27" profi monitor ASUS PA279Q ProArt s rozlišením 2560×1440 bodů

27" profi monitor ASUS PA279Q ProArt s rozlišením 2560×1440 bodů

ASUS představil profesionální LCD monitor PA279Q ProArt s úhlopříčkou 27", který je již z výroby kalibrován tak, aby poskytoval přesné barvy při prvním použití. Širokoúhlý monitor má nativní rozlišení 2560×1440 WQHD, což znamená jemnost 109 pixelů na palec (PPI). Panel s technologií AH-IPS (Advanced High Performance In-Plane Switching) vyniká vysokým jasem, sytými barvami a širokými pozorovacími úhly až 178 stupňů. Nabízí nejen přesnost barev (∆E<2), ale také nezávislé ovládání podání barev v šesti osách, 99% pokrytí barevného prostoru Adobe Wide Gamut RGB, 100% pokrytí sRGB a 120% pokrytí NTSC.

Konektivitu monitoru PA279Q zajišťují rozhraní DisplayPort, HDMI a dual-link DVI-D. Novinka podporuje rovněž zobrazení obsahu ze dvou různých zdrojů současně a dále je vybavena šesticí konektorů USB 3.0, z nichž jeden podporuje funkci rychlého dobíjení. Doporučená cena monitoru, který se začne prodávat v průběhu srpna, je 21 490 Kč, resp. 824, 90 euro s DPH.

Přesnost barev díky kalibraci již při výrobě

Monitor PA279Q je již z výroby zkalibrován, takže nabízí nejen přesnost barev (∆E<2), ale také nezávislé ovládání barevného podání v šesti osách a věrnou reprodukci barevného prostoru – 99% pokrytí barevného prostoru Adobe Wide Gamut RGB, 100% pokrytí sRGB a 120% pokrytí NTSC. Monitor PA279Q dokonce podporuje režim Gamma 2.2 pro PC a Gamma 1.8 pro Mac; kromě toho zprostředkuje 10bitovou hloubku barev, která zaručí přirozenější přechody mezi různými odstíny. Jas monitoru PA279Q dosahuje hodnoty 350 cd/m² a technologie ASUS Smart Contrast Ratio zajišťuje vysoký kontrast, aby bylo dosaženo co nejtmavší černé a co nejsvětlejší bílé barvy. Speciální odnímatelná clona slouží k odstínění odrazů a odlesků a přispívá k co nejvěrnější přesnosti barev.

Klepněte pro větší obrázek

Model PA279Q je vybaven WQHD panelem s nativním rozlišením 2560×1440 pixelů a jemností 109 PPI. Nabízí tak výrazně větší pracovní plochu a ostřejší zobrazení než ostatní 27" Full HD monitory. Monitor využívá panel s technologií AH-IPS a LED podsvícením, charakterizují ho proto široké pozorovací úhly až 178 stupňů, nižší spotřeba energie, přesné podání barev a vyšší jas zobrazení.

Možnosti připojení a podpora PIP/PBP

Ve výbavě monitoru ASUS PA279Q nechybí řada vstupních konektorů, včetně konektoru DisplayPort, HDMI a portů dual-link DVI-D. Snadno tak můžete zobrazit obsah dvou různých obrazových zdrojů najednou. Rozhraní DisplayPort umožňuje propojit až tři monitory současně, a vytvořit tak pomocí jediného zdroje pracovní stanici s několika monitory. Režim PIP (picture-in-picture) umožňuje zobrazení obsahu z druhého zdroje v okně, které je umístěno v jednom z rohů obrazovky, zatímco v režimu PBP (picture-by-picture) můžete sledovat dva různé zdroje najednou vedle sebe na rozdělené obrazovce. Součástí monitoru PA279Q jsou také vestavěné 3W stereofonní reproduktory.

Kromě toho na monitoru najdete slot pro paměťové karty SD a šest konektorů USB 3.0 – můžete ho proto využít jako rozbočovač pro připojení různých USB zařízení, který navíc nabízí až desetkrát vyšší přenosové rychlosti než předchozí standard USB 2.0. Jeden z konektorů USB podporuje funkci SuperSpeed Battery Charge, která umožňuje dobíjet připojená USB zařízení ještě rychleji než běžné USB 3.0.

Speciální funkce ASUS

Model PA279Q obsahuje speciální funkce, které pomáhají profesionálům při práci. Funkce ASUS QuickFit Virtual Scale zobrazuje virtuální pravítka a umožňuje prohlížení fotografií a dokumentů na obrazovce ve skutečné velikosti před jejich vytištěním. Nechybí ani možnost nastavit si dvě speciální tlačítka pro rychlý přístup k nejpoužívanějším funkcím, takže nebude nutné pokaždé procházet nabídky nastavení - kupříkladu když budete chtít upravit jas. Tyto a další funkce můžete snadno ovládat pomocí pětisměrného tlačítka na monitoru, které funguje jako joystick.
Monitor PA279Q je kompatibilní s upevňovacím systémem VESA pro montáž na stěnu a je vybaven univerzálním stojanem, který umožňuje nastavení výšky, sklonu i natočení do stran.
 

Další článek: Facebook bude zobrazovat staré důležité zprávy, dokud si jich nevšimnete

Témata článku: Rychlé připojení, In-Plane Switching, Speciální model, Ratio, Monitor, Pozorovací úhel, USB 3.0, RGB LED, Hdmi 2.0, NTSC, Nativní rozlišení, Pipa, Rozhraní HDMI, Vesa, WQHD rozlišení, Speciální joystick, Pravítka, Battery, Vysoký obsah, Široký úhel, Monitory na pc, Led zdroje, Lcd monitor na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 256

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

** Kvalitní drony začínají na 10 000 Kč ** Šli jsme na to jinak a koupili ten nejlevnější s kamerou ** I když je to čínský šmejd, je s ním zábava

Jakub Čížek | 34

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 38Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky