» Poradna » Web a internet

Zyxel modem (nefunguje ip adressa neodstanu se do nastaveni)

Dobry den.Vcera mi omylem synovec dal router do tovarniho nastaveni,vsechny ledky sviti spravne internet dsl wlan a power ale kdyz zkusik se pripojit pres kabel tak ip 10.0.0.138 nejde a wifi se mi neukaze i kdyz je zapnuta,v t mobile mi rekli ze nevi :D Potrebuji to skrz praci ten internet rekl sem jim ze jim klidne zaplatim technika pokud prijede,omlouvam se jak pisu ale pisu na mobilu ,dekuju vsem za rady

Odpovědi na otázku

A když se připojíš přes kabel, tak internet na tom počítači funguje nebo ne, to je základní otázka? Každopádně v továrním nastavení by neměl být problém, fungovat by mělo všechno, včetně přístupu do routeru přes 10.0.0.138.

Pres kabel nefunguje..Pry technici maji nejakou poruchu,ale diky,myslel jsem ze bez nastavrni routru ani pres kabel nefunguje net

Ne, internet by měl přes kabel normálně fungovat v továrním nastavení. Ale pokud ti nefunguje ani internet, ani se nemůžeš přihlásit do routeru, tak je porucha někde mezi routerem a počítačem :) Zkusil bych ten reset do továrího nastavení udělat ještě jednou a pořádně. Kdoví, co ti s tím synovec udělal. Takže stiskni a pořádně drž resetovací tlačítko alespoň 20 sekund!

To je ta z té krabičky, že jo?Připoj přes kabel a přes příkazový řádek dej ipconfig... tam vyjede adresa, kterou dáš do prohlížeče a následně to celé nastavíš. Jinak Zyxel má tlačítko na wifi on/off na krabičce.

To jsem zkousel ipconfig -all,jinak to je zapnuty vsechno jak ma byt.nsem v praci az prijedu tak se na to kouknu,mozna odesel

Dej jen ipconfig... (adresu doufám, že víš jakou dát)Jinak synovec taky mohl přehrávat FW... a posral to..

FW ? Nevim co to je :D Dik

Kdyz se pripojik pres kabel tak mi tu vyskoci "neznama sit" nejde net,kdyz dam ipconfig do cmd tak mi tu vyskoci ipv4 to je ona ne ? Ale kdyz kliknu na neznamou sit tak ma vlastnostiServery DNS IPv6

Víš co zkus, v počítači ve vlastnostech síťového adaptéru - připojení k místí síti, zakaž IPv6 (je tam seznam síťových protokolů, z nichž většina je zaškrtlá, tak najdi IPv6 a ten odškrtni). Pak restartuj počítač.

Kdyz dam stav tak pripojeni protokolu ipv4 q ipv6 pripojeni k siti neni k dispozici

Ach jaj!IP 10.0.0.138 - to je na 100% IP adresa, ktorú pridelil provider - t.z. že router sa prihlasuje providerovi pod touto IP.Pre vstup do administrácie do routera sa používa prehliadač a zadanie do adresného riadku 192.168.0.1, alebo 192.168.1.1 - to je IP adresa, ktorou sa dostaneš do routera! A je jedno, či už zresetovaného, nakonfigurované, po výmene firmware.... vždy sú tieto dve IP určené (vo väčšine prípadov) na administráciu. IP adresa 10.0.0.138 - pokiaľ sa tam chceš prihlásiť - tak logicky napíše neznáma sieť, pretože to je sieť poskytovateľa a je zablokovaná na administráciu. Okrem toho - niekedy poskytovateľ po poskytnutí IP adresy (od neho k zákazníkovi - v tomto prípade 10.0.0.138) kontroluje i MAC adresy pripojeného zariadenia (routeru), pretože ten potom vystupuje v ich sieti ako jeden počítač.

Jste naprostý laik, vyliskejte synovce a zaplaťte si výjezd technika.