21 produktů LG získalo prestižní cenu za design iF 2007

Praha, 18. prosince 2006 --- Společnost LG Electronics oznámila, že 21 výrobků z jejího produktového portfolia bylo oceněno prestižní cenou za design iF 2007. Úspěch z minulého roku, kdy dostala ocenění za 11 výrobků, se tímto zdvojnásobil.
21 produktů LG získalo prestižní cenu za design iF 2007

Začátkem tohoto roku společnost LG získáním ocenění reddot za design 2006 ve 20 kategoriích překonala průmyslové rekordy, a stala se jedním ze dvou asijských týmů, které kdy získaly v rámci soutěže reddot ocenění Designerský tým roku.

Ocenění za design iF, které se uděluje každým rokem, je jedním z nejprestižnějších cen za design v Evropě. Mezi produkty, za které společnost LG dostala uznání, byla produktová řada monitorů Fantasy, systém virtuálního domácího kina 5.1Ch, francouzská chladnička a mobilní telefony.

“Na vývoj perfektního designu klademe velký důraz, a to v našem oboru samozřejmě nemohlo zůstat nepovšimnuto,” řekl Sang Young Shin, viceprezident laboratoře pro výzkum designu digitálních zařízení LG Electronics. “Design nepovažujeme jen za pouhý doplněk, ale za plnohodnotnou technologii. Z tohoto důvodu se společnost LG stala něčím více než pouhým výrobcem – jsme celosvětovým leaderem, vytvářejícím inovační produkty s cílem zkvalitnit životní styl spotřebitelů.”

Přední postavení LG v oblasti designu jde dokonce za rámec konkrétních produktů. U telefonu Leo totiž tento rok získala společnost LG své první ocenění za design balení – a to je dalším důkazem toho, že samotná značka LG se stále více stává synonymem dokonalého designu.

LG má v zahraničí šest designových poboček, které v těsné spolupráci s vedením firmy v Soulu vytvářejí produkty, jež maximálně splňují potřeby, touhy a sny zákazníků.
 

Produkty LG, které získaly cenu za design iF 2007:

Monitor ‘Fantasy’ (L1900R)

Tvarem otevřeného podstavce vyjadřuje model L1900R představu „věčnosti“ a „komunikace“. Při stisku tlačítka napájení začne LED dioda pracovat v sekvenci, jakoby dělala ve vzduchu kruh. Snížením dekorativnosti designu na minimum byl dosažen luxusní a čistý image. Mechanismus kabeláže a konektorů je skryt a také došlo ke snížení počtu kusů vnějšího vedení a samostatných prvků. Pod jednoduchým a atraktivním designem se skrývá silný výkon. S ohledem na ochranu životního prostředí byl vysoký lesk dosažen pouze s ABS injekcí bez použití spreje.

Monitor ‘Fantasy’ (L1900J)

Model L1900J připomíná část krásné keramické vázy. Při rozsvícené LED diodě naplní světlo polokoule, což vyvolává dojem, že obsahuje světlo. Působí tak dramatickým dojmem jako malé jeviště na psacím stole. Když je obrazovka zapnuta, lze u intenzity světla LED nastavit 4 fáze osvětlení. Slouží jako nepřímé osvětlení v nočních hodinách a během energeticky úsporného režimu se stav zapnutí projeví prostřednictvím měkkého pohybu, jakoby světla dýchala. S ohledem na ochranu životního prostředí byl vysoký lesk dosažen pouze s ABS injekcí bez použití spreje.

Monitor ‘Fantasy’ (L1900E)

Monitor L1900E vyjadřuje tajemství vesmíru zajímavou křivkou podél perforovaného kruhového sloupku představujícího sílu a vznešenost zatmění měsíce prostřednictvím LED diody v pozadí. Cílem tohoto designu je uživatele informovat o zapnutí počítače zobrazením odrazu světla na pozadí, které se šíří z vnitřku zakřiveného stojanu. Mechanismus kabeláže a konektorů je skryt a snížením počtu kusů vedení jsme umožnili silný výkon v rámci jednoduchého a atraktivního designu. Použitím bezolovnatého pájení byly vyloučeny škodlivé materiály, takže všechny plošné spoje jsou 100% bezolovnaté.

