ZyXel NSA 320

Dobrý den, mám dotaz. Vlastním domácí datové úložiště NSA 320 (2 diskové). V současnosti mám v NSA jen jeden disk (Seagate 1TB), chtěl bych nyní dodat i druhý (aby běželi v raidu - na obouch stejná data), zalíbil se mi od WD 1TB edice red. Myslíte, že nebude problém s disky různých výrobců? Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Neměl by být problém.Mrkni ještě na něco takového http://www.zyxel.com/ProductTab.shtml

Bude problém s velikostí disků, čili RAID se nad nimi bude blbě stavět. Pokud ten Seagate je větší, tak to možná ani rovnou nepůjde, jedině překopírovat jinam > postavit RAID > překopírovat nazpět. Nikdo neví, co takový RAID v budoucnu udělá. Disky by měly být totožné, potom je klid.

Problém nebude kvůli odlišným výrobcům, ale může být, pokud disk není podporovaný firmwarem NASu.Jak píše kolega, ověř si na seznamu kompatibilních disků, jestli je disk firmwarem podporovaný.