Rozsáhlý soubor

Přečtěte si o tématu Rozsáhlý soubor. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Rozsáhlý soubor, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Rozsáhlý soubor.
Hippokrates: Příběh prvního skutečného lékaře | Foto: Raed Mansour, CC BY 2.0

Hippokrates: Příběh prvního skutečného lékaře

** O své zraněné a nemocné dokázali pečovat už lovci mamutů ** Lékařská péče dřív byla neodmyslitelně spojena s kultem, zaříkáváním a magií ** První skutečný lékař tuto představu odvrhl

Pavel Tronner

Osobnosti vědy a technikyMedicína
Čtyři šálky kávy denně prodlužují život

Čtyři šálky kávy denně prodlužují život

** Podle španělských lékařů snižuje pití kávy riziko předčasného úmrtí ** Efekt je jasně patrný především u milovníků kávy ve věku nad 45 let ** Lékaři proto doporučují čtyři šálky denně jako nedílnou součást zdravého životního stylu

Jaroslav Petr|21

ZdravíKáva
Program: GSplit – rozdělte si velké soubory

Program: GSplit – rozdělte si velké soubory

Velké soubory jsou vždy problematické a jejich odeslání emailovou poštou dvojnásob – často se nevejdou do schránky příjemce, jejich přenos na médiích může být mnohdy neméně ožehavým neduhem. Tak tomu však být nemusí. Dnešní utilita umí velké soubory rozdělit podle vašich potřeb a přání do několika menších a opět je spojit do výchozího tvaru.

Kamil Gric|9

Eurotel nabízí internet za paušál: tisícovku za měsíc

Eurotel nabízí internet za paušál: tisícovku za měsíc

Ve chvíli, kdy Český Telecom nabízí ADSL jen v některých místech a o paušálu za dial-up přístup na internet nechce ani slyšet, přichází Eurotel s nabídkou programu Data Nonstop, který umožní za pevný poplatek nepřetržitě využívat mobilní přístup na internet a WAP přes GPRS.

Otakar Schön|107

20 GB orthofoto dat na Internetu

20 GB orthofoto dat na Internetu

Úřad města Hradec Králové uveřejnil na své internetové stránce ortofotomapu Hradce Králové a okolí. Velikost výsledného souboru před kompresí programem MrSID Compress je cca 20 GB.

Tomáš Čejka|9

Kdo dá 17 dolarů za megabajt u pevných disků?

Kdo dá 17 dolarů za megabajt u pevných disků?

Jedině ten, kdo vyžaduje extrémně rychlé a spolehlivé pevné disky – a těmi nemohou být žádné jiné, něž statické pevné disky.

Jiří Poláček