Systém virtuálního 5.1 kanálového domácího kina (J10)

Domácí minikino J10 s vestavěným pevným diskem lze umístit v nejrůznějších typech prostředí. Osvětlení s bioindikátorem umožňuje jakousi konverzaci mezi uživatelem a produktem, protože těsný vztah obou je zajištěn reakcí na pohyb uživatele prostřednictvím senzorové dotykové plochy. Jeho minimální tvar poskytuje uživateli vysoce kvalitní zvuk i obraz. Při vytváření elegantní povrchové úpravy, zajišťující ochranu proti poškrábání a vysoký lesk, byla použita pryskyřice a forma z oceli STAVAX. Bylo eliminováno použití spreje a místo stávajícího chromového povrchu bylo použito aluminium se zvýšenou přilnavostí, které se mnohem snadněji recykluje, protože každou součást lze snadno odmontovat.

Mobilní telefon KE820

Telefon KE820 má jednoduchý design a rozměry srovnatelné s kreditní kartou. 2.0” QCIF horizontální LCD displej má ve srovnání se standardním vertikálním displejem lepší možnost zobrazení. Centrální joystick je nejvýraznějším prvkem přístroje, který zaujme na první pohled. Šachovnicovitá klávesnice je navržena tak, aby byla pro uživatele pohodlná a má perfektní odezvu při stlačení tlačítka. Sklolaminát má vynikající pevnost chránící produkt při pádu a absorbující nárazy zvenčí.

Třídveřová chladnička (GR-L258SSKA)

Nová třídveřová chladnička, která působí celkovou harmonií povrchové úpravy z nerez oceli
a černých lesklých detailů, představuje skloubení citlivého design s nejmodernějšími technologiemi. Chladnička obsahuje dotykový knoflík, bílé osvětlení zadní části a příjemný zvukový efekt při použití. Speciální oddíl z nerezové oceli s mřížkou Magic Crisper na ukládání zeleniny se automaticky nastaví na správnou teplotu pro zeleninu a ovoce. Nano-antibakteriální košík zabraňuje tvorbě plísní. Chladnička je vybavena naklápěcí zásuvkou mrazáku, která umožňuje pootevřít dveře pouze tak, jak je třeba a zamezuje zbytečnému unikání chladného vzduchu.

Design balení pro mobilní telefon KG920

Design byl navržen pro první mobilní telefon s digitálním fotoaparátem s rozlišením 5 megapixelů, kombinace černé a ušlechtilé stříbrné zprostředkuje minimální, avšak dynamickou představu o tomto produktu. Pro vyjádření podoby telefonu s digitálním fotoaparátem, byl obal vytvořen se strukturou připomínající hledáček fotoaparátu nebo rám obrazu. Rozkládací konstrukce obalu je dalším osvěžujícím prvkem pro zákazníka. Úhlopříčná orientace působí nápadně a je výjimečně odolná. Aby se snížila výrobní cena tohoto obalu, byl při jeho výrobě použit pouze papír a PET umožňující snadnou recyklaci a šetřící životní prostředí.¨

Kompletní seznam produktů LG, které vyhrály cenu za design iF 2007:

 • Plazmový televizor (60PY3)
 • Plazmový televizor (50PB4)
 • Plazmový televizor (50PC5)
 • Monitor ‘Fantasy’ (L1900R)
 • Monitor ‘Fantasy’ (L1900E)
 • Monitor ‘Fantasy’ (L1900J)
 • HDD+DVD Super Multi rekordér (RH200)
 • Virtuální systém domácího kina 5.1Ch (J10)
 • DMB MP3 (FM36)
 • 15.4” širokoúhlý PC (P3)
 • Klimatizační zařízení s obrazovým rámem ArtCool (LSM-CO65LAJ)
 • Klimatizační zařízení s obrazovým rámem ArtCool (LS-C186G1LO)
 • Klimatizační zařízení zrcadlového typu (LS-C085PM/LS-C105PM)
 • Třídveřová chladnička (GR-L258SSKA)
 • Sada pračky a sušičky (WM2496HWM + TD-V1018OEM)
 • Mobilní telefon (KG810)
 • Mobilní telefon (KE820)
 • Mobilní telefon (KG320)
 • Mobilní telefon (KE850)
 • Mobilní telefon (KE770)
 • Design balení pro mobilní telefon KG920

 

Váš názor Další článek: „Čokoládový“ MP3 přehrávač od LG

Témata článku: Mobilní telefony LG, Jednoduchý tvar, Domácí kino, Fantasy, Telefon, Mobilní telefony, Led televizory, Aluminium, Kino, Televizory LG 2016, Domácí použití, Mobilní telefony s tlačítky, Domácí kina, Mobilní telefony dotykové, Odolné mobilní telefony, Kabeláž, Young, Minimální úprava, Příjemný stisk, Soul, Psací potřeby, LED Monitor, Dotykový monitor


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 102


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky