» Poradna » Počítačové sítě

Zyxel VMG1312-B30B, internet od Telekomu - nepripojené

"Neřešitelnej problém hoši", nový router, nie od providera, Zyxel VMG1312-B30B, DSL internet od Telekomu. 1. Pripojím router, zapnem router, čakám2. Prihlásim sa do administrácie3. Podľa návodov, čo som našiel na webe, idem do "Pokročilé nastavení" / WAN služby4. Vyberiem ppp1.1, zvolím "Upravit"5. Typ nechám PPPoE a 802.1P nechám "0", 802.1 Q LAN ID zadám "2510"6. Zadám PPP meno a heslo od providera7. Dokončím nastavenia a uložím.8. Pripojenie na internet nefunguje, stále červená zemegula :(.Nemáte niekto skúsenosti s týmto routerom a s týmto DSL od Telekomu? Už som nastavoval 802.1P aj na hodnotu "4", aj defaultné hodnoty pre oba údaje a stále nič. Treba konfigurovať aj rozhranie ppp0.1? Ďakujem za každé slovo útechy k veci."Ze všech strojú na zeměkouli jen tento nepřipojíš..."

Odpovědi na otázku

Ono stačí se podívat jak to bylo nastavené u předchozího routeru a nastavit to stejně....

Nesdělil jsi, zda se jedná o ADSL nebo VDSL.Kontaktuj svého IPS s dotazem.Daný router umí jen VDSL.

Ďakujem.

Tento router je ADSL aj VDSL. Len je treba ho spravne nastavit...