Záznamová hlava

Přečtěte si o tématu Záznamová hlava. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Záznamová hlava, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Záznamová hlava.
Sledujte Živě.cz na Facebooku
Kolmý zápis - budoucnost pevných disků?

Kolmý zápis - budoucnost pevných disků?

Společnost Toshiba oznámila v úterý uvedení prvního disku s tzv. kolmým zápisem. O této technologii se mluví již dlouho a i když konkurenční výrobci jistě zanedlouho oznámí rovněž své produkty, prvenství získala Toshiba. Co to vlastně kolmý zápis je a co přináší užitečného pro technologie pevných disků si řekneme v tomto článku.

Jan Šindelář | 82

Přehled pevných disků na našem trhu

Přehled pevných disků na našem trhu

Konkurence na poli pevných disků se zvětšuje, a tak zatímco gigabajtů zvolna přibývá, ceny naopak zvolna klesají. Co víc by si mohl uživatel přát? Snad už jen cenový přehled, který by mu pomohl vybrat ten správný pevný disk.

Computer | 18

Seagate má světový rekord v hustotě záznamu na pevném disku

Seagate má světový rekord v hustotě záznamu na pevném disku

Americká firma Seagate, dnes největší výrobce pevných disků na světě ukazuje, že hranice technologického pokroku v kapacitě pevných disků nelze dohlédnout: v Paříži prezentovala disk s hustotou záznamu 16 gigabitů na čtvereční palec.

Jiří Hlavenka

Quantum hledá kvalitu

Quantum hledá kvalitu

Prahu navštívil Pierre Brunswick, obchodní ředitel pro střední a východní Evropu „diskové“ firmy Quantum a nechal se přemluvit k prozrazení novinek, které tato firma chystá pro letošní rok.

Richard Voigts


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači