají v praxi. Jednotlivé části budou končit testy a praktickými zkouškami, které podmiňují získání závěrečného certifikátu. Ten by měl absolventům dokumentovat kvalifikační výhodu u odborných firem. „Hodnotu certifikátu nepochybně zvýší i skutečnost, že od září bude mít kurz certifikaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy jako vzdělávací program pro dospělé,“ dodává Oldřich Stejskal.

První běh kurzu, který právě začal navštěvují také specialisté a technici ze společnosti 2N. Cílem jejich účasti je doladit spolu s lektory obsah kurzu a cvičení tak, aby maximálně pokryl celou problematiku a reagoval na aktuální trendy v oblasti VoIP. Do konce školního roku výukový program absolvuje celkem 25 účastníků. 

O společnosti 2N
2N v současnosti exportuje do více než 100 zemí celého světa, mezi klíčové zákazníky patří GSM a alternativní operátoři po celé Evropě. Dlouhodobě se řadí mezi Českých 100 nejlepších firem v hodnocení společnosti Comenius. Hlavní produktové řady obsahují komunikační servery, digitální a hybridní pobočkové ústředny, GSM brány s rozhraními ISDN PRI/BRI, GPRS či analogovými linkami a dveřní komunikátory.

Váš názor Další článek: Internet Explorer 7 beta 2 na vlastní oči

Témata článku: Celá řada, Analogové rozhraní, Kurs

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší