WebExpo bude nejvýznamnější konferencí o webu ve střední Evropě

WebExpo bude nejvýznamnější konferencí o webu ve střední Evropě

Na třetí ročník mezinárodní konference WebExpo (www.webexpo.cz), která se uskuteční 23. – 25. září na Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze 6 Suchdole, se zatím zaregistrovalo přes 400 účastníků. Hlavními tématy třídenního setkání budou vývoj webových aplikací, design a user experience, byznys a podnikání na internetu, agilní řízení a nová média.

„V některých sálech WebExpo se budou řešit například moderní webové frameworky, vývoj pro mobilní zařízení, HTML5. Vlastní místnost budou mít ivývojáři pracující s PHP. Zajímavý program čeká účastníky se zájmem o použitelnost webů nebo jejich optimalizaci pro větší obchodní úspěch, dále o sociální média a mnoho dalších oblastí důležitých pro lidi pohybující se okolo podnikání a tvorby na webu,“ uvedl hlavní organizátor WebExpo Ing. Václav Stoupa.

Na programu konference jsou vystoupení 18 zahraničních osobností – z USA, Irska, Belgie, Itálie, Francie, Německa, Řecka, Nizozemí, Rumunska a Polska.:

·Bude to například Ryan Singer (USA),hlavní designer firmy 37signals, která se celosvětově proslavila svými jednoduše, ale účelně designovanými webovými nástroji na kolaborativní spolupráci v týmu např. Basecamp, Highrise atd., které používají milióny uživatelů na celém světě. Ryan předvede, jak v 37signals vzniká od začátku až dokonce právě takový design webových aplikací.

·Zejména PHP vývojáři se mohu těšit na vystoupení Fabiena Potenciera (FR), tvůrce jednoho z nejpoužívanějších a nejpropracovaněších PHP frameworků na světě – Symfony. Přijede předvést žhavou podzimní novinku, na které pracuje; kompletně novou verzi frameworku Symfony2. Kromě přednášky Fabien povede den před konferencí workshop pro ty, kteří se chtějí s frameworkem naučit pracovat do hloubky.

·Boris Gloger (DE), zřejmě nejznámější a nejdéle působící Scrum Trainer (certifikovaný organizací Scrum Alliancev Evropě),přijede ukázat, jak Scrum – momentálně nejefektivnější moderní metodika softwarového vývoje, funguje ve velkých firmách, kde pracují stovky vývojářů. Své zkušenosti nabral při zapojení do reálných projektů v Brazílii a Německu.

·V business sekcimohou účastníci očekávat vystoupení několika úspěšných zakladatelů internetových firem (např. Vít Vrba z Webdnode a Ondřej Raška za Pixmac). Z Řecka dorazí George Tziralis, Executive Director investičního fondu a business inkubátoru Openfund a také pořadatel řeckých setkání Open Coffee. Můžeme se tak těšit na jeho přednášku i diskuzi s českými začínajícími podnikateli na internetu.

Letos poprvé připravujeme Job Hall – přehlídku pracovních příležitostí, která webovým agenturám a IT firmám umožní najít nové kvalitní zaměstnance nebo externí spolupracovníky. Pro tvůrce a manažery představuje možnost, jak začít spolupracovat na projektech renomovaných společností. Vystavující firmy se mohou přihlásit o účast na adrese jobhall@webexpo.net.

Poslední den konference budou vyhlášeny výsledky soutěžeWebExpo Startup Show 2010. Kromě prezentace těch nejlepších přímo před publikem konference získají vítězné projekty hodnotné ceny a podporu pro rozvoj internetového podnikání.

Více informaci o konferenci a jejím programu najdete na webexpo.cz.

Hlavními partnery konference WebExpo jsou společnost Microsoft a Provozně ekonomická fakulta ČZU.

„Jako informatici se snažíme pochopit a zajistit hodně činností. Lidská populace je stále produktivnější, vyrábí mnoho více či méně smysluplných věcí. Jak ale využíváme nové informační a komunikační technologie? Abychom vyráběli více, nebo abychom si více rozuměli? Podporujeme WebExpo 2010 především proto, abychom zdůraznili výměnu názorů a hledali cesty, jak tyto technologie využít k větší "vzájemnosti" a k lepšímu porozumění,“ řekl k této spolupráci vedoucí katedry informačních technologií Doc. Ing. Zdeněk Havlíček, Csc.

Dalšími partnery konference jsou společnosti Adobe, BARTON STUDIO, Jihomoravské inovační centrum, H1.cz, Outcomm, Stream.cz, Winstrom, Pixmac, Miton a Skype.

Mediálními partnery jsou servery Zdroják.cz, Lupa.cz a Pravda.sk, dále Český rozhlas Leonardo, Česko-Slovenská filmová databáze ČSFD, oborová asociace Agilní konsorcium a kavárna Friends Coffee House

Další článek: Apple Store: atrakce. Microsoft Store: prostě obchod

Témata článku: Boris, Singer, Friends, Podzimní konference, Coffee, Basecamp, Leonardo, Job


Určitě si přečtěte

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 67

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 14

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

** AMD představilo novou generaci desktopových procesorů řady Ryzen 5000 ** Nová architektura Zen 3 přináší mnoho vylepšení a přibližně 19% zvýšení výkonu IPC ** Všechny modely budou v prodeji 5. listopadu

Karel Javůrek | 43

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 105


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk