19 mm tenký notebook s výdrží baterie až 10 hodin

19 mm tenký notebook s výdrží baterie až 10 hodin

ASUS uvedl na český trh 13palcový notebook U36, jeden z nejtenčích přenosných počítačů vybavených procesory Intel se standardním napájením. Speciální konstrukce chlazení umožnila stlačit tloušťku notebooku na pouhých 19 mm. Novinka využívá procesory Intel Core i3/i5 druhé generace a grafickou kartu NVIDIA GT520M. Technologie ASUS Super Hybrid Engine a NVIDIA Optimus zajistí až 10hodinovou výdrž baterie. Model U36 se prodává již od 18 100 Kč s DPH.

Tenký a přitom výkonný

Zatímco většina v současnosti prodávaných ultratenkých notebooků kvůli výhodnému chlazení a spotřebě využívá nízkonapěťové procesory, ASUS U36 je v této kategorii výjimkou a nabízí procesory Intel Core i3 a Core i5 druhé generace se standardním napájením, které podávají vyšší výkon. Jejich použití umožňuje speciální konstrukce chlazení, jež prostřednictvím dvojitých teplovodních trubic odvádí teplo od procesoru, aniž by zvětšovala rozměry notebooku. Uživatelé, kteří pracují s multimédii, často hrají hry nebo intenzivně využívají více aplikací najednou, tak mají k dispozici laptop s plnohodnotným výkonem a přitom malými rozměry a nízkou hmotností.

Klepněte pro větší obrázek

Elegantní konstrukce a nízká hmotnost

Zásluhou extrémně lehkého těla ze slitiny hořčíku a hliníku váží notebook i s osmičlánkovou baterií pouze 1,6 kg. U36 je tedy dobrou volbou pro uživatele, kteří na cestách nechtějí nosit zbytečné kilogramy navíc. Notebook disponuje povrchovou úpravou soft-touch s ochrannou vrstvou o tloušťce několika nanometrů, která odpuzuje vodu nebo nečistoty.

Dlouhá výdrž baterie

Ultratenké notebooky využívají úsporné nízkonapěťové procesory, a proto dokážou dlouho pracovat bez nabíjení baterie. Model U36 je na rozdíl od nich vybaven procesory se standardním napájením, přesto však nabídne podobně dlouhou výdrž baterie, a to díky speciálnímu režimu „Battery Saving“ technologie ASUS Super Hybrid Engine. Ve spojení s technologií NVIDIA Optimus, která automaticky přepíná mezi integrovanou a samostatnou grafickou kartou, lze výdrž baterie prodloužit až na 10 hodin.

Další článek: Google Offers: Google podlehl slevovému šílenství

Témata článku: Notebooky, Tenké tělo, Speciální model, Dlouhá cesta, Intel Core I3, Hybrid, Kilogram, Battery, Výkonný hybrid, Druhá generace, Engine

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší