Proč jsou PowerBanky stále důležitější

(Inzerce) K čemu jsou zálohovaná data v Cloudech a mobilní internet, pokud se vám vybije mobil či tablet a k datům se nedostanete? Řešením jsou PowerBanky.

Není tomu tak dávno, co se na světovém trhu začaly objevovat první externí baterie tzv. PowerBanky, sloužící pro dobíjení mobilních telefonů, s kapacitou sotva 250mAh. Nejednoho z nás napadla otázka, k čemu to může být dobré běžnému člověku, pohybujícímu se mezi prací a domovem, navíc když pár procent baterie vydrželo i několik hodin a plně nabitý telefon pak dokonce týden. Napadlo nás pouze její využití na chatách a při turistice. Pravdou je, že od té doby PowerBanky pokročily a i k chytrým mobilním telefonům přibily další mobilní zařízení v podobě například tabletu.

Vzestup technologií a uživatelských nároků na váhu, velikost displeje a hlavně na neustálé připojení k internetu prostřednictvím mobilní datové sítě nebo Wi-Fi, si vyžádalo daň v podobě krátké výdrže baterie, která se pro mnoho uživatelů zkrátila na pár hodin, v nejlepších případech pak přibližně na 3 dny.

low battery.jpg

Výhody Záložních zdrojů PowerBank

A v čem, že je ona nepostradatelnost těchto PowerBank? Bez svého mobilu jsme dnes všichni jak bez ruky a pokud opustíte domov s 10 % baterie, může se vám lehce stát, že kousek od domu někdo zavolá a během jednoho hovoru se telefon zcela vybije a vás čeká hodinová cesta do práce bez mobilu. Dnešní PowerBanky nabízejí širokou škálu kapacit, která je několikanásobná oproti mobilním telefonům.

Například společnost Genius nabízí baterie s kapacitou až 12 000mAh, což je 10x více než mají některé smartphony. Nejoblíbenější a nejnovější smartphony  Samsung Galaxy S6 edge a iPhone 6 Plus mají kapacity baterie 2600mAh a 2915mAh. V praxi to znamená, že jejich výdrž při běžném využití dostupných funkcí je někde kolem 2 dnů a s PowerBankou Genius ECO-u1200 se tak můžete vzdálit od zásuvky až na 4x delší dobu, tedy 8 dní.

 

Genius ECO u1200.jpg

Jaké funkce PowerBanky nabízí

Většina dnešních PowerBank navíc disponuje dvojicí USB portů, sloužících pro nabíjení více zařízení současně, například smartphonu a tabletu. Přitom každý z USB portů nabízí odlišný nabíjecí proud a to 1,5A a 2,1A. Výstupní proud 1,5A je vhodný pro většinu dnešních smartphonů a jejich běžné nabíjení, výstup s proudem 2,1A je vhodný pro rychlejší dobití telefonu a naopak nezbytný pro nabíjení náročnější mobilních zařízení jako jsou právě tablety. Některé externí baterie nabízejí dokonce něco navíc, a to například výkonnou LED svítilnu.

Genius ECO-u1027.jpg

Oblíbenost těchto mobilních záložních zdrojů stále roste a není divu, když stále více zařízení lze nabíjet z USB portu a výdrž jejich interní baterie není mnohdy ani 24h, jako je tomu například u nejrůznějších modelů SMART hodinek. Nabíjet tak lze opravdu vše, mp3 přehrávače, fitness náramky, outdoorové akční kamery, navigace, nebo dokonce jako napájení bezpečnostní kamery do auta.

Genius ECO-u622.jpg
Další článek: Schyluje se k obří akvizici? Google prý pokukuje po Twitteru

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,