První deska

Přečtěte si o tématu První deska. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem První deska, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu První deska.
Sledujte Živě.cz na Facebooku
Gigabyte představuje první DTX desku pro malá a úsporná PC

Gigabyte představuje první DTX desku pro malá a úsporná PC

Poptávka po malých úsporných PC, která poslouží jako centrum domácí zábavy či souborový server neustále stoupá, a výrobci se předhánějí s novými nápady, jimiž se snaží zákazníkům vyhovět. Formát DTX má šanci stát se dalším široce používaným standardem menším, než je populární microATX. První základní desku, postavenou na specifikaci DTX a určenou pro malé domácí servery, představila společnost AMD.

Adam Vágner | 7

Hardwarové novinky 24.7. 2002

Hardwarové novinky 24.7. 2002

Ve zkratce: Intel uvede 2,8 GHz Pentium 4 už v srpnu a na září připravuje velké slevy procesorů. Výtah nejzajímavějších článků ze zahraničních webů. Kdy budou uvedeny nejnovější grafické čipy od nVidie? Blíží se uvedení prvního neIntel RDRAM čipsetu od SIS a nakonec jsem připravil výčet desek s čipsetem nForce 2.

Jan Dudek | 14

Mainboardmania!

Mainboardmania!

Chystáte se v nejbližší době koupit základní desku? Tak tento článek je právě pro vás. Určitě vás zajímá, které desky nás v nejbližších týdnech či měsících čekají. Na CeBITu byly všechny novinky k vidění, PCtuning byl u toho a pořídil velký počet fotek desek, které se ještě ani neprodávají. Pokud vás zajímá, kdo bude vyrábět mainboardy s čipsety Intel 845E nebo s revolučním SiS 648, tak neváhjete a čtěte. 

Jan Dudek | 69

Králem čipsetů je SiS!

Králem čipsetů je SiS!

Před rokem se o firmě SiS téměř nemluvilo, nyní je to technologický leader na poli čipsetů. Největší konkurenti, VIA a Intel, se sice snaží bojovat, ale proti přesile SiS nemají šanci. Během posledních měsíců jsme byli svědky překvapivého nástupu výrobků SiS, v následujícím půl roce bude dominance těchto čipsetů ještě větší. 

Jan Dudek | 51

Základní desky roku 2002

Základní desky roku 2002

Příští rok nás kromě nových procesorů a grafických akcelerátorů čeká nepřeberné množství nových základních desek. Abyste se v této záplavě vyznali, tak jsem si pro vás připravil rozbor chystaných desek pro příští čtvrt roku.

Jan Dudek | 50


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X