» Poradna » Ostatní

Zvyšuje se tolerance k brutalitě?

Nemáte podobný pocit? V televizi čímdál horší - pořád nějaká "Patologie Las Vegas" apod., televizní zprávy taky hnus o filmech ani nemluvě.
Když si uvědomím, kolik stačilo k natočení Vetřelce nebo Predátora, aby to bylo fakt skoro horrorový, tak smekám. Mám dojem, že v druhém dílu vetřelce byly hnusný scény akorát dvě a přesto z toho filmu člověku mrazilo.

Dneska se točí takový hnusy jako Hostel nebo Hranice smrti, kde jde zjevně jen o co nejnechutnější řezničinu. Když jsem viděl plakát k druhém jmenovanému filmu, můj žaludek se poněkud zatřásl. Připadá mi to jako v Americe. Tam taky nemůžou dát na plakát ženskou nahoře (nedej bože dole) bez, ale násilí nevadí. Pak se nedivím, že s ohledem na úroveň současné trikové techniky kdy nelze pozant triky od reality, dochází k takovým hnusům, jako ono video Pes vs. kočka.

Radši bych se díval na ty nahaté ženské než na něco takového. Tohle mi fakt nepřipadá normální.

Odpovědi na otázku

Proboha, jak to souvisí s touhle poradnou??????????????

stejně jako např. téma "Motorkáři"
- proto taky sekce "Smetiště"

PS: pokud ti to připadá mimo, tak si vyhledej "Franio" a to teprv uvidíš

osobně si myslím, že lidé si svým způsobem žádají pouze to, čeho se jim ještě před stopadesáti lety v Evropě dostávalo hojného množství - veřejně popravy často doprovázené nějakým tím sladkým mučeníčkem bývaly daleko oblíbenější, než dneska matějská... ať si to chceme přiznat nebo ne, pořád jsme jen trochu "inteligentnější" divoká zvířata...

nicméně v jednom s tebou musím souhlasit... dozajista by bylo lepší potírat násilí místo erotiky... možná bysme se pak v novinách dočetli, že žáci v americe usporádali na záchodcích hromadný sex místo toho, že tři z nich vzali do ruky kvéry a spolužáky postříleli... každý asi posoudí sám, co z toho je pro společnost méně nebezpečné...

no pokiaľ ti ide len o tie sexuálne orgie, tak stačí zájsť do Švédska alebo Dánska.... každopádne súhlasím, že (takmer) akýkoľvek (prirodzenej) ľudskej sexuality je hlavne v amerických médiách potláčaný (Európa našťastie v tomto smere nie je až tak veľmi prudérna). Pritom sa jedná o úplne bežnú vec, ale ukazovať umierajúcich ľudí, vraždenie, násilie a zabíjanie nie je takmer nijako potláčané. Aj keď v poslednom období je badať trend aspoň v PC hrách, ktoré sú označované, pre aké vekové skupiny sú určené - opäť je tu však rozdiel medzi USA a zvyškom sveta - kým v USA sú hry so sexuálnym obsahom určené až od 18 rokov, v niektorých štátoch EU (napr. Nemecko) naopak zakazuje predaj brutálnych hier deťom do 18 rokov, v Austrálií napr. musím mať krv zelenú farbu a podobne.
Mne osobne je prijateľnejšie diane v EU, tej brutality a násilia je aj tak v reálnom svete všade dosť. Dalo by sa však špekulovať nad tým, prečo médiá práve takéto správy preferujú - jednak preto, že človek má prirodzený strach zo smrti, z bolesti a "rád" sa pozerá, ako trpí niekto iný a nie on, resp. ako sa s tým druhý vyrovnáva, čo potom vyvoláva záujem, ktorý rastie, na čo médiá samozrejme pohotovo reagujú, pretože im to prináša divákov. Iný by mohol namietať, že je to zámerná masáž médií (zväčša súkromných a vlastnených zahraničnými majiteľmi), ktorí miesto toho, aby objektívne informovali o skutočne dôležitých veciach okolo seba, napĺňajú spravodajský čas násilým a podvedome tak vyvolávajú a posilujú lačnosť ľudí po tomto type správ, podobne ako cisári v Ríme v prípade zápasov v Kolosu. Komu to vyhovuje, čo tým sleduje a kam tým speje (otupiť city ľudí, vyplniť čas správ "niečim", pripraviť ľudí ešte na niečo horšie, čo nás čaka....) - to už ale zachádzam do sionistických konšpirácií, o ktorých niektorí ľudia tak radi píšu a hlásajú.

Hranice Smrti ti pripadalo surové ??? To si človeče ešte asi nevidel nového Ramba, že né ?