Start

Přečtěte si o tématu Start. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Start, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Start.
Sledujte Živě.cz na Facebooku
Jak si upravit Windows XP – 10. díl

Jak si upravit Windows XP – 10. díl

Jak si usnadnit práci s Příkazovým řádkem. Jak zobrazit obsah schránky. Jak v seznamu součástí systému zobrazit všechny položky. Jak zabránit automatickému přihlášení k systému. Jak v dialogu Zobrazení – vlastnosti skrýt vybrané záložky. Jak omezit funkci klávesy Shift při automatickém přihlašování… Tyto a další tipy naleznete v poslední části seriálu Jak si upravit Windows XP.

Jakub Pecha | 16

Jak si upravit Windows XP – 7. díl

Jak si upravit Windows XP – 7. díl

Ze sedmé části seriálu Jak si upravit Windows XP vybíráme tyto tipy: Užitečné klávesy při procházení složek v Průzkumníku Windows. Jak ve Stavovém řádku Internet Exploreru zobrazit podrobné informace. Jak u diskové jednotky povolit zpětný zápis do mezipaměti. Jak nastavit požadovanou obnovovací frekvenci rozhraní DirectDraw. Jak nadefinovat seznam programů, které uživatelé nebudou moci spustit.

Jakub Pecha | 20

Jak si upravit Windows XP – 6. díl

Jak si upravit Windows XP – 6. díl

Jak si na panel nástrojů přidat vlastní tlačítka. Spuštění více položek z nabídky Start bez jejího uzavření. Jak v úvodní obrazovce nezobrazovat počet nepřečtených e-mailů. Jednoduché přeinstalování prohlížeče Internet Explorer. Jak zakázat zobrazení okna Vlastnosti systému … Tyto a další čtyři tipy naleznete v šesté části našeho seriálu Jak si upravit Windows XP!

Jakub Pecha | 11

Jak si upravit Windows XP – 5. díl

Jak si upravit Windows XP – 5. díl

Z pátého dílu našeho seriálu vybíráme tyto tipy: Nastavení Windows „na jeden klik“. Jak změnit zvuk přehrávaný při zahájení navigace. Jak v Internet Exploreru a Průzkumníku Windows nastavit standardní logo s animací. Jak změnit text v titulkovém pruhu Outlook Expressu. Jak si ohlídat zápis do „spouštěcích“ klíčů v systémovém registru …

Jakub Pecha | 13

Jak si upravit Windows XP – 4. díl

Jak si upravit Windows XP – 4. díl

Jak vytvořit dávku pro vypsání obsahu složky. Jak vyřešit problém s Windows Movie Makerem 2. Jak upravit umístění obrázku na ploše. Jak z Příkazového řádku spustit program Obnovení systému. Jak zakázat změnu nastavení hlavního panelu a nabídky Start … Tyto a další čtyři tipy naleznete ve čtvrtém dílu našeho seriálu Jak si upravit Windows XP.

Jakub Pecha | 15

Jak si upravit Windows XP – 3. díl

Jak si upravit Windows XP – 3. díl

Z třetí části našeho seriálu vybíráme tyto tipy: Jak na plochu umístit okno webové stránky. Jak změnit text v titulku prohlížeče Internet Explorer. Jak zjistit bližší informace o procesoru. Jak zrušit heslo v Poradci hodnocením obsahu. Jak změnit složku pro uložení zálohy funkce SFC.

Jakub Pecha | 36

Jak si upravit Windows XP – 2. díl

Jak si upravit Windows XP – 2. díl

Chcete vědět, jak přidat novou položku do prestižní části ve dvojpanelové nabídce Start, odstranit z ní jméno přihlášeného uživatele nebo jak urychlit spouštění Internet Exploreru? Víte o tom, že pro spuštění libovolného programu můžete použít fiktivní aplikaci nebo změnu nastavení systémového času umožnit jen některým uživatelům? Čtěte druhou část našeho seriálu Jak si upravit Windows XP!

Jakub Pecha | 30

Velký test CD-RW mechanik

Velký test CD-RW mechanik

Počítačové obchody jsou zaplaveny CD-RW mechanikami různých výrobců. Výběr je opravdu těžký, kvalita stále stoupá a tak potencionální zákazník často neví kterou značku vybrat. Často tak pomůže kamarád, nebo zkušenosti s předešlými mechanikami(ať už ty dobré, nebo ty špatné). Z toho důvodu je zde také tento článek. Jako nestranný rádce se vám bude snažit poradit která mechanika si místo ve vašem počítači zaslouží a která ne. Zaměří se na ty faktory, které jsou při koupi mechaniky podstatné.

