Používaný jazyk

Přečtěte si o tématu Používaný jazyk. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Používaný jazyk, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Používaný jazyk.
Sledujte Živě.cz na Facebooku
Reddit je internet v internetu. Proč a jak ho používat?

Reddit je internet v internetu. Proč a jak ho používat?

** Reddit patří k nejnavštěvovanějším webům vůbec ** Pro mnohé je však nepřehlednou sítí s nepochopitelným systémem ** Poradíme, jak se v něm zorientovat

Stanislav Janů | 37

Tux Paint: kreslení pro nejmenší

Tux Paint: kreslení pro nejmenší

Čím více se počítače objevují v domácnostech, tím více s nimi přicházejí do styku i poměrně malé děti. Právě pro ně a jejich rodiče je určen speciálně vytvořený grafický editor nazvaný Tux Paint. Pro tvorbu profesionální grafiky nebo pro smysluplné úpravy fotografií bych vám jej rozhodně nedoporučil. Berte jej spíše jako prostředek pro zábavné seznámení dětí s počítačem.

Jan Polzer | 31

Největší manuál světa ve formě wiki

Největší manuál světa ve formě wiki

Víte jak vyměnit žárovku, jak přesadit kaktus jednou rukou nebo nainstalovat Linux bez monitoru? To jsou samozřejmě poněkud přehnané příklady, ale v rámci projektu wikiHow můžete nalézt návody na rozličné obory lidské činnosti. Projekt je navíc "wiki", takže na něm může spolupracovat kdokoliv.

Jan Šindelář | 5

Kroutíme Windows XP – 3. díl – Tweak-XP Pro 3

Kroutíme Windows XP – 3. díl – Tweak-XP Pro 3

Tweak-XP je další z řady tweak nástrojů pro jednoduché nastavování Windows XP. Navíc nabízí pěknou řádku funkcí, nad kterými zaplesá srdce každého uživatele – virtuální plochu, generátor hesel, měnič pozadí na ploše, kontrolu integrity (nebo opravu poškozených) souborů ZIP apod. Pomyslnou třešničkou na dortu je možnost jednoduchého zálohování a obnovy aktivačních souborů Windows XP a Office XP/2003.

Jakub Pecha | 7

I v Linuxu už můžete ŘÁDit

I v Linuxu už můžete ŘÁDit

Borland, který je známý svými RAD (Rapid Application Development) nástroji pro Windows, se rozhodl, že zkusí štěstí i na linuxové platformě. Po dlouhém očekávání se začátkem března na trhu objevil první Delphi pro Linux – Kylix. Pokud nebereme v úvahu pokusy typu VDK Builderu nebo KDevelop, pro X Window System zatím nic podobného vytvořeno nebylo. Navíc žádný nástroj zdaleka nenabízí tolik funkcí a takový komfort jako Kylix.

časopis Connect! | 34

Čím přispějí palmtopy v komunikacích

Čím přispějí palmtopy v komunikacích

Na první pohled skvělá CE nemají svoje světlé zítřky vytyčeny až zas tak přímočaře.

David Řeháček


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky