» Poradna » Počítačové sítě

Zyxel T50B - vodafone

Mám takový dotaz do pranice (telpdesk Vodafone nedokázal poradit) ohledně monitoringu wifi kamery zapojené do VDSL routeru od Vodafone. Pokud je monitoring prováděn na stejné síti jako je router (t.j. 10.0.0.x) tak monitorovací SW v PC kameru detekuje.Pokud chci monitoring provádět "jinde", zařídil jsem si veřejnou pevnou IP adresu, avšak po zadání info do daného programu, tak se na kameru nedostanu.(předpokládám, že Vodafone NEBLOKUJE nic (porty), takže by TO mělo projít bez komplikaci, ALE také je možné, že se bude muset ten wifirouter Zyxel donastavit (NAT? triggering? bridge-mode? port forwarding?)Má někdo s Vodafonem (a kamerama DAHUA) nějké zkušenosti?? K monitoringu kamer je mobilní aplikace, přes kterou LZE kameru sledovat kdekoliv (jiný komunikační protokol? aplikace "obchází" zabezpečení Vodafone sítě?Díky za podnětné nápady.WOLF

Odpovědi na otázku

vyrobca kamery/aplikacie ti urci, ktore porty mas presmerovat, tak ich presmeruj a ak to spravis spravne, pojde to. Druha moznost je, pouzit ich cloudovu sluzbu, ak nejaku poskytuju, potom nepotrebujes ani verejnu IP

výrobce zřejmě nějakou cloudovou službu nabízí, nebot přes jejich mobilní aplikaci kamera vidět je, ikdyž dříve neměla statickou IP. Bohužel řešení android emulátoru v PC je až krajním řešením

Tak samozřejmě, že musíš nastavit port fotwarding. Jak by jinak měl modem poznat, že ten požadavek z kamerové aplikace má přeposlat na lokální IP adresu, kde máš připojenou kameru?

jj.. to jsem nastavil v NATu a funguje to OK.U staršího Comtrend jsem to nastavoval stejně a TAM to naopak nefungovalo.Důvod neznámý ....

Zjevně jsi to nastavil blbě, u Contrendů to funguje úplně normálně.