27" profi monitor ASUS PA279Q ProArt s rozlišením 2560×1440 bodů

27" profi monitor ASUS PA279Q ProArt s rozlišením 2560×1440 bodů

ASUS představil profesionální LCD monitor PA279Q ProArt s úhlopříčkou 27", který je již z výroby kalibrován tak, aby poskytoval přesné barvy při prvním použití. Širokoúhlý monitor má nativní rozlišení 2560×1440 WQHD, což znamená jemnost 109 pixelů na palec (PPI). Panel s technologií AH-IPS (Advanced High Performance In-Plane Switching) vyniká vysokým jasem, sytými barvami a širokými pozorovacími úhly až 178 stupňů. Nabízí nejen přesnost barev (∆E<2), ale také nezávislé ovládání podání barev v šesti osách, 99% pokrytí barevného prostoru Adobe Wide Gamut RGB, 100% pokrytí sRGB a 120% pokrytí NTSC.

Konektivitu monitoru PA279Q zajišťují rozhraní DisplayPort, HDMI a dual-link DVI-D. Novinka podporuje rovněž zobrazení obsahu ze dvou různých zdrojů současně a dále je vybavena šesticí konektorů USB 3.0, z nichž jeden podporuje funkci rychlého dobíjení. Doporučená cena monitoru, který se začne prodávat v průběhu srpna, je 21 490 Kč, resp. 824, 90 euro s DPH.

Přesnost barev díky kalibraci již při výrobě

Monitor PA279Q je již z výroby zkalibrován, takže nabízí nejen přesnost barev (∆E<2), ale také nezávislé ovládání barevného podání v šesti osách a věrnou reprodukci barevného prostoru – 99% pokrytí barevného prostoru Adobe Wide Gamut RGB, 100% pokrytí sRGB a 120% pokrytí NTSC. Monitor PA279Q dokonce podporuje režim Gamma 2.2 pro PC a Gamma 1.8 pro Mac; kromě toho zprostředkuje 10bitovou hloubku barev, která zaručí přirozenější přechody mezi různými odstíny. Jas monitoru PA279Q dosahuje hodnoty 350 cd/m² a technologie ASUS Smart Contrast Ratio zajišťuje vysoký kontrast, aby bylo dosaženo co nejtmavší černé a co nejsvětlejší bílé barvy. Speciální odnímatelná clona slouží k odstínění odrazů a odlesků a přispívá k co nejvěrnější přesnosti barev.

Klepněte pro větší obrázek

Model PA279Q je vybaven WQHD panelem s nativním rozlišením 2560×1440 pixelů a jemností 109 PPI. Nabízí tak výrazně větší pracovní plochu a ostřejší zobrazení než ostatní 27" Full HD monitory. Monitor využívá panel s technologií AH-IPS a LED podsvícením, charakterizují ho proto široké pozorovací úhly až 178 stupňů, nižší spotřeba energie, přesné podání barev a vyšší jas zobrazení.

Možnosti připojení a podpora PIP/PBP

Ve výbavě monitoru ASUS PA279Q nechybí řada vstupních konektorů, včetně konektoru DisplayPort, HDMI a portů dual-link DVI-D. Snadno tak můžete zobrazit obsah dvou různých obrazových zdrojů najednou. Rozhraní DisplayPort umožňuje propojit až tři monitory současně, a vytvořit tak pomocí jediného zdroje pracovní stanici s několika monitory. Režim PIP (picture-in-picture) umožňuje zobrazení obsahu z druhého zdroje v okně, které je umístěno v jednom z rohů obrazovky, zatímco v režimu PBP (picture-by-picture) můžete sledovat dva různé zdroje najednou vedle sebe na rozdělené obrazovce. Součástí monitoru PA279Q jsou také vestavěné 3W stereofonní reproduktory.

Kromě toho na monitoru najdete slot pro paměťové karty SD a šest konektorů USB 3.0 – můžete ho proto využít jako rozbočovač pro připojení různých USB zařízení, který navíc nabízí až desetkrát vyšší přenosové rychlosti než předchozí standard USB 2.0. Jeden z konektorů USB podporuje funkci SuperSpeed Battery Charge, která umožňuje dobíjet připojená USB zařízení ještě rychleji než běžné USB 3.0.

Speciální funkce ASUS

Model PA279Q obsahuje speciální funkce, které pomáhají profesionálům při práci. Funkce ASUS QuickFit Virtual Scale zobrazuje virtuální pravítka a umožňuje prohlížení fotografií a dokumentů na obrazovce ve skutečné velikosti před jejich vytištěním. Nechybí ani možnost nastavit si dvě speciální tlačítka pro rychlý přístup k nejpoužívanějším funkcím, takže nebude nutné pokaždé procházet nabídky nastavení - kupříkladu když budete chtít upravit jas. Tyto a další funkce můžete snadno ovládat pomocí pětisměrného tlačítka na monitoru, které funguje jako joystick.
Monitor PA279Q je kompatibilní s upevňovacím systémem VESA pro montáž na stěnu a je vybaven univerzálním stojanem, který umožňuje nastavení výšky, sklonu i natočení do stran.
 

Témata článku: Battery, Hdmi 2.0, Monitor, Pipa, Ratio, RGB LED, USB 3.0, Vesa, Led zdroje, Monitory na pc, Pravítka, Nativní rozlišení, NTSC, In-Plane Switching, Pozorovací úhel, Rozhraní HDMI, WQHD rozlišení, Speciální model, Rychlé připojení, Široký úhel, Vysoký obsah, Speciální joystick

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí