Diskuze s vámi: využíváte sportovní sociální sítě?

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 104

Názory k článku

avatar
šéfredaktor Computeru | 16. 04. 2012 08:47

Děkuji všem za příspěvky, máme o zábavu na půl dne postaráno a věřím, že inspiraci našli i ostatní čtenáři

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
14. 04. 2012 18:12

Tak jsem udělal takový přehled těchto programů: http://www.cyklistikakrnov.com/Clanky/12/on-line-program... ...
- nejvíce statistických informací nabízejí programy Garmin Connect a Ride with GPS.
- jako sociální síť se nejlépe hodí Endomondo a Strava
- nejvíce tras naleznete na webech Bikemap, GPSies
Osobně se mi nejvíce líbí program Strava, lze zobrazit statistiku i za vybraný úsek trasy, ale co se mi líbí nejvíce, že program automaticky vytváří segmenty stoupání (HC až 4. kategorie), segment lze i ručně vytvořit (a nemusí to být jen kopec). Pak lze sledovat jaké časy jste za segment dosáhly, porovnání s dalšími účastníky, kteří tento úsek projeli.
Garmin Connect a Ride with GPS zase nabízejí mnoho statistických údajů, u Ride with GPS se dají také vytvářet segmenty trasy (můžete si tak porovnat časy za tento úsek)
Další programy nabízejí vesměs podobné funkce.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
14. 04. 2012 18:07

sport-tracker.com - skvělá aplikace pro úchyláky a jiné prapodivné živly, které kdysi číhaly za křovím. Dnes se jen podívají, kam jejich oběť běží a v klidu ji v nejhorším případě zardousí, v lepším oplodní

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
14. 04. 2012 07:27

Používám Strava.com účet. Free aplikace na iPhone. Výhoda je že je to zaměřeno na kolo i běh takže si trackuje obojí. Zároveň je to přehledné a daji se dělat soutěže, týmy apod. K tomu se daji nahrát data z garminu apod

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
13. 04. 2012 18:03

Ja pouzivam cinky a pristroje, na kondicku kardio. Ziadne elektronicke zbytocnosti cloveku vo vykone nepomozu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
13. 04. 2012 17:58

V mobilu HTC TouchPro 2 s winMobile 6.5. pouzivam app RunSat (navmi) a na webu runningfreeonline.com si vedu statistiku. Schvalne, mate nekdo nabehano za posledni rok vic?http://www.runningfreeonline.com/Profile/Totals/UserName/v... ...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
13. 04. 2012 16:02

Potřeboval bych poradit... aplikaci Endomondo jsem si již stáhl a zprovoznil, ale jak to řešíte prakticky s tím telefonem? HTC HD2 je celkem neskladná mrška a v koženém pouzdře v kapse asi GPS signál moc nechytne... Nebo ano? Kam si ty telefony dáváte a jak zajišťujete, aby byl signál co nejlepší? V ruce se mi ho ždímat nechce, většinou se (já vím, že jsem divný) při běhání potím... Tak tedy ještě jednou - kam s ním?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
13. 04. 2012 15:20

Já osobně při sportu využívám svůj telefon: Sony ericson xperia active. Pro sportování je vlastně vyroben a tak nechybí již v základu potřebné aktivace. A taky má velké plus, že je poměrně odolný a vodotěsný. Navíc již v balení bylo pouzdro, díky kterému si můžu mobil připnout na ruku nebo na kolo.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
13. 04. 2012 15:20

Bejvávalo. Zkoušel jsem různé sportrackery, dokonce jsem si koupil boty s dírou na čip (Nike+iPod). Ale čip už jsem si nikdy nepořídil. Vrcholově sportovat nepotřebuji, tam použití zbytečností docela chápu, ale jinak je to dost svazující. Dnes už si, třeba na běhání neberu ani mobil. Na co?
Jen na vysokohorské potulky beru smartphone s GPS (+ jeden starý náhradí). Kvůli případnému ohrožení života. Loni mě horská služba přesvědčila, když jsem našel dvě mrtvoly, že bych jim ulehčil život, kdybych jim poslal souřadnice. V tom jim rád vyhovím a aplikaci pro odesílání polohy přes SMS jsem si nainstaloval.
Dokonce ani v autě už navigaci nepoužívám, když jedu někam dál, načtu si mapu doma do mé biopaměti a pak si užívám tříbení pozornosti na cestě. Intuitivně vím, kde je sever a čas umím odhadnout podle Slunce, apod. Prostě stará škola.
Kdysi jsem viděl starší kreslený vtip od Jiránka. Jeden tam říkal druhému: „Lidstvo uložilo celou svou moudrost do knih. A samo zůstalo blbé.“ Tohle se dá navléct i na různá digitální šidítka.
Zlaté pravidlo KISS. "Keep it simply. Stupid!"
Jo, zapoměl bych na foťák, ten beru, kam to jen jde.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
13. 04. 2012 14:56

Používam aplikaci nike+ gps pro iphone. Vše mi vyhovuje, nejvíc se mi zamlouvaj přehledný informace o běhu a to, jak vám aplikace za běhu hlásí různý info do sluchátek. Líbí se mi taky, že pustí "powersong" když běžíte moc pomalu (je to dobrá motivace zrychlit). Naopak co je vyloženě špatný je, že telefon nemůžete uspat když běžíte, takže celou dobu jede displej (ale to je daný práváma iOS). Jinak taky nic moc webový rozhraní, ale nic až tak nepřekonatelnýho.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
13. 04. 2012 14:46

Zkousel jsem ruzne aplikace a nejvic mi vyhovuje runtastic PRO (jak mobilni verze, tak portal s ulozenymi vysledky).
Pouzivam ho na starsim HTC Desire. Pri behani zatim v kapse softshellky, az bude tepleji, chystam se pouzivat armband pribaleny ke sluchatkum Motorokr S9.
Motivace je hlavne osobni denicek sportovnich aktivit, moznost videt agregovane pohledy po mesicich, vyvoj vzdalenosti, casu, tempa, tras v mape, atd. Oproti sport-testerum ocenuju u aplikace v telefonu okamzite nahrani aktivity na portal.
Delsi vylety a jizdy na kole loguji pomoci Holux GPSloggeru (baterie Desiru by celodenni zatez uz nevydrzela a je fajn si mobil setrit pro obcasne kouknuti do mapy - Smartmaps). Runtastic nove podporuje import+export aktivit ve formatu GPX.
Je mozne ukladat i indoor aktivity (napr. hodina badmintonu). Pro ruzne sporty ma preddefinovane odhady spalene energie za (kcal/hod) i kdyz netusim, jak mohou byt presne - dava to alespon nejake zakladni srovnani.
Docela vtipna mi prijde aplikace Runtastic Push-ups Pro s treninkovym planem na dosazeni 100 nebo 50 kliku v kuse - kliky se pocitaji pomoci dotyku telefonu nosem Aplikace je samozrejme taky integrovana s portalem runtastic.com

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
13. 04. 2012 14:40

Endomondo pro WindowsPhone + web. Super rychlá, pěkná a funkční appka, na vejlety na kole ideál.. Ještě jsem se ale neodhodlal vyzkoušet se připojit k nějakému eventu.. ale to přijde.. :)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
13. 04. 2012 14:38

Pro měření na bruslích používám Endomondo v kombinaci s SE Xperia Pro a BT sluchátky Jabra. Líbí se mi okamžitý záznam trasy na web či hlášky do sluchátek o průběhu "výkonu". Plusem je čeština v programu, ovšem web lokalizovan není. Zajímavostí je nepřesnost měření vzdálenosti, pokud jezdím s kamarádem. Jeho SE X10 Mini Pro vždy naměří o cca 300-500 m víc na 10ti km, ale to je otázka spíše hardwarová.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
13. 04. 2012 14:38

Začal jsem běhat a stále běhám se Sports Trackerem. V podstatě mě ta aplikace donutila běhat lépe a redostněji.
Procestovala se mnou několik mobilů a několik set kilometrů, ale má pár nevýhod. Domluví se jenom s jednou tepovkou a používá integrované mapy mobilu. Takže zatím co na Nokii je to paráda, tak s Bing Maps je to utrpení. A moc jí nejdou automatická kola. I když jsem běhal po kilometrovém oválu, tak nebyla schopná rozdělit čas na kola. Ale tuhle věc neřeším, protože mě běhání na uzavřeném okruhu šíleně nudí.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
13. 04. 2012 14:33

RunKeeper na iPhone. Jsem tam jako mpl75, tak si můžem zasoutěžit :)
Vyzkoušel jsem spoustu jiných aplikací, ale RunKeeper je od té doby, co má autopauzu (hodí se na kole) jednoznačně nejlepší.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
13. 04. 2012 13:56

Nedávno jsem začal používat Sports Tracker po doporučení známeho. Pro mě je to parádní věc. Vidím, kolik jsem toho najezdil na kole, vidím, kde jsem byl. A hlavně, alespoň pro mě to má hodně motivující funkci, kdy vidím, že zrovna jedu nižsí rychlostí, než jsem jel minule a donutí mě to šlápnout do pedálů. Bez této aplikace bych nejspíš na kole tolikrát nevyrážel. Jiné apps jsem nezkoušel, a jelikož jsem se Sports Trackerem spokojený, ani zkoušet nebudu. :)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
13. 04. 2012 13:41

Nejsem si jistý, zda mi Galaxy S 2 přežila pád na bruslích, kole nebo při běhu, případně propocení, zmoknutí, takže o ní vůbec ani neuvažuju jako o telefonu, který bych na takové aktivity používal. Přemýšlel jsem o buď levném androidu nebo o sporttesteru.Měl jsem půjčené vždy na týden Suunto M5 All Black a Suunto Quest oboje s hrudním pásem a USB klíčenkou pro přenos dat do počítače. Vzhledem k tomu, že jsou hodinky plastové, tak vydrží opravdu hodně a cena je více méně o proti telefonu za 10 - 15 k CZK na 1/3 až 1/5 ceny, takže jejich případné zničení je pro kapsu méně citelné. Nehledě na to, že jsou vodotěsné a poměrně malé, takže jejich zničení je opravdu obtížné. Rozdíl mezi M5 a Questem je v tom, že M5 mají v sobě interního trenéra, který podle váhy, výšky a kondice (jde otestovat ujitím 1 míle) spočítá dle vybraného režimu (úbytek váhy, zlepšení kondice) nějaký trénikový režim, který vás nutí dodržovat. Do obou typů hodinek lze nahrát vlastní tréninkový plán sestavený na webu vámi nebo stažený od někoho jiného. Navíc Questy zase umí zobrazit graf jednotlivých tepových úrvní a dobu setrvání v nich, což M5 neumí nebo alespoň ne s takovým detailem.A ano, můžete namítnout, že Suunta nemají GPS a musíte ji dokoupit jako drahý modul, ale já osobně dráhu do detailu znát nepotřebuju, stačí mi spálené kalorie a dodatečně si změřím nebo vím jakou vzdálenost jsem uběhl. Případně jde využít levného GPS trackeru, který umí spolupracovat s Google maps či jinými.Výhodou je, že v ceně hodinek dostanete hrudní pás a klíčenku do počítače (případně existují i levnější varianty bez klíčenky a bez pásu) či nižší řady hodinek M3, M1, atp. Když jsem sháněl hrudní pás, který by komunikoval s mobilem přes BT, dospěl jsem k ceně v rozmezí 1000 - 2000 Kč a jelikož jsem nezkoušel, nemůžu 100% potvrdit, ale myslím si, že dokud tyhle věci nebudou komunikovat přes BT4, tak bude baterka telefonu díky BT přenosu vybitá dřív než doběhnete nějakou delší trasu.Pokud byste hodinky (kterýkoli typ, které mají k dispozici, nejen výše zmíněné) chtěli vyzkoušet, tak myslím, že Rockpoint vám je půjčí na měsíc (za poměrně velkou zálohu) nebo Salomon prodejna v nákupním centru Chodov (bohužel v Praze) za 2000 Kč zálohy je půjčí na týden včetně hrudního pásu a klíčenky.A nakonec abych předešel podezření, že jsem prodejce Suunta, nejsem. Sám jsem si je zatím nekoupil, protože stále přemýšlím, zda si chci při rekreačním sportu měřit spálené kalorie a srdeční tep a někde to evidovat.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (6)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
13. 04. 2012 12:13

No to víte, budu běhat jak trotl a vyplivnu plíce. Kdepak.
Já provozuji turistiku a na ni používám aplikace c:geo a Locus. Výsledky ukládám na sociální síť Geocaching.com. Tam vidím, která zajímavá místa jsem navštívil a která ještě ne.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
13. 04. 2012 12:10

Behám s mobilom v ruke. Je to trocha nepohodlné a GPS príjmač v mojom HTC niekedy protestuje, ale dá sa to... sem-tam si spravím aj nejaký ten snímok z prírody :) Najviac som si osvojil službu RunKeeper (pri výbere mi pomohol minuloročný článok "Běhání pro ajťáky") hlavne kvôli jednoduchosti. Sports Tracker v tej dobe ešte nebol pre Android dostupný. Záznamy používam len pre vlastnú spotrebu, hlavne pre sledovanie, či sa moje výkony postupom času zlepšujú a koľko km som ubehol za ten a ten mesiac.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Anonymizovaný  |  13. 04. 2012 11:26

po vyzkouseni nekolika aplikaci jsem zvolil Endomondo ... pro jeho jednoduchost, prehlednost a pekne udelany web ... co vic pro amaterske zaznamy tras potrebujete ?!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
13. 04. 2012 11:24

Mě se líbí aplikace SportTracker pro Android, kterou používám hodně na svém telefonu samsung, ale údaje si schraňuji pouze pro svou potřebu, nemám žádnou potřebu se před někým předvádět a vytahovat Ale jako zpětná vazba pro mě je to vynikající!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
13. 04. 2012 11:23

Čudujem sa, že tu ešte nikto nespomenul RUNTASTIC PRO. Vyskúšal som nike+gps, runkeeper a runmeter, ale najlepšie mi sadol práve runtastic pro. Vyhovuje mi hlavne jeho webový portál („sociálna sieť“) a zaujímavé blbostičky - Live Tracking (zobrazenie mojej aktuálnej polohy pri behu blízkym osobám) , Cheering – povzbudenie (go go go, potlesk a pod.) do sluchátok od používateľov portálu runtastic pri behu. V našich končinách nepoznám veľa užívateľov Runtasticu, ale myslím, že v zahraničí je celkom rozšírený. Software beží na IOS, Androide, BlackBerry, WP 7 a Bade.
Ja som bežec amatér na úplnom začiatku, behám len cca mesiac :
http://www.runtastic.com/en/users/Radovan-Misik... Viac info o Runtasticu: http://theappwhisperer.com/2011/05/06/runtastic-pro-... ... EDIT: Vidím, že ma Lukáš s Runtasticom predbehol o pár riadkov vyššie :)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
13. 04. 2012 11:21

Já používám WWW.HEIAHEIA.COM
Je to excelentní "výmysl"

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
13. 04. 2012 11:20

osobně zatím moc s telefonem neběhám, neumím si to představit. iPhone4s je těžký na to, aby byl kdekoliv na těle připoután, iPod je taky těžší a není příliš pro svou velikost vhodný, takže se bez toho obejdu. Nicméně mám staženo na testování několik apps a zatím se mi jeví jako nejschůdnější app Runnastic GPS pro. Je celkem přehledná, má přednastaveno cca 20 různých činností a má celkem solidní provázanost se sociálními sítěmi včetně možnosti povzbuzování přímo z FB.Jinak jsou ty apps většinou podobné Co si budeme povídat, každému vyhovuje něco jiného a jde často pouze o grafiku Třeba MotionBike nebo MotionXTB jsuo taky skvělé aplikace....

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
13. 04. 2012 11:13

Běžci hojně využívají třeba Garmin Connect - trenér tak může snadno kontrolovat a porovnávat výkony a tréninky svých svěřenců. Garmin je vůbec poměrně oblíbený mezi běžci hobíky i výkonnostními, pro běžce (a ne jen pro ně) má v nabídce spoustu modelů sporttesterů.
Další zajímavou věcí může být Google Latitude - třeba pro hlídání polohy sportovce doprovodem při vytrvalostních závodech. I když bez aktivního GPS je to hodně nepřesné, GPS je (v případě Google Maps na Symbianu, jinde jsem nezkoušel) aktivní, jen při zapnutém displeji s Google Maps.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
13. 04. 2012 11:04

Běhat s mobilem ruce/v kapse je hrozně nepohodlné. Preferuji lehkost, nic mi nesmí překážet. Navíc mobily jsou náchylné na vodu, takže třeba běh v dešti je velmi problematická záležitost.K zaznamenávání sportovních aktivit proto používám sporttester od finské firmy Suunto, který je lehký, nepřekáží a lze s ním i plavat. Kromě vynikajícího designu (lze jej nosit i jako hodinky) oceňuji bezproblémový bezdrátový přenos dat do počítače a komplexní srovnání různých parametrů. Široká škála doplňkového vybavení je samozřejmostí.link: suunto.comVeškerá data mám dostupná online přes aplikaci Movescount, kde je můžu mít v privátním nebo veřejném režimu. Lze tam zadávat v kalendáři tréninkové plány, upravovat trasy, porovnávat výsledky. Člověk vidí na jednom místě své pokroky a motivovat jej také mohou ostatní uživatelé. Velkým plusem je i to, že aktivity lze rozdělit podle jejich typu např. na jízdu na kole, běh v terénu nebo třeba stolní tenis či tanec.
Dalším bonusem je osobní trenér, který hlídá vaši aktuální zátěž, takže nehrozí přetažení. Řešení od Suunto doporučuji všem, kteří své sportovní aktivity berou trochu seriózněji.link: movescount.comPlusy:
+ Skvěle zpracované rozhraní aplikace Movescount
+ Vynikající design a kvalita
+ Verzatilita (pokrývá veškeré sportovní aktivity)Minusy:
- Oproti konkurenci (Garmin, Polar) vyšší cena

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
13. 04. 2012 10:56

pro indoor a v létě i outdoor vzpěrače doporučuji sociální síť https://foursquare.com/jinak vzhledem k zaměření webu asi nejvíc sedí tato sociální síť http://www.vimgolf.com/...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
13. 04. 2012 10:41

Sportypal
Začal jsem jí používat před třemi lety na systému WinCE. Řekl bych že je nejpropracovanější a to jak v mobilní aplikaci tak i v desktopové verzi. Dovoluje úpravu trasy, když někde ulítne bod, rovněž lze i trasu vytvořit pokud víte kudy vedla. Ve výsledcích si lze určit pravidelnou délku úseku pro který chcete průměrné hodnoty, což se využije na okruhu pokud nechcete mačkat pokaždé tlačítko [Lap]. A pokud jezdíte nebo běháte pravidelně stejnou trasu, tak lze označit zvlášť měřené úseky, kde chcete a máte přehled, v jaké části trasy se zlepšujete nebo naopak. Má hlasového trenéra a možnost připojení tepáku. Jenže to jsou už funkce za poplatek. Proto jsem od této aplikace opustil. Navíc komunita je záležitost spíše ameriky.Sports tracker
Uživatelsky nejpříjemnější a nejvzhlednější aplikace. Tu používám teď. Má několik velkých plus. Je zdarma, lze připojit tepák, výsledky jsou velmi přehledně zobrazeny a to jak výsledky z aktivity tak i diář a dlouhodobé statistiky. Co do komunity je u nás nejvíce rozšířená. Takže lze najít hodně lidí ve vašem okolí a podívat se čím se zabývají. A taky pomáhá při hledání nových tras. Například In-line stezku z Českých Budějovic na zámek Hluboká jsem našel právě zde i s fotkama a profilem dalšími daty. Chybí snad jen hlasový trenér (ten nepotřebuji) a ocenil bych vymoženosti desktopové verze Sportypalu :)Endomodo
Zakoupil jsem když byla nabízená v akci asi za 2 koruny. Docela osekané prostředí a to jak v aplikaci tak i na webu, je placená, výstupy a statistiky nic moc, spoustu reklamy a komunita minimální nebo není tolik sdílná jako u Sport Tracku. Všude se píše jak jí lidi mají nejoblíbenější. Já nepochopil ještě proč.Pokud jde o surový záznam výsledků, tak jsou na tom všechny aplikace stejně.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
13. 04. 2012 10:33

Jezdím na koloběžce (http://www.vellacz.eu/index.php/kolobezky)... a iPhonem 4 spolu s aplikací SportsTracker měřím. Mám několik známých, kteří tuto aplikací využívají, a tak občas sleduji, jak se jim daří sportovat. Až někde uvidíte důchodce na této kolofrndě, tak jsem to já

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
13. 04. 2012 10:29

Já jsem začal běhat teprve nedávno. Své aktivity sleduji přes RunKeeper v iPhonu, nahrávám to na jejich web, ale nijak dál to většinou nesdílím (na FB např.). Důvody k tomu mám takové obvyklé, abych viděl, jestli se zlepšuji, abych se občas pokochal, co jsem minulý týden uběhl… No a prostě nenechám ten iPhone jen tak ležet doma na stole, když vyběhnu ven

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
0xf
13. 04. 2012 10:23

A k cemu to jako je dobre? Pochopim to u vrcholoveho sportovce kde mu technicke prostredy spolu se sberem dat pomahaji se pohybovat kolem maxima schopnosti jeho tela. U obyc cloveka ktery za tyden ubehne 25km nebo obcas na kole ujede 150km je to naprosto zbytecne... teda pokud nema touhu se stim chlubit v hospode...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
13. 04. 2012 10:20

Na nějaké sdílení svého upoceného snažení zvysoka kašlu. Sports-tracker používám soukromě jenom abych měl přehled o tom kolik jsem toho naběhal/najezdil. A když už s sebou táhnu telefon, tak ještě vezmu sluchátka a pustím si nějakou příjemnou muziku.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
13. 04. 2012 10:11

Běhám s RunKeeperem, zkoušel sem několik podobnejch aplikací, ale stály za prd, RK je prostě nejlepší. Zajímá mě sledovat, jak a jestli vůbec se zlepšuju, kudy to vlastně běham a jaký mam rekordy.
Na sdílení pak používam "běžeckou soc. síť" DailyMile, tam se všichni amatéři plácáme po zádech a obdivujem profíky.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
ex-šéfredaktor Živě.cz | 13. 04. 2012 10:02

Tak se také přidám veřejně. Zkoušel jsem ledacos a nakonec jsem dospěl k závěru, že nejlepší je vykašlat se na měření a jezdit či běhat jen tak, pro radost z pohybu. Ale když už měřit, tak jedině s RunKeeperem - ať už data dodají GPS hodinky od Garminu, nebo telefon přímo z terénu. Konkurenční služby umí všechny de facto to stejné, jen v méně či více přehledné formě, ale jen RunKeeper umožňuje upravit zaznamenanou trasu na mapě, nebo jí pouze "naklikat" myší. Když se pokazí záznam, dojdou baterky, nebo si zapomenete zapnout záznam, můžete si přesto výlet do RunKeeperu zpětně doplnit. Jeho dřívější nevýhodou bylo, že neuměl funkci autopauzy, ale to už neplatí, funkce byla doplněna.Když tedy vyrazím na zajímavější výlet, zapnu RunKeeper v mobilu. Poslední dobou se mi zalíbilo pořizovat v průběhu záznamu fotky z trasy přímo v aplikaci, které se pak promítnou přímo na mapě se záznamem trasy. Ale to vím, že umí i některá konkurence.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
13. 04. 2012 09:49

ahojdiky za tema, zacal sem patrat taky po necem takovem (na facebooku se mi objevuji pekne trasy co kdo ubehnul a chtel bych to taky)co doporucujete na behani? ono behat s mobilem neni jen tak... moje predstava jsou asi neake hodinky, nebo neco na botu ... proste neco malinkeho (mensiho nez mobil) s gps a co vyprodukuji data do gpx formatu (libi se mi sport-tracker ... ale vypada ze neumi exportovat a importovat data) a taky by mne zajimala vydrz tech zarizeni ... vydrzi to zaznamenavat treba 24 hodin?diky za pripadne doporucenipekny den

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
13. 04. 2012 09:49

Osobne pouzivam aplikaciu Endomondo Pro, zakupil som si ju ako pre sluzobny telefon android tak pre sukromny telefon Blackberry. Endomondo a Runkeeper povazujem za jedny z najlepsich aplikacii na beh, no zial runkeeper nie je pre Blackberry. Endomodno Pro pouzivam aj so sparovanym hrudnym pasom na meranie tep. frekvencie. Kazdy beh si zaznamenavam a odosielam ho na server Endomondo.com kde si vediem statistiky.
Pri behu pocuvam hudbu + mi po ubehnuti km vzdy hlasi kolko som ubehol akou priem. rychlostou, casy atd. Osobne telefon nosim vzdy pri behu v specialnom puzdre na ruke. Kedysi som uvazoval o hodinkach, no tie co maju gps trackovanie + hrudny pas vychadzaju cca 200-300 EUR a v zasade telefon musim mat zo sluzobnych dovodov vzdy pri sebe, navyse pocuvam pri behu hudbu takze spojenie telefon + hrudny pas + aplikacia v telefone mi je pre mna najlacnejsie riesenie a ktore mi poskytuje obdobne informacie ako drahe hodiny.....

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Anonymizovaný  |  13. 04. 2012 09:38

Používám Nike+ v kombinaci s měřičem tepu a iPhone 4s, jednak protože Nike+ je pouze pro iPhone tak vim že běhám s lidma co mají mozek a už měli holku/kluka a taky protože nemusím řešit nefunkčnost a styl.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
13. 04. 2012 09:34

Pouzivam asi rok Endomondo Pro, hlavne kvuli logovani, prehlednosti a jednoduchosti aplikace v kombinaci s SGS2 a velka spokojenost. Sice je plne dostatecna i free verze, zadnou z "Pro" vlastnosti nevyuzivam, ale nakup jsem bral jako podporu pro vyvojare...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
13. 04. 2012 09:31

Taktéž používám aplikaci+server Endomondo. Vycházelo to především z mobilního telefonu E52, který jsem používal a v dřívější době jsem nic podobného nenašel (netvrdím, že nebylo). Aplikaci využívám při jízdě na kole, při běhání, ale především i při různých pěších výletech, po kterých mám vždy krásně vykreslenou trasu, kde jsem všude byl. S čím jsem velice spokojený je automatický upload dat po skončení sportovní aktivity. Čas od času na serveru probíhá akce/soutěž, kdo spálí v daném měsíci nejvíce kalorií. Vím, že veškerá měření jsou značně nepřesná, nicméně mne to donutilo vícekrát sportovat, více ujet km, především z hecu a za to si takovéto služby cením. Resumé - pro mne se nejedná o žádného "chlubiče" typu facebook, ale spíše záznamník mých cest.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
13. 04. 2012 09:09

nejsem totální magor abych měl na kole nebo na zápěstí telefon s androidem a sledoval gps !
tohle je fakt na hlavu, je zajímavý že vrcholoví sportovci v drtivé většině (USK Praha který znám minimálně)
používají desítky let starý metody a pomůcky, jediný co se změnilo tak že nosej na sobě přístroj na měření tepu (kolem hrudníku), kterej samozřejmě v sobě nemá žádný wifi, žádný gps a žádnou synchronizaci s googlem, u nás tyhle věci používá jen kde jakej magor co se chlubí na netu kolik cm uběhl a kolik kalorií (s obrovskou tolerancí) měl při tom spálit, vychází to z ameriky, jenže tam jezdí a opravdu běhají miliony lidí, proto taky když v Praze nebo jinym velkym městě u nás někoho v 5 hodin ráno potkáte jak běhá tak je to v 90% američan co tady žije, u nás se nedají prakticky ani koupit outdorový pouzdra na ty telefony aby se to nerozflákalo . .

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
13. 04. 2012 08:24

no a ted poradte, jake aplikace mame pouzivat my Tenisti/Volejbalisti/Nohejbalisti/PingPongisti ? Nic neni, i kdyz nevim co by to jako presne melo zaznamenavat

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
13. 04. 2012 08:07

Já používám My tracks.. google stejně ví všechno, tak proč tajit kde jezdím na kole jinak možnosti sdílení tam jsou, ale to nepoužívám. Mám to jen opravdu pro monitoring toho co sem ujel..

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
13. 04. 2012 08:03

Poslední dobou jsem si oblíbil aplikaci Endomondo. Používám ji především pro zaznamenávání údajů a tras, ale sleduji i výkony pár přátel, které skutečně znám. Nicméně jiné nevyhledávám.
Líbí se mi jednoduchost aplikace v telefonu, a zobrazení grafu rychlosti a nadmořské výšky přímo v telefonu. Vynikající je i webové rozhraní, kde si člověk může prohlédnout i několik dalších údajů, jako max. rychlost, nastoupné/naklesané metry, umožňuje export i import a pěknou statistiku pro jednotlivé sporty nebo období.
Výtku bych ale měl k přesnosti, která je samozřejmě limitována schopnostmi GPS modulu v telefonu a vím, že např. měření rychlosti opravdu není tak přesné jako z klasického tacho.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
13. 04. 2012 08:02

Běhání a telefon . Kdysi můj první smartfone jsem při běhu propotil tak, že chcípnul. Když pracně vyschnul, zbyly krásné mastné fleky na displeji. Osobně si myslím, že být ověšen mobilem při běhání v lese je blbost. Vždy po několika letech si z ebay koupím nový HOLUX GPS tracker za pár šlupek. Vozím ho na kole a běhám s ním. Trasu zaznamená spolehlivě, SW k tomu dodané HoluxEZTour uloží trasy v Google Earth. Umí spolupracovat i s jinými. Není to profi řešení, ale to nepotřebuji. Holux projde bahnem, deštěm, vyseká se se mnou x-krát na kole a přežije. A pak když chcípne, koupím za pár desítek babek nový a není co řešit. Pravda není to free&cool pro rozněžněné šampóny, ale zvěři co v lese při běhání naháním to je u prd....e co za i.shit se mi leskne v pouzdře a kolik pruhů mám na teplákovce....

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (6)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
13. 04. 2012 07:37

Ja pouzivam www.wikiloc.com. Ale hladam tam skor inspiraciu. Nezapisujem tam...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
13. 04. 2012 07:23

AhojMoje roční zkušenosti jsou následující.
Po překonání odporu k běhání mě moje váha donutila začít něco dělat - hýbat se. Začínal jsem v dubnu roku 2011 a protože jsem vlastni iPhone, využil jsem jej a k tomu aplikaci RunKeeper. Vyhovuje mi jednoduchost aplikace a možnost zaznamenávat i jiné aktivity než je běh. Protože jsem chtěl vyzkoušet i jiné programy, tak první co bylo na řadě byl NIKE+ přímo v iPhonu a následně aplikaci NIKE+ GPS. Co se týče aplikace v iPhonu, nemám žádné výhrady, nicméně webové rozhraní je tristní a někdy nepoužitelné. Dále jsem vyzkoušel Sport Tracker. Tahle aplikace je hodně pěkná a umožňuje fakt hodně věcí. Osobně se mi líbila možnost vyexportování trasy a například nahrání do RunKeepru. Bohužel mi nějak tahle aplikace nepřirostla k srdci, snad proto, že je tak "složitá". Čím víc možností a funkcí aplikace má, tím se stává složitější a nepřehlednější.
A proč vůbec tyhle aplikace používám? Hlavně proto, že mám přehled o svých výkonech, kolik ,jsem uběhl, převýšení, spálené kalorie a další. Navíc je to věc motivace, stanovení vlastních cílů a přehledu jejich plnění.Vašekhttp://runkeeper.com/user/destr/profile...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
13. 04. 2012 06:15

běhám a používám k měření hodinky garmin forerunner. mám pouze pro vlastní evidenci, nikam nepublikuji (maximálně soukromě na facebook).

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
13. 04. 2012 01:21

Nike + v kombinaci s nejvyspelejsim, jakoz i nejelegantnejsim a nejvznesenejsim iPhone 4S.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (16)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor