Razer má opravdový herní ultrabook. Lze k němu připojit externí grafiku [CES]

Lehký notebook a vysoký herní výkon moc dohromady nejdou, na většině ultrabooků si tedy nové hry nezahrajete. Dlouhou dobu se mluví o externích grafikách k notebookům, které by měly tento problém vyřešit. Na tento koncept vsadil i Razer, který na CES 2016 předvedl ultrabook Blade Stealth.

RzrBlade12_03.png
Notebook je sám o sobě výkonný a díky základní ceně zajímavý i bez herního doku

V základu se jedná o výkonný 12,5" notebook s procesorem Intel Core i7-6500U, osmi gigabajty operační paměti a SSD úložištěm s kapacitou 128 GB nebo 512 GB. Displeje lze vybírat ze dvou možností – QHD s rozlišením 2 560 × 1 440 nebo Ultra HD, tedy 3 840 × 2 160. Důležitým je však konektor USB-C, který využívá rozhraní Thunderbolt 3. Do něj je totiž možné připojit to nejpodstatnější příslušenství – dokovací stanici Core.

razer-core-11.png

Ta vypadá jako miniaturní počítač, obsahuje však jedinou komponentu – desktopovou herní grafiku. Razer bude dok dodávat prázdný a nákup karty bude na uživateli. Po připojení k notebooku se interní grafika automaticky přepne na externí a stroj je připraven pro plnohodnotné hraní. Kromě karty má dok Core na zadní straně i konektory USB pro připojení dalších periferií a po připojení je notebook nabíjen přes USB-C.

Dokovací stanice může být vybavena libovolnou grafikou AMD či Nvidia. Vzhledem k vestavěnému 500W zdroji do ní můžete nacpat klidně Titan Z. Externí monitor se musí logicky připojovat k dokovací stanici, alternativně však lze fungovat i na displeji notebooku díky USB-C. Současný běh interního a externího displeje však možný není.

razer-core-3.pngrazer-core-5.png
Do dokovací stanice Core lze vložit libovolnou grafickou kartu AMD nebo Nvidia, jejíž TDP nepřesahuje 375 W

Razer Blade Stealth se začne prodávat tento měsíc za základní cenu 999 dolarů, v případě modelu s Ultra HD displejem a větším diskem to potom bude 1 599 dolarů. Razer však zatím neoznámil finální částku, kterou si řekne o dokovací stanici Core.

Podobná řešení můžeme velmi brzy očekávat i od dalších výrobců. Zatímco v minulosti se snažili o svůj vlastní koncept (jako třeba MSI s modelem GS30), Thunderbolt schovaný v USB-C mnohé usnadnil.

Diskuze (8) Další článek: Chytrý vibrátor vrní v souhře s erotickou knihou [CES]

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,