Reklama

Část internetových služeb existuje jen díky reklamě. Reklamní systémy jsou k tomu velmi propracované počítačové služby. Uživatelům dovedou reklamu předkládat podle jejich zájmů, k tomu v reálném čase probíhají aukce, ve kterých zadavatelé reklamy soupeří o reklamní pozice. Proto nás reklama zajímá i na Živě.cz.

Viz také: AdBlock, Sklik

ITSM je cesta, jak lépe provozovat a řídit IT oddělení | IXPERTA s.r.o.

ITSM je cesta, jak lépe provozovat a řídit IT oddělení

IT Service Management (ITSM) je důležitým tématem pro firmy, které chtějí poskytovat své IT služby efektivně. Ať už se jedná o banky, výrobu nebo telco, IT služby jsou klíčovou součástí byznys procesů. Zároveň tvoří základ i pro elektronické služby veřejné správy. O trendech v ITSM mluví Martin Kasík, Head of IT Consulting ve společnosti IXPERTA, kde se specializují na implementaci těchto řešení.

Reklama

Představujeme špičkové smartphony Xiaomi 14, 14 Ultra a hodinky Xiaomi Watch S3 | S E T O S spol. s r.o.

Představujeme špičkové smartphony Xiaomi 14, 14 Ultra a hodinky Xiaomi Watch S3

Prvotřídní design a zpracování, ohromující výkon a dechberoucí fotoaparáty Leica – přesně to nabízí Xiaomi 14 a vrcholový model Xiaomi 14 Ultra. Představíme vám nejdůležitější parametry těchto vlajkových lodí a podíváme se i na nové chytré hodinky této značky, které díky decentnímu designu potěší konzervativního bankéře i aktivního sportovce.

Reklama

Virtuální servery výrazně podraží: Dopady akvizice VMware společností Broadcom | Zoner a.s.

Virtuální servery výrazně podraží: Dopady akvizice VMware společností Broadcom

Virtualizace se za poslední roky stala klíčovým prvkem moderního IT prostředí. Pomáhá organizacím zvyšovat efektivitu i snižovat náklady. Nedávné události na trhu virtualizace, akvizice společnosti VMware firmou Broadcom, však přináší pro organizace nejistotu a potřebu hledat nové partnery, kteří jim poskytnou stabilní a konkurenceschopné řešení.

Reklama

Trendy u snubních prstenů: od výběru materiálu po design

Trendy u snubních prstenů: od výběru materiálu po design

Design snubních prstenů se v posledních letech proměňuje. Současné trendy kladou důraz na rozmanitost oproti dřívější uniformitě. Snubní prsteny jsou nejen jedním ze symbolů společné lásky, ale mohou vyjadřovat i jedinečné osobnosti obou partnerů. Je pro vás výběr snubních prstenů právě aktuální téma? Pak pro vás máme článek nabitý inspirací a tipy, na co se zaměřit.

Reklama

Nechcete přejít na Windows 11? Microsoft vás bude přesvědčovat a musíte dát pozor, kam klepnete | Ilustrace: AI Dall-e

Nechcete přejít na Windows 11? Microsoft vás bude přesvědčovat a musíte dát pozor, kam klepnete

**Microsoft spustil další vlnu výzev k upgradu na Windows 11 **Jsou celoobrazovkové a odmítnutí nabídky je možné **Jen ji odmítnete nevýrazným odkazem, který snadno přehlédnete

15.  2.  2024 | Petr Urban|64

Windows 10
Další krok v digitalizaci. Česká spořitelna zavádí Copilot pro Microsoft 365 | <p style="margin-left:0cm; margin-right:0cm"><em>Česká spořitelna</em>

Další krok v digitalizaci. Česká spořitelna zavádí Copilot pro Microsoft 365

Česká spořitelna započala novou kapitolu v efektivitě pracovních procesů, a to díky nasazení Copilotu pro Microsoft 365, nástroje založeného na umělé inteligenci. Společně se 170 dobrovolníky z různých oddělení testujícími Copilot v reálném provozu se banka zaměřila na maximalizaci potenciálu AI, přičemž neopomíná dbát na bezpečnost a ochranu dat.

Reklama

Technologie mohou při sportu pomoci i uškodit | Fotobanka

Technologie mohou při sportu pomoci i uškodit

Využití moderních technologií ve sportu už dávno není záležitostí pouze tréninku vrcholových sportovců, kteří s pomocí lékařů zjišťují, co jejich tělo potřebuje k tomu, aby se posunulo na další úroveň a podrželo si co největší výkon. Dnes si může každý, kdo sportuje třeba jen dvakrát týdně, vzít k ruce chytré hodinky, krokoměr nebo prostě jen chytrý telefon s vhodnou appkou a pečlivě monitorovat své výsledky.

Reklama

iPhone 13 Pro vs. iPhone 15 Pro: Který model je v roce 2024 lepší? | Aweb sp. z o. o.

iPhone 13 Pro vs. iPhone 15 Pro: Který model je v roce 2024 lepší?

Jestliže hledáte profesionální telefon nejnovější generace, který skvěle padne do ruky, pak může být iPhone 15 Pro vhodnou volbou. Nicméně iPhone 13 Pro je již ověřený a velmi oblíbený model, který má stále co nabídnout. Rozdíl v ceně tak není to jediné, co oba modely odlišuje.

Reklama

Z Microsoftu se stal další Google. Bezplatný Outlook je slídil a data sdílí s 800 partnery | Ilustrace: AI Dall-e

Z Microsoftu se stal další Google. Bezplatný Outlook je slídil a data sdílí s 800 partnery

**Outlook v bezplatném režimu může sdílet data s téměř 800 subjekty **E-maily za účelem cílení reklam nečte **Microsoft v tomto není výjimečný, dříve se ale profiloval jinak

| 25.  1.  2024 | Petr Urban|1

Outlook
Představujeme Samsung Galaxy S24: Ultra z titanu, umělá inteligence a 200 Mpx | S E T O S spol. s r.o.

Představujeme Samsung Galaxy S24: Ultra z titanu, umělá inteligence a 200 Mpx

Samsung představil špičkové smartphony Galaxy S24 | S24+ | S24 Ultra. Oproti loňským modelům přinášejí významná hardwarová i softwarová vylepšení v čele s integrovanou umělou inteligencí. Telefonujte s cizincem, i když neovládáte jeho jazyk, foťte překrásné portréty i ve slabém světle táboráku a využijte naplno další hodiny výdrže navíc.

Reklama

Lety na lyžích čekají na nového šampiona. Mistrovství uspořádá rakouský Kulm. | Depositphotos.com

Lety na lyžích čekají na nového šampiona. Mistrovství uspořádá rakouský Kulm.

Závěr ledna přinese fanouškům skoků na lyžích jeden z vrcholů sezony. Lety na lyžích jsou speciální disciplínou na těch největších můstcích světa, kde se létá i daleko za hranici 200 metrů.

Reklama

Podívejte se na novinky a inovace  LG z veletrhu CES 2024

Podívejte se na novinky a inovace LG z veletrhu CES 2024

Začátek ledna patří fanouškům technologických novinek, kteří napjatě sledují novinky představené na americkém veletrhu CES. Technologický gigant LG Electronics opět posouvá možnosti technologií a ve své prezentaci vsadil na zábavu a chytrá řešení pro domácnost i mimo ni.

Reklama

Na příslušenství záleží. Vaše hraní pozvedne nová myš nebo klávesnice | HAMA spol. s r.o.

Na příslušenství záleží. Vaše hraní pozvedne nová myš nebo klávesnice

Hraní počítačových her není jen o výkonném počítači. Pro maximální radost ze hry je důležité i kvalitní, ergonomické a dobře vypadající příslušenství. Pokud se právě poohlížíte po nové herní myši nebo klávesnici, podívejte se s námi na dvě parádní novinky značky uRage.

Reklama

Špičkové herní notebooky MSI za skvělé ceny | Shutterstock

Špičkové herní notebooky MSI za skvělé ceny

Kdo by se bál nudy za dlouhých zimních večerů? S těmito kousky si užijete hodiny a hodiny zábavy, a navíc je teď můžete pořídit o pěkných pár tisíc levněji. Značka MSI právě přichází s nabídkou výkonných herních notebooků s výraznými slevami v rámci oblíbené akce Black Friday MSI.

Reklama

Notebooky MSI s vánoční slevou! 5 skvělých tipů pro hráče i studenty | Shutterstock

Notebooky MSI s vánoční slevou! 5 skvělých tipů pro hráče i studenty

Vánoční čas je tady a s ním přichází i neodolatelná nabídka herních notebooků od MSI za výhodné ceny. Pro hráče, studenty, tvůrce i podnikatele jsou tyto výkonné stroje skvělým dárkem pod stromeček nebo váš spolehlivý parťák do nového roku. Podívejme se na pět špičkových modelů, které vynikají svými parametry a cenou.

Reklama

Nekalé praktiky ve světě kosmetiky: Realita, kterou bychom měli znát | Shutterstock

Nekalé praktiky ve světě kosmetiky: Realita, kterou bychom měli znát

V kosmetickém průmyslu bohužel můžeme i v dnešní době narazit na řadu nekalých praktik, které jsou zákazníkům zatajovány. Většinou pramení z touhy zbohatnout, která ve firmě převládne nad morálními zásadami. Ať už jde o etické, zdravotní, nebo environmentální otázky, spotřebitelé by měli být vždy informováni o tom, co skutečně kupují.

Reklama

Ulož.to končí Zálohuj.si začíná | Super IT services s.r.o.

Ulož.to končí Zálohuj.si začíná

Český internet už nikdy nebude jako dřív. Od roku 2007 tu fungovala platforma Ulož.to. Největší české cloudové úložiště za víc než 15 let své existence čelilo mnoha žalobám a zpřísňující se legislativě. Ta přitom stojí i za jeho koncem v takové podobě, v jaké jsme ho dosud znali.

Reklama

Jak na 3D tisk pro začátečníky | <em> www.freepik.com</em>

Jak na 3D tisk pro začátečníky

V posledních několika letech se 3D tisk a jeho technologie rozšířila natolik, že už s tím může začít prakticky každý. Ne všem je však známý samotný princip 3D tisku, a proto píšeme tento článek, ve kterém vám vše podrobně popíšeme, abyste si stihli ještě před Vánoci pořídit svou vlastní 3d tiskárnu a začali tvořit.

Reklama

Jak poznáte telefony s podporou 5G sítě? | F-communication s.r.o.

Jak poznáte telefony s podporou 5G sítě?

5G slibuje rychlejší a spolehlivější připojení. I proto každého z nás určitě zajímá, jestli právě jeho model chytrého telefonu tuto síť podporuje. Pojďme se podívat, jak to jednoduše zjistit.

Reklama

Naplánujte si interiér svého domova  | Somfy Sp. z o.o.

Naplánujte si interiér svého domova

Když za okny mrzne až praští, z našeho domova se rázem stává útočiště před venkovním chladem. Právě ve svých domovech na podzim a v zimě trávíme nejvíce času. Je proto potřeba pečlivě rozmýšlet, jak své bydlení zařídit co nejpohodlněji, ale i bezpečně a funkčně. Pomocnou ruku mohou nabídnout prvky chytré domácnosti, jako jsou například motorizované závěsy nebo dálkově ovládaná světla – třeba právě ty od společnosti Somfy.

Reklama

Čisticí revoluce od Dreame: Nejnovější robotické vysavače nyní v akci! | Dreame

Čisticí revoluce od Dreame: Nejnovější robotické vysavače nyní v akci!

V dnešním uspěchaném světě je důležité mít doma pomocníky, kteří ušetří váš čas i námahu. DreameBot přichází s řešením ve formě pokročilých robotických vysavačů, které se postarají o dokonalou čistotu vašeho domova.

Reklama

Máme pro vás zlato. Mobilní hry, které jsou zadarmo, bez reklam a mikroplateb | Zdroj: Midjourney

Máme pro vás zlato. Mobilní hry, které jsou zadarmo, bez reklam a mikroplateb

** Občas si rádi zahrajeme na mobilu, ideálně když to nic nestojí ** Mnoho titulů lze stáhnout zdarma, platby se účtují až při hraní ** Zde je náš výběr her zcela zdarma pro příležitostné hráče

12.  12.  2023 | Adam Kos

3 tipy, jak se cítit ve svém těle lépe

3 tipy, jak se cítit ve svém těle lépe

Tělo se začne ozývat, když se něco děje. Váš životní styl i míra stresu se odráží na tom, jak se cítíte. Chcete to změnit? Není to tak těžké, jak si možná myslíte.

Reklama

Chcete ušetřit tisíce eur na výpočetní technice? Víme, jak na to | <p style="margin-left:0cm; margin-right:0cm">Techsavers

<p style="margin-left:0cm; margin-right:0cm">

Chcete ušetřit tisíce eur na výpočetní technice? Víme, jak na to

Pokud chceme jako firma držet krok s udržitelným způsobem života a podnikat s minimálním dopadem na životní prostředí, budeme muset udělat podstatně víc než jen separovat odpad. Velkým trendem je například obměna vozového parku. Klasické spalovací motory odchází a přichází hybridní či plně elektrické.

7.  12.  2023 |

Prezentace klienta
Digitální archiv mění pravidla hry: Firmy ušetří čas i náklady | Software602 a.s.

Digitální archiv mění pravidla hry: Firmy ušetří čas i náklady

Zákonnou povinnost archivovat firemní dokumenty lze naplnit několika způsoby. Jde to i digitálně, což přináší jak firmám, tak zaměstnancům řadu benefitů. K těm hlavním patří bezesporu úspora času a finančních nákladů souvisejících s nutností uchovávat velké množství fyzických dokumentů.

Reklama

Ochraňte vaše zákazníky před phishingem a prokažte pravost vašich zpráv | ZONER a.s.

Ochraňte vaše zákazníky před phishingem a prokažte pravost vašich zpráv

Každá firma posílá zákazníkům e-maily, které bojují o jejich důvěru a pozornost mezi spamem a phishingem, které mají ve schránce. Určitě se chcete odlišit a prokázat pravost e-mailu od vás. My známe řešení, které umožní adresátovi ve zprávě vidět logo vaší firmy a potvrzení, že e-mail pochází skutečně od vás. Jak na to zjistíte v tomto článku.

Reklama

Avast Secure Browser chrání vaše hesla a data a zároveň zrychluje načítání stránek!  | Shutterstock

Avast Secure Browser chrání vaše hesla a data a zároveň zrychluje načítání stránek!

Tento bezplatný nástroj se stará o naše online bezpečí a umožňuje vyhnout se internetovým nástrahám

Reklama

Gaming, který vás nezruinuje? Vsaďte na předváděcí herní počítače a notebooky

Gaming, který vás nezruinuje? Vsaďte na předváděcí herní počítače a notebooky

Hraní nejnovějších AAA titulů v top kvalitě na plné detaily není zcela levnou záležitostí – a dokazují to i vývojáři zveřejněné nároky na nové hry. Sestavení high-endové mašiny může pořádně vlézt do peněz, existují ale alternativy. A tím jsou herní předváděcí počítače nebo notebooky.

Reklama

Plánujete pořádného Silvestra? Poradíme, na co nezapomenout | Pixabay

Plánujete pořádného Silvestra? Poradíme, na co nezapomenout

Silvestrovská noc je pro mnohé synonymem pro oslavu plnou zábavy v kruhu přátel nebo rodiny. Ať už plánujete velkou párty, nebo poklidnější setkání, je dobré myslet na přípravu večera, aby se oslava příchodu nového roku stala nezapomenutelnou.

Reklama

Tápete, co dát blízkým k Vánocům? Máme tipy pro každého
 | Shutterstock

Tápete, co dát blízkým k Vánocům? Máme tipy pro každého

U některých blízkých máte hned jasno. Znáte je jako své boty a víte, co je pod stromečkem potěší. Čím ale obdarovat ty, u kterých si nevíte rady? Podívejte se na neotřelé dárky, se kterými zabodujete.

Reklama