» Poradna » Ostatní

Zvýšení wattů po xmp profilu

Ahoj o kolik tak se zvedne spotřeba na watty při zapnutí xmp profilu na ramkach 3000 mhz? Jedna se mi o to kvuli zdroji, odhadem 5w? 10w?

Odpovědi na otázku

Tak schválně, jaký máš procesor, grafiku a zdroj, že řešíš tak malé zvýšení spotřeby? Kdybys měl zdroj tak nadoraz, tak by to stejně nemohlo stabilně fungovat

coirsar cv 450w na ryzenu 5 2600 / gtx 1650 super / 16 gb ram 3000 mhz - ted novy - nepodsviceny case ani vetraky, jen deska aorus sviti ale to jsem vypl. + mam 2 monitory, jednim kabelem jsou pripojeny do pc a druhym do zasuvky, takze hadam ze si ze zdroje neberou nic?jde mi o to ze bych casem trochu ten ryzen nataktoval + prozatim si zapl ten xmp profil, grafiku nehodlam taktovat

A co řešíš? Spotřeba toho PC v plné zátěži je tak 50% toho, co umí ten zdroj. Takže rezervu pro taktování tam máš velkou. Klidně můžeš XMP zapnout, přetaktovat CPU i grafiku a stále to bude ok.Monitory žerou ze zásuvky, ne z PC. S tím si pouze povídají o tom, co mají zobrazit.

Ten počítač nesežere ani 250W, takže opravdu nemusíš řešit nepatrné zvýšení spotřeby RAM. Každopádně ale velmi uvažuj o výměně zdroje, tohle je bída. A kromě toho taky záleží na základní desce, pokud máš nějakou lacinou bez kvalitního chlazení napájecí kaskády, tak na taktování zapomeