Socket
Přečtěte si o tématu Socket. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Socket, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Socket.
** Čekaly se procesory Core i9 s 12 jádry, bude jich dokonce 18 ** High-end slibuje souboj AMD Threadripper vs. řada X ** Za nejvýkonnější procesor zaplatíte skoro 60 tísíc
Stanislav Janů
|
15
Vyznat se v záplavě čipových sad a výrobců základních desek se socketem AM2 není vůbec jednoduché. Vybrat si pak konkrétní model desky bývá často ještě těžší. I proto jsme pro vás připravili velký test 31 základních desek. Dnes se podíváme na prvních deset desek s integrovaným grafickým adaptérem.
Computer
|
71
V předchozí části jsme si představili první polovinu desek pro socket 939. V dnešním díle naleznete zbytek testovaných desek a tabulky s výsledky testů. Na poslední straně najdete tabulku s podrobným přehledem vlastností, parametrů a výbavy všech testovaných základních desek a výsledky všech provedených měření.
Computer
|
7
V první díle testu jsme se podívali na desky pro socket 754. Dnes náš čeká první čášt sedmnácti desek pro socket 939. Popíšeme si i metodiku užívanou při testování a použité měřící přístroje.
Computer
|
12
Základní desky pro platformu AMD se sockety 754 a 939 pomalu, ale jistě vyklízejí pozice nově příchozímu socketu AM2. Socket 754 je na tom oproti socketu 939 o něco lépe, přežije o fous déle. Desky i procesory pro tuto patici jsou velmi levné a přitom dostatečně výkonné. V této části vám nabízíme srovnání 9 základních desek vhodných zejména pro Semprony.
Computer
|
3
S uvedením socketu AM2 a příchodem Sempronů s dvoukanálovým řadičem firma AMD posunula jejich značení. Hrozí tak podobný zmatek, který zavládl při uvedení Sempronů pro socket A. Připravená tabulka vám snad usnadní orientaci v tom, co se změnilo.
Adam Vágner
|
5
Jaké jsou rozdíly mezi dvěma potenciálními vítězi na poli čipsetů pro platformu AM2 a který z nich bude pro vás vhodnější? Bude to ATI Xpress Crossfire 3200 nebo některý z čipsetů řady nForce 500? A co je v těchto čipových sadách nového?
Adam Vágner
|
12
Zveřejněny pravděpodobné ceny procesorů do Socketu AM2 * V PS3 bude grafická karta zpracovávat i zvuk * Socket 939 končí a 754 žije dál * Fujitsu uvede obří 200 GB disk pro notebooky * ATI bude postupně přecházet na 65nm technologii * Apple vylepšil svůj 30“ Cinema Display
Karel Javůrek
|
7
Chcete být rychlejší? Nečekat na nic? Jste fanoušci přetaktování? Tak je tu pro vás řada procesorů Athlon 64 FX, která vždy nabízí to nejrychlejší a nejlepší z produkce AMD. Nejaktuálnější kousek s označením FX-60 je nejrychlejším procesorem pro Socket 939 a tento primát mu již i zůstane. Výkonnější varianty budou již pro nadcházející Socket M2.
Dušan Šimonovič
|
3
V dnešním článku společně dokončíme vytváření ukázkové aplikace, na níž si demonstrujeme používání síťových (socketových) datových proudů – streamů. Před týdnem jsme implementovali komunikační část aplikace, dnes se budeme zabývat zpracováním dat a vytvořením uživatelského rozhraní.
Václav Kadlec
|
4
V dnešním článku se zaměříme i na dosud nezmiňované datové proudy, například síťové. Ty se typicky používají ve spolupráci s vícevláknovým programováním k realizaci blokujícího síťového spojení. Vytvoříme ukázkovou aplikaci, která prostřednictvím streamů a socketů přečte a zpracuje soubor z internetového serveru.
Václav Kadlec
|
1
Chlazení moderních procesorů s vysokým tepelným vyzařováním není maličkost. Hlavně pro patici Socket T, ve které naleznete většinu procesorů Prescott, je teplo tvrdý oříšek. Skloubení tichého a dostatečně výkonného chlazení je těžké, a proto ke slovu přichází heatpipe.
Computer
|
23
V dnešním, ryze praktickém článku se zaměříme na otázku, co si počít s vícenásobnými zprávami. Pokud totiž jedna aplikace zašle několik zpráv krátce po sobě, dostane druhá strana obvykle jednu spojenou zprávu. Nemůžeme totiž předpokládat, že počet zpráv u příjemce bude stejný jako počet odeslaných zpráv. Co s tím?
Václav Kadlec
|
5
Dnešní díl seriálu dokončuje popis programování serverových aplikací pomocí socketů. Nejprve si však podrobně vysvětlíme často zaměňované pojmy: víte třeba, že blokující není totéž jako synchronní? A věřili byste například, že lze naprogramovat blokující, přesto však asynchronně komunikující server?
Václav Kadlec
Dnešní článek se týká serverových aplikací komunikující přes sockety. Podobně jak v případě klientských aplikací, i u těch serverových si vysvětlíme jednotlivé kroky směřující k naprogramování fungujícího, komunikujícího TCP/IP serveru.
Václav Kadlec
|
5
Dnešní díl seriálu je zaměřen na klientské aplikace komunikující přes sockety. Ukážeme si, které kroky je nutné učinit při vytváření takových aplikací, předvedeme si získávání informací o aktuálním socketovém spojení a naučíme klienty nejen odesílat data na server, ale také přijímat od serveru odpovědi.
Václav Kadlec
|
24
Pokud jste četli předchozí díl seriálu, víte, co znamená zkratka IP, co se skrývá pod TCP a jak funguje síťová komunikace prostřednictvím TCP/IP. Hlavní náplní našeho seriálu jsou však v současnosti sockety – a právě těmi se budeme dnes zabývat. Víte, co je vlastně socket? Víte, že spojení může být blokované a neblokované? Víte, jak přesně si se sockety poradit v Delphi?
Václav Kadlec
|
2
Pokud nevěříte, že je možné zprovoznit síťovou TCP komunikaci pouhými několika řádky programového kódu, nahlédněte do dnešního článku Vytvoříme společně TCP klienta, který se bude umět připojit k TCP serveru a posílat mu textové zprávy.
Václav Kadlec
|
10
V dnešním článku nenajdete ani špetku teorie. Místo toho vás krok za krokem provede vytvořením jednoduché aplikace v Delphi, která využívá socketů k tomu, aby fungovala jako TCP server.
Václav Kadlec
|
12
Dnešní díl je úvodem do série článků zabývajících se síťovou komunikací a využití tzv. socketů při programování síťových aplikací v Delphi. Vysvětlíme si, co budeme rozumět síťovými aplikacemi, pochopíme jejich princip, srovnáme několik komunikačních technologií a zodpovíme několik stěžejních otázek.
Václav Kadlec
|
1
Čipset je mozek základní desky, který řídí veškerou její činnost. Bez něj by nemohl fungovat žádný počítač. A porovnání současných „mozků“ nalézajících se na deskách platformy Pentium 4 vám nyní nabízíme - jedná se o volné pokračování předchozího článku věnovaného čipsetům pro Socket A. Přeji příjemné počtení na víkend.
Pavel Wisman
|
28
Porovnání 4 různých chladičů pro platformu Socket A, od klasického celohliníkového chladiče, přes kombinaci hliník-měď až po chladič s technologií Heat-Pipe. Testovalo se i na simulátoru CPU.
Martin Zeman
|
51
Většina lidí ví, co je základní deska, a jaká je její role v počítači. Ti znalejší vědí, že malým mozkem každé základní desky je její čipset - čip, který řídí veškerou její činnost. Máme tady pro vás přehled, popis a velké množství původních testů v současné době dostupných čipsetů.
Pavel Wisman
|
77