Zvysenie voltaze na proc. na zakladnej Asus K8N Nforce3

Mam procak sempron 2600+ (1600Mhz) nataktovany na (2000Mhz) pri stale tej istej vyrobnej voltazi 1.39 V zaujimalo by ma ci sa na mojej maticnej sa da zvysit hodnota napatia na procak..bo podla manualu som nic nenasiel... :( abo som lamaZvysovat to cem rpeto bo pri maximalnej zatazi to trosku sekneteplota bez zataze: 41stv zatazi 47st pricom vetrak mam iba na 1200ot (arctic cooling freezer 64 pro) Zakladna doska je Asus K8n nforce3 250

Odpovědi na otázku

Máš frekvenci AGP nastavenou na 67MHz?Děličku pamětí na 333 MHz?Aby bylo jasné, že ti to neshazuje něco jiného.Já tam mám 2800+ na 2,4 GHz, ale zvýšit napětí procesoru neumím taky.Není to v BIOSu aktivní.Naštěstí to nebylo třeba.

dufal som ze sa ozves ty :) som tvoj fanda :) ..bo podla teba som si taktol svojho chalana :) a jj mam to vsetko tak ako pises :)asi ho trosku podtaktnem...

ale som myslel ze sa voltaz dade nastavit..ked tu kazdy toci aj o zvysovani napatia

Já bych řekl, že je to omezení procesoru, ne desky.Kdyby to procesor umožnil, našel bys to v BIOSu v Advanced v Jumperfree Configuration v CPU Voltage. To je řádek nad DDR RAM Voltage.Když tam ten řádek není, procesor to neumožňuje.Ale pozor, jestli máš FSB Frequency 250 MHz a Memory Clock Value 333 Mhz, tak ti paměti běží na na frekvenci 416 MHz. S hodně agresivním časováním to pro ně může být strop a můžou to být ty paměti, které tě nepustí výš.Ověř si to třeba CPU-Z 1.39. To je malý prográmek.Jaké máš paměti? nejsou třeba 333 MHz-ové? Nebo nepotřebují vyšší napětí, než 2,5V?

Nuz ja mam samozrejme ddr3200 na maticnej ich mam na 333Mhz... pricom cez everest a aj cpu-z mi ukazuje 200mhz (teda 400mhz)..takze vsetko taka ako ma byt...neviem zkade si zobral 416

Počítal jsem blbě.Ona dělička 333 MHz je vlastně dělička 10.Takže při frekvenci procesoru 2000 MHz je CPU/10 200 MHz a to je u Double Data Rate pamětí 400 MHz efektivně.Jaké jsou to paměti a jaké máš časování?