» Poradna » Počítačové sítě

Zyxel 326 - zrazu ho nevidno v TV ani v domacom kine. Vidiet iba Twonky Server

Prosim o radu,doposial fungoval skvelo ale od vcera ho nemozem najst v TV ani v kine. V PC mam vsetko ok, dostanem sa na vsetky HDD aj priecinky.V TV a v kine mi ukazuje iba Twonky server at NAS 326. Doteraz mi ukazovalo NAS326 a islo mi prehravat videa, hudbu aj fotky.Co TO? Ako to vyriesit?Dakujem

Odpovědi na otázku

Povolit protokol SMB1 (byl při aktualizacích zakázán).

Prosim kde ho este najdem?Hladam ale nemozem najstDakujem

To uz mam mal som to stale zapnute ale aj tak nevidim v TV alebo v kine nas 326...

A neproběhl upgrade firmwaru zyxelu?

Nie, neslo to tak som manualne nasiel najnovsiu verziu a upgradoval manualne

A jsme u toho - od té doby ti to nejde...Patí pravidlo - pokud něco funguje, nesahat na to!

Ono to neslo odvcera a to som nic nerobil s tym. Az potom som skusal nastavovat ale stale nic...

Ty ne, leda že by ta búrka........

Nastaveni Twonky dlna serveru jsi kontroloval?

Ano ale ukazuje mi v Tv teraz twonky media server ale nic tam nieje aja mam zapnute zdielanie priecinkov a nic. Predtym som nemal twonky ale iba cisto mi zobrazilo NAS 326 a dalo sa prehliadat...Vcera bola burka a parkrat vyplo el. Dufam ze nebude tam niekde chyba....

To vypada ze predtim pouzival nas jiny sw pro dlna server. Zkontroluj nastaveni Twonky dlna serveru, jestli ma nastavene a naindexovane potrebne slozky obsahujici media. Sitove sdileni prez SMB s tim nema co delat.

Dakujem zA rady vyskusam

Ahoj, už se ti to podařilo rozchodit? Mám stejný problém.

Ahoj, nie nic stale sa trapim ale asi som uz vsetko vyskusal a nic

A na nastaveni toho dlna serveru ses dival?

Ano ale nepomaha nic

No to je dost zvlastni, ma uz Twonky dlna srver naindexovane slozky s medii?

Tak konecna po asi 7restartoch cez button (16sec) sa mi to podarilo rozbehat vsetko co som chcel - foto, hudba, video. Doteraz po kazdom restarte islo nieco ine a nieco neslo. Zije si to svoj zivot 2dni zabite ale funkcne. Este mapovanie portov aby som to prehral v inej sieti na druhom TV a budem spokojny. Nastavovanie Twonky ma zabilo. A pritom som stale to iste nastavoval a zakazdym nieco slo a nieco nie...

Ahojte da sa odinstalovat Twonky? pretoze odkedy sa mi to naistalovalo tak NAS v PC len vidim ako multimedialne zariadenie ktore ma nebudesti do priecinku len cez Windows media player. Po Wifi sieti cez spravcov priecinkov sa dostanem do NAS. Odkedy je to twonky je to strašne. Dakujem za pomoc

Da sa v nastavenich Nas vypnut media server

Problem neni v bezicim Twonky media serveru, ten ti opravu nebrani v pristupu prez SMB. Pristupuj \\<ip adresa>\slozka nebo \\<nazev zarizeni>\slozka, a pripadne si nejpouzivanejsi namapuj trvale. Pokud ten media server vypnes tak si nepustis nic v TV a jinych multimedialnich zarizenich