Šimon Tóth | 113

Vylaďte si Windows XP – 9. část

Vylaďte si Windows XP – 9. část

Jak při přehrávání hudby zobrazit panel Minipřehrávače WMP. Jak na funkci ClickLock. Jak uživatelům povolit přihlášení jen v určitou dobu. Jak změnit vzhled Příkazového řádku. Jak přinutit uživatele ke změně hesla v zadaném časovém intervalu ... Chcete znát i další vybrané tipy? Přečtěte si devátou část našeho seriálu Vylaďte si Windows XP!

Jakub Pecha | 10

Vylaďte si Windows XP – 8. část

Vylaďte si Windows XP – 8. část

Výběr tipů z osmé části našeho seriálu: Jak upravit nastavení seznamu nejčastěji spouštěných programů ve dvojpanelové nabídce Start. Jak spustit zdánlivě nespustitelné programy. Jak opravit načítání stránek otevíraných v nových oknech Internet Exploreru. Jak ze složky Tento počítač odstranit Sdílené dokumenty. Kde změnit nastavení stránkovacího souboru …

Jakub Pecha | 10

Vylaďte si Windows XP – 7. část

Vylaďte si Windows XP – 7. část

Jak nastavit režim spánku při zavření krytu notebooku. Jak z operační paměti odstranit nepotřebné knihovny DLL a zvýšit tak výkon počítače. Jak zabezpečit databázi účtů systému Windows XP … To je jen třetinový výčet z dávky tipů, které jsou pro vás připraveny v sedmém dílu seriálu Vylaďte si Windows XP.

Jakub Pecha | 22

Vylaďte si Windows XP – 5. část

Vylaďte si Windows XP – 5. část

Jak zablokovat přihlášení k systému, jak odstranit neplatné položky v seznamu nainstalovaných programů, jak odfiltrovat programy, jež se přidávají do levé části dvojpanelové nabídky Start, nebo jak nastavit uzamčení účtů … Tyto a dalších pět tipů naleznete v již páté části našeho seriálu.

Jakub Pecha | 20

Vylaďte si Windows XP – 4. část

Vylaďte si Windows XP – 4. část

Víte, jak rychle najít kurzor myši nebo jak změnit nastavení Spouštěcí nabídky? Chcete znát postup, jak zakázat zobrazení Prohlídky systému nebo tvorbu jednoduchých hesel? Opět na vás čeká devět tipů, které vám krok za krokem poradí, jak na to.

Jakub Pecha | 40

Vylaďte si Windows XP – 2. část

Vylaďte si Windows XP – 2. část

Po týdnu vám opět přinášíme dávku devíti tipů na téma jak si vyladit Windows XP. Tipy jsou rozděleny do tří kategorií podle obtížnosti, takže „ten svůj“ si vybere každý uživatel.

Jakub Pecha | 54

Vylaďte si Windows XP – 1. část

Vylaďte si Windows XP – 1. část

Dnešním dnem na Živě.cz začínáme seriál Vylaďte si Windows XP, v němž každý týden naleznete devět osvědčených postupů pro změnu nastavení Windows. Na své si přijdou jak úplní začátečníci, tak i pokročilí uživatelé.

Jakub Pecha | 70

Program: Startup Control Panel – poznejte běžící programy a procesy

Program: Startup Control Panel – poznejte běžící programy a procesy

Také máte pocit, že start vašeho PC trvá nepřiměřeně dlouho? Disk pracuje jako divý, kursor myši je změněn na přesýpací hodiny a každý pokus o spuštění programu se mění v nekonečné čekání? Chcete-li vědět, co se vlastně na vašem PC během jeho spouštění děje, naše dnešní utilita vám odpoví.

Kamil Gric | 11

Dream PC 2002 - 1.část

Dream PC 2002 - 1.část

Dnešním dnem zahajujeme seriál článků popisující dvě desktopové sestavy "snů". A co je na těchto sestavách tak zvláštní? Spojují ty "nej" věci dnešního PC computingu: špičkový výkon, nadstandardní design, nabízejí nejvíce funkcí, nejpreciznější provedení, nejvyšší kvalitu použitých komponent... Do našeho přehledu vstupily dva počítače (od dvou našich výrobců PC) repeprezentující hlavní konkurenční platformy: AMD a Intel. Které řešení získá ve finále více příznivců, kdo půjde s kola ven? Hlasování se můžete zůčastnit i vy.

PC Tuning | 324

Kreslení na plochu v C++ – háky

Kreslení na plochu v C++ – háky

V tomto článku si ukážeme, jak lze kreslit na plochu a jak můžeme překreslit tlačítko „Start“ vlastním výtvorem.

Radek Chalupa | 17

Tipy a triky v Delphi, díl 6.

Tipy a triky v Delphi, díl 6.

Animace ikony aplikace, skrytí ikon na pracovní ploše, pohyb a klikání myší. Toto a další tipy jsou tématem dnešního dílu.

Jan Šindelář | 3

Tipy a triky v Delphi, díl 4.

Tipy a triky v Delphi, díl 4.

V dnešním díle našeho malého seriálu si nejprve ukážeme pár triků s Taskbarem a ikonami na ploše, naučíme se do svých aplikací přidat startovací logo (tzv. splashscreen) a detekci stisknuté klávesy při startu. No a nakonec si zkusíme "deaktivovat" tlačítko na ukončení aplikace.

Jan Šindelář | 10

Kyro II vyplouvá - držíme palce!

Kyro II vyplouvá - držíme palce!

První verze neotřeleho (ale hlavně ne-nVidia) grafického akcelerátoru KYRO nás v redakci velmi zaujala (recenze zde). Závěr se nesl asi v tomto duchu: ...fakt, že nová technologie je zajímavá a výkonná, dnes automaticky nezajistí úspěch. Může být totiž stále pohřbena (jako mnoho jiných dobrých věcí) "z tržních důvodů" - prostě se nevytvoří dostatečně silná aliance k prosazení tohoto zajímavého nápadu. ... a proto s radostí vítáme druhou generaci tohoto čipu (která se stále zaměřuje jako protiváha GeForce MX) a navíc ve spojení s poměrně silným partnerem...

PC Tuning

Text

Text

redakce

Bootujeme do Windows... rychleji

Bootujeme do Windows... rychleji

Windows logoMožná jste se doslechli o tom, jak jsou Windows ME perfektní, když dokáží nabootovat do 30s od zapnutí počítače. Toho samého a možná i lepšího výsledku se ale dá celkem snadno docílit i s „obyčejnými“ Windows 95 & 98. Jak na to napoví následující článek.

Předem chci zdůraznit, že tento článek se netýká systému Windows NT, ani tuningu nastavení čipové sady apod. a byl založen na nastavení operačního systému Windows 98 Second Edition (build 4.10.2222A). Jiné systémy se mohou mírně lišit.

Petr Orel | 5

Jak spustit program ještě před startem nabídky Start

Jak spustit program ještě před startem nabídky Start

Jak spustit program po startu Windows víme dobře, od toho tu máme složku Po spuštění, jak ale spustit program ještě před tím, než se načte nabídka Start a ikony na ploše, tedy ještě před startem programu Explorer.exe?

Tomáš Holčík | 54

Start Windows 2000 bez grafiky

Start Windows 2000 bez grafiky

Pokud chcete startovat Windows 2000 v suchém textovém režimu, stačí málo.

Tomáš Holčík | 11

Účetnictví  zadarmo?

Účetnictví zadarmo?

V loňském roce se ve větší míře objevily účetní programy zadarmo. Následující článek se pokusí odpovědět na otázky typu: „To je opravdu úplně zadarmo? A funguje to vůbec? Co když se změní zákony?“

Computer | 2

Microsoft ukázal na veřejnosti Millennium

Microsoft ukázal na veřejnosti Millennium

Následník Windows 98 SE je hodnocen jako skutečné druhé vydání Windows 98.

Tomáš Holčík | 108

Set Me Up - Objevte skrytá nastavení Windows 9x!

Set Me Up - Objevte skrytá nastavení Windows 9x!

Mnoho užitečných nastavení se skrývá v registrech a v konfiguračních souborech, do kterých si většina uživatelů bojí zasahovat, protože jeden chybný zápis může způsobit nevratné zhroucení celého operačního systému.

Karel Kilián | 4

Změna textu na tlačítku Start

Změna textu na tlačítku Start

Jsou dvě metody změny textu na tlačítku Start. Ta první je poměrně drsná a hraničí s hackováním, ta druhá využívá jednu malou utilitku.

Tomáš Holčík | 6

Tiny Software: cesta tam

Tiny Software: cesta tam

Firma Tiny Software je známá svým softwarem WinRoute, určeným pro připojení malé sítě k Internetu. Založilo ji několik Čechů v Silicon Valley poté, co produkt vyvíjeli delší dobu u nás. O jejich amerických zkušenostech je následující rozhovor.

redakce | 2

Návrat vícesloupcové nabídky Start

Návrat vícesloupcové nabídky Start

Vadí vám ve Windows 98, že se programy v nabídce Start rovnají pod sebe a při více programech, než se vejde na stránku, musíte posouvat seznamem?

Tomáš Holčík | 2

Užitečná uklízečka - CleanPC 1.1 Beta 2

Užitečná uklízečka - CleanPC 1.1 Beta 2

Také často bádáte nad tím, jak ušetřit drahocenné místo na pevném disku?

Karel Kilián


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize