Wapujte s Mageem !

12. ledna 2000
Ztratilo se vám TweakUI?
Nejstarší český diskuzní server MAGEO, kteří si mnozí pamatují ještě jako MaMedia, připravil pro své obyvatele novinku.
Wapujte s Mageem !
Nejstarší český diskuzní server MAGEO, kteří si mnozí pamatují ještě jako MaMedia, připravil pro své obyvatele novinku: mohou si tento virtuální svět i s jeho identitami nosit s sebou kamkoliv v kapse. Stačí k tomu pouze mobilní telefon s přístupem na WAP.

Samotné programování Magea do WAPu provedl tvůrce Magea, Milan Votava. K současné podobě Magea ve WAPu nám řekl:

„V případě Magea je velmi důležitá zpětná vazba uživatele, neboť celé Mageo je z příspěvků uživatele postaveno. Proto i Mageo ve WAP umožňuje odpovídat na poštu a přispívat do auditorií. Uživatele také překvapí poněkud odlišná tvář Magea na displeji WAP telefonu: vše je třeba vměstnat do malých rozměrů. Kromě toho jsou možnosti současných WAP zařízení velmi omezené. WAP Mageo tato omezení obchází tím, že stránky podstatným způsobem redukuje, tj. příliš dlouhé texty (nad limit 2kB) zkracuje a obrázky do telefonu neposílá vůbec.“

WAP verze www.mageo.cz je zatím dostupná přes jediný WAP telefon na našem trhu Nokia 7110. Co se týče ostatních (budoucích) telefonů, byl odzkoušen na emulátoru Ericsson R320 (WapIDE) a emulátoru Ericsson R380 (v2).

MAGEO ve WAP je jednou z prvních vlaštovek na trhu nezávislých WAP aplikací mimo snahy GSM operátorů nabízejících vlastní řešení.

O www. Mageo.cz
WWW.MAGEO.CZ je nejstarší český diskuzní server, nástupce MaMedií, jednoho z prvních serverů v prostoru českého internetu vůbec. Od roku 1994 poskytujeme svým uživatelům kontinuální možnost on-line komunikace, prostřednictvím:

  • tematicky zaměřených auditoriích, které si obyvatele Magea sami zakládají

  • interní pošty

  • 30kB prostoru pro webovou stránku, který uživatel získá zdarma
MAGEO se svým jednoduchým uživatelským prostředím snaží zůstat přístupné všem vrstvám návštěvníků internetu a o tom, že se mu to daří, svědčí jeho stále vzrůstající popularita. Denně si zde na 6000 návštěvníků vymění okolo 200.000 stránek informací.
Váš názor Další článek: Ztratilo se vám TweakUI?

Témata článku: Programování, Milan, Ericsson, Omezená možnost, Nabízející uživatel, MilanoTaková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály