22“ EIZO SX2262W s vysokým rozlišením

22“ EIZO SX2262W s vysokým rozlišením

EIZO NANAO Corporation přichází v březnu 2010 na český a slovenský trh s novým 22“ monitorem SX2262W. Model za atraktivní cenu se svými vlastnostmi a vybavením blíží nejvyšší produktové řadě ColorGraphic. Monitor nabízí široký barevný gamut, vysoké rozlišení 1920 x 1200 (odpovídající 24“ panelům) a DisplayPort. Vzhledem ke své univerzálnosti je model určen pro kreativní práci v oblasti fotografie, pro DTP studia, CAD/CAM, web design nebo pro poloprofesionální zpracování videa (střih/videohry).

SX2262W představuje první 22“ širokoúhlý model 16 : 10 z jakostní foto/video řady SX. Na rozdíl od běžných 22“ panelů s typickým rozlišením 1680 x 1050 nabízí rozlišení obvyklé pro 24“ LCD monitory – 1920 x 1200. Model je vybaven kvalitní obrazovkou typu S-PVA s širokým barevným gamutem (95 % AdobeRGB) schopným zobrazit přes moderní digitální rozhraní DisplayPort (s podporou 8/10-bit./RGB) až jednu mld. barevných tónů. Délka videokabelu může dosahovat až 15 m při zachování vysoké kvality obrazového signálu.

Monitor je kromě standardních senzorů pro automatickou stabilizaci a optimalizaci jasu nově vybaven teplotními čidly, která automaticky kompenzují barevnou teplotu bílého bodu v závislosti na změnách teploty okolního prostředí. S patentovanou high-end technologií DUE pro elektronické řízení homogenní obrazové plochy se jedná o vysoce profesionální zobrazovač, který je cenově zajímavou alternativou 22“ hardwarově kalibrovatelného modelu nejvyšší řady CG: CG222W. Monitor je dále vybaven řadou elektronických obvodů pro zpracování pohyblivého videa (Overdrive, Sharpness atd.).

Klepněte pro větší obrázek

SX2262W s vysokým rozlišením zobrazí stejné množství informací jako 24“ monitor, ale na pracovním stole zabere o 10 % méně prostoru. Naopak oproti 22“ panelům s běžným rozlišením 1680 x 1050 zobrazí téměř o 30 % více obrazových informací.

Výhodou je nové, snadno ovladatelné OSD menu doplněné o světelnou nápovědu funkcí nad příslušným tlačítkem, což usnadní ovládání i v tmavších, hůře osvětlených místnostech. Zajímavý je také nový, odlehčený typ flexibilního stojanu FlexStand.

Monitory EIZO jsou standardně nabízeny s prodlouženou záruční lhůtou pět let.

EIZO NANAO Corporation zastupuje v ČR a SR společnost Avnet, s.r.o.

Více informací na www.eizo.cz, www.eizomonitor.sk.

FirstView PC607V: dotykový tablet s Androidem za dva tisíce korun

Témata článku: Zajímavá informace, Vysoká teplota, EIZO, Běžný monitor, Vysoké rozlišení, Běžný senzor, Běžný střih, Stabilizace, Profesionální střih, Širokoúhlý monitor

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší