Pozitivní věc

Přečtěte si o tématu Pozitivní věc. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Pozitivní věc, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Pozitivní věc.
Operátoři jsou nadšení z nového digitálního eurokomisaře

Operátoři jsou nadšení z nového digitálního eurokomisaře

Aktivní Neelie Kroes končí a novým eurokomisařem pro digitální záležitosti se stává odpůrce bezplatného roamingu Günther Oettinger. Dochází i k dalším změnám.

Jan Sedlák|9

Česko vyváží víc IT zboží než automobilů

Česko vyváží víc IT zboží než automobilů

Česká republika je obecně považována především za silného exportéra automobilů. Poslední údaje statistického úřadu ale ukazují, že vyvážíme více ICT zboží.

Ondřej Vrba|5

NVIDIA Control Panel - nepodařená novinka z ForceWare

NVIDIA Control Panel - nepodařená novinka z ForceWare

Firma NVIDIA přišla s devadesátkovou řadou ovladačů s novinkou nazvanou NVIDIA Control Panel. Nové uživatelské rozhraní pro nastavení ovladačů má vypadat obdobně jako ovládací panely v připravovaných Windows Vista. Otázkou je, nakolik je zjednodušený ovladač grafické karty změnou k lepšímu.

Adam Vágner|32

Windows volají domů (příliš často)

Windows volají domů (příliš často)

Program Windows Genuine Advantage vzbudil nedávno opět pozdvižení tím, že se jedna z jeho komponent, která je zodpovědná za zobrazování upozornění o nelegálních Windows, připojovala pravidelně po každém restartu na servery Microsoftu. Po bouři nevole Microsoft změnil nastavení a připojování již není tak časté. Svou pověst si také hodlá Microsoft poněkud "vyžehlit" zveřejněním svých praktik, které se týkají soukromí uživatelů.

Jan Šindelář|146

Využití internetu v Česku stagnuje? Naopak!

Využití internetu v Česku stagnuje? Naopak!

Domácí novináři zase cosi vyvodili a ani jim nevadí, že tvrdá data ukazují na trend právě opačný. Existují totiž jak měkká, tak tvrdá data. Když se třeba zeptáte pražského primátora na stav Vltavy v době povodní a získáte odpověď, že situace je nadmíru výtečná – máte měkká data. Tvrdá jsou, vezmete-li dlouhou tyč a jdete sami vodu změřit. Pokud se novinář smíří s měkkými daty bez konfrontace s naměřenou skutečností, může snadno dojít k blamáži.

Jiří Hlavenka|36

Veselý život s ADSL na Slovensku

Veselý život s ADSL na Slovensku

Sám sobě jsem sliboval, že už dám tomu našemu Telecomu na chvilku pokoj, že ho nebudu pořád kritizovat. Včera jsem ale navštívil web našeho partnerského sdružení INET.sk a nestačil jsem se divit. Slovenští operátoři rozpoutali doslova boj o zákazníka a vytahují zbraně nejtěžšího kalibru.

Miloslav Sova|45

Je vaše internetové bankovnictví v ohrožení?

Je vaše internetové bankovnictví v ohrožení?

Programy nechtěně instalované pomocí vyskakujících pop-up oken s využitím nezáplatovaných bezpečnostních chyb (na něž mnohdy již dávno existuje oprava) mohou způsobit mnoho potenciálních problémů o kterých spousta lidí ani netuší. Problém může být ještě daleko hlubší, pokud do hry přijde i získávání citlivých informací.

Vít Jurásek|82