101 internetových projektů bude hodnoceno v soutěži IEA 2005

Přes 100 internetových projektů se přihlásilo do prvního ročníku soutěže Internet Effectiveness Awards 2005. Soutěž o nejefektivnější internetová řešení před dvěma měsíci vyhlásila Economia OnLine (EOL), multimediální divize vydavatelství Economia, ve spolupráci s Asociací.BIZ.
101 internetových projektů bude hodnoceno v soutěži IEA 2005

„Počet nominací je mimořádný a mám z něho obrovskou radost, říká Petr Štěpánek, ředitel EOL. „Je vidět, že toto hodnocení, které má tradici v zahraničí, má smysl i v České republice.“

Do soutěže IEA mohla být přihlášena řešení využívající web technologie: internetové stránky, www aplikace, e-business řešení, internetové a intranetové portály nebo online marketingové kampaně.
IEA má 6 základních kategorií (B2B, maloobchod a B2C, online bankovnictví a finance, cestovní ruch, zábava a marketingový počin), nejvíce projektů se přihlásilo do kategorií Maloobchod a B2B a Marketingový počin.

U přihlášených řešení bude porota složená ze zástupců médií, firem, dodavatelů internetových řešení a odborníků posuzovat ekonomické nebo marketingové parametry, které se vztahují k České republice a časově pak k rokům 2004 nebo 2005. „Při výběru poroty jsme kladli důraz především na její kvalifikaci, nezasedají v ní pouze formální reprezentanti IT firem“, vysvětluje tajemník Asociace.Biz Václav Šourek.
Nejefektivnější projekty budou vyhlášeny a představeny na slavnostní konferenci, která se uskuteční v posledním listopadovém týdnu. Odborným garantem soutěže je Asociace poskytovatelů internetových řešení - Asociace.BIZ.

Seznam projektů nominovaných do soutěže IEA naleznete v příloze. Novinářům na základě žádosti rádi pošleme online přístup k veřejným datům o nominovaných projektech.

Více informací o soutěži Internet Effectiveness Awards je k dispozici na http://www.iea.cz .

Economia OnLine
divize vydavatelství ECONOMIA, a. s.
Economia OnLine se na českém trhu profiluje jako leader v elektronickém publikování dat. Hlavním předmětem činnosti je provoz zhruba třiceti zpravodajských, odborných a tematických webů skupiny www.iHNed.cz, prodej online archivů, informačních a zpravodajských e-mailových servisů a zpravodajství na mobilní telefony.
ECONOMIA, a. s., patří k přední světové skupině ekonomického a finančního tisku Handelsblatt – Dow Jones – The Wall Street Journal Europe.

Témata článku: Internet, B2B, Dow Jones, Leader, Online, Obrovský smysl, Wall Street Journal

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí