Slevové servery v Česku: Začínají jim těžké časy

Slevové servery v Česku: Začínají jim těžké časy

V České republice už několik měsíců zuří mánie kolem slevových serverů a hromadného nakupování přes internet. V Česku za tu dobu vznikly stovky slevových serverů, které se s většími či menšími úspěchy snažily navázat na fenomenální úspěch prvního a největšího slevového serveru Slevomatu. Jenže podle odborníků, kteří se problematikou tohoto druhu obchodu zabývají, nastávají tomuto odvětví horší časy.

„Zákazníci už si všimli, že klesá kvalita slevových nabídek na úkor kvantity. Z toho důvodu také klesá průměrný počet prodaných slevových kupónů na jednu nabídku,“ popisuje aktuální dění ve světě hromadných internetových Michal Hardyn ze serveru SlevyDnes.cz. Ten patří aktuálně mezi dva nejnavštěvovanější porovnávače slev v České republice. „Před dvěma měsíci jsme zpracovávali slevy od zhruba 130 slevomatů, v současné době už je to více jak 200 slevových serverů. Před dvěma měsíci pak bylo aktuálních zhruba 1200 nabídek na slevy, aktuálně je jich kolem 1600,“ dodává Hardyn.

A co ještě toto obchodní odvětví podle znalců čeká?

- Nejzjevnějším trendem letošního roku v tomto oboru je„pročišťování“ trhu.Stále se sice objevuje velké množství nových webů, nicméně zaznamenáváme významné množství projektů, které konkurenční tlaky neustaly a musely svůj provoz významně omezit nebo ukončit.

- Na druhou stranu lze očekávat, že po dramatickém vývoji v minulem roce začnou vznikat taképrojekty od konzervativnějších online hráčů. Na začátku března spustil Seznam.cz jeho Seznam Tip. V dubnu spustilo slevový server Aukro.cz.

- Dochází kespecializaci slevových serverů- už existují slevomaty zaměřené třena na steaky, na pobyty nebo na sex. SlevyDnes.cz pak nabízí specializovanou sekci pobytů, kde si lidé mohou vybrat dle kategorií (dovolená, lázeňské, sportovní či romantické pobyty). Nabízeny jsou tak se slevou i dovolené v Chorvatsku, Itálii nebo na Slovensku.

- Očekává se, že vzhledem k velikosti trhu se začnou stále více objevovatneseriózní nabídky. „Proto je velmi důležité, aby provozovatelé porovnávacích serverů všechny nabídky kontrolovali a vyhodnocovali,“ komentuje tuto problematiku Michal Hardyn.

- Dalším trendem budezpřehlednění slev pomoci geo-lokace uživatelea názorného zobrazeni slev na mapě. Podobnou cestou jdou američtí giganti jako Google a jeho služba Google Offers (https://www.google.com/offers/) a také Bing.com od Microsoftu, který se specializuje se slevami spíše na uživatele mobilních zařízení. Někteří z expertů to ale zatím v tomto ohledu nevidí tak růžově. "Bohužel podobna funkcionalita je v současné době v českých podmínkách obtížně realizovatelná. Informaci o lokaci slevy nám aktuálně předává méně než 20% slevových serverů. Se slevovými servery jednáme o rozšíření a zpřesnění předávaných informaci o slevách, ale zatím bez většího úspěchu." tvrdí Hardyn.

Další článek: Facebook a Google se přetahují o Skype

Témata článku: Servery, Steak, Podobná funkcionalita


Určitě si přečtěte

Galerie: Srovnali jsme estetický Linux a Windows 10. Který z desktopů je hezčí?

Galerie: Srovnali jsme estetický Linux a Windows 10. Který z desktopů je hezčí?

** Linuxový Elementary OS se inspiruje v Apple macOS ** Microsoft Windows 10 jde vlastní cestou ** Který z desktopů je hezčí? Prohlédněte si galerii

Jakub Čížek | 114

Květnové Windows 10 jsou za dveřmi: Co přinesou nového?

Květnové Windows 10 jsou za dveřmi: Co přinesou nového?

** Windows 10 May 2019 Update se blíží ** Hlavní viditelnou změnou je bílé téma ** Novinek je ale samozřejmě mnohem více

Vladislav Kluska | 58

Týden Živě: Zapomeňte na širokoúhlý televizor. Budoucnost patří vertikálním

Týden Živě: Zapomeňte na širokoúhlý televizor. Budoucnost patří vertikálním

** Vertikální televizory do každé rodiny ** Desítky budou mít problém s počítači s malými disky ** Facebook se chlubil novinkami na F8

David Polesný, Jakub Čížek | 24

Evoluce stále pokračuje, lidem se do kolen vrací kost navíc

Evoluce stále pokračuje, lidem se do kolen vrací kost navíc

** O kost zvanou fabella nás evoluce připravila už před miliony let ** V posledních desetiletích se však „ztracená kost“ znovu objevuje ** Anatomové nabádají ortopedy, aby brali fabellu v potaz

Jaroslav Petr | 31Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fotolabů

Oklamali jsme rozpoznání obličeje

13 tipů pro rychlejší Wi-Fi

Test NVMe SSD 500 GB