Vadný disk

Přečtěte si o tématu Vadný disk. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Vadný disk, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Vadný disk.
Sledujte Živě.cz na Facebooku
Novinky v obasti přenosných reproduktorů a záchrany dat

Novinky v obasti přenosných reproduktorů a záchrany dat

(placená inzerce) Reproduktory X-mini můžete vidět a hlavně slyšet na výstavě FOR TEENS v Praze Letňanech od 12. do 15.4. ! Navštivte náš stánek a vyhrajte reproduktory X-mini!

Inzerce

Intel mění svět kancelářských PC i domácí zábavy

Intel mění svět kancelářských PC i domácí zábavy

Nadpis sice může znít nabubřele, ale je to vlastně tak. Jak jsme již avizovali, byly uvedeny procesory existujících i nových rodin pro novou patici LGA775, čipové sady nové rodiny 900 osazené poprvé použitou sběrnicí PCI Express s podporou DDR2 SDRAM a integrovaným zvukem 7.1 „Azalia“. Další generace osobních počítačů právě začíná.

Patrik Veselík | 42

Přehled všech režimů RAID - rychlejší a bezpečnější ukládání dat

Přehled všech režimů RAID - rychlejší a bezpečnější ukládání dat

Na počátku devadesátých let minulého století se objevil koncept ukládání počítačových dat do diskových polí nazývaný RAID (Redundant Arrays of Inexpensive Disks). V tomto článku se dozvíte souhrné informace o všech režimech této technologie, která slouží k rychlejšímu a bezpečnějšímu uložení dat. Věděli jste, že existuje RAID 30 nebo RAID ADG?

Vít Kocmánek | 38

Profesionální systémy RAID za hubičku - měření

Profesionální systémy RAID za hubičku - měření

O levných deskách a řadičích podporujících sestavování výkonných / bezpečných diskových polí typu RAID jsme toho na PCtuningu psali opravdu hodně. Teorie říká, že v případě polí RAID Level 0 získáme až dvojnásobnou propustnost a případě RAID Level 1 zase větší zabezpečení dat. Vše je krásné, problémem je akorát ono slůvko "až". Proto jsme se rozhodli, že se za vás na tuto problematiku podíváme a vyzkoušeli jsme čtyři identické 20GB disky Seagate Barracuda III, v šesti možných konfiguracích (od jednoho, dvou až po čtyři disky - včetně odpojení "živého" disku) pomocí tří testovacích programů na dvou operačních systémech. Řadičem RAID byl tentokráte poměrně rozšířený typ HPT 370 (obecné poznatky platí i pro obdobné kontroléry firmy Promise).

Jiří Kwolek | 3

První pohled: SuperTrak66

První pohled: SuperTrak66

Touto minirecenzi diskového řadiče Promise SuperTrak66 zahajujeme naši sérii "první pohled". Tyto krátké články si do budoucna budou klást za cíl informovat o horkých novinkách či zajímavých technologiích v případě, že k dispozici bude kratší časový rámec či pouze předprodejní verze daného zařízení. Dnes se telegraficky podívejme na světový unikát - řadič, který na HW úrovní nabízí plnou funkčnost diskového pole RAID 5, které je sestaveno z "obyčejných" (a levných!) disků IDE.

A proč je nějaký "RAID 5" tak zajímavý? No protože pouze toto pole (sestavené minimálně ze tří disků) zajistí, že v případě havárie jednoho z disků nedojde ke ztrátě dat - ty se totiž "za letu" dopočítávají v řadiči z paritních informací uložených na ostatních discích. V případě konfigurace Hot Swap je možno vadný disk nahradit novým a na ten se postupně "vrací" odpovídající data - toto pole je se schopno rekonstruovat a to za plného chodu celého systému! Nyní tedy můžete mít tuto technologii i u vás - ve výkonném PC nebo levném serveru - od toho je zde například zmiňovaný kontrolér SuperTrak66.

PC Tuning

Hardware pro trochu znalé – díl XV. – RAID pole

Hardware pro trochu znalé – díl XV. – RAID pole

Série článků s titulem Hardware pro trochu znalé je určena všem, kteří se hardwarové problematice nevěnují naplno, nebo těm, kterým něco uniklo či některé věci zapomněli. Patnáctý díl je věnován paměťovým zařízením zvaným RAID pole.

Patrik Veselík | 4

Invex 12.10: Co je zajímavého?

Invex 12.10: Co je zajímavého?

Dříve než připravíme komplexnější informaci z Invexu Vám přinášíme tuto expresní malou reportáž...

PC Tuning

CD-R Diagnostic 1.6.1: Odhalte špatně vypálená CD

CD-R Diagnostic 1.6.1: Odhalte špatně vypálená CD

Dnes vám představíme velice praktický program CD-R Diagnostic, který jistě ocení nejeden uživatel. Jeho cílem je odhalování chyb, které se mohou vyskytnout při nahrávání CD.

Karel Kilián

Nemáte právě vy vadný disk od Western Digital?

Nemáte právě vy vadný disk od Western Digital?

Společnosti Western Digital se podařil nelichotivý kousek - kvůli tomu nyní stahuje z oběhu celou sérii pevných disků.

Ladislav Valík | 8Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor