» Poradna » Počítačové sítě

Zvyšující se ping

Zdravím poslední dobou mám problém s pingem.Dřív se to nestávalo a měl jsem stabilní ping kolem 30-40.Problém je ten že ráno třeba kolem 10h je ping 40ms12h už 80ms13h už třeba 120ms. . .packety neztrácímJsem připojený přes wifi a to jsem byl i předtím.Napiště co potřebujete za info.Za rady děkuju.

Odpovědi na otázku

Ping je kam?Co trasování k tomu cíli? mělo by odhalit kde dochází ke zpožďování.A máte možnost se připojit kabelem?Zkoušel jste restartovat tu WiFi ve chvíli kdy máte vysoký ping?

jeste napisi, ze to kdyz se to nestavalo a ted jo,. muze si soused vysilat pro sebe. Kde bydlis barak, panelak? Proskenuj telefonem site. dobry je na to Wifi Analyzer. Prizpusov svuj kanal na nejmene zahlceny. Auto ti mnohdy nepomuze. Vyzkousej se pripojit kabelem. abys eliminoval chybu bezdratu. Pingej napr na wifi branu/router tam by to melo jet cca <1, =1ms pripadne 2ms vic ne.

wifi používá jako médium vzduch a tudíž je to medium sdílené - to znamená že není zaručená žádná pevná kvalita a parametry se mění v čase (soused si např. zapojí novou wifi televizi apod.), podle toho, kdo všechno toto médium využívá. Ve Wifi síti to funguje podobně jako u vysílačky, kdy mluvit může jen jeden a ostatní musejí v tu chvíli poslouchat. Takže čím více zařízení, tím se to zpomaluje. Navíc pásmo ve kterém pracuje Wifi je veřejné a proto ho používá mnoho dalších technologií, jako např. bezdrátové sluchátka, mikrofony, ovládání vrat apod. To také způsobuje zarušení.Situace kterou popisuješ je tedy v praxi naprosto normální, a pokud chceš zaručeně malý ping tak jedině drát.

který ISP garantuje na běžných smlouvách ping? imho žádný... takže i když bude vysoký tak to stejně nebude nikdo řešit pokud si na to nebudou stěžovat tisíce lidí zároveň

Este treba aby si prezradil ci ten ping skusas ak cez router nejde okrem tvojho pingu nic ine ani dnu ani von, alebo cez router tecu nejake data, trebars z ineho pocitaca. Tiez je potrebne vediet ake rusenie ukazuje pocitac a tiez aj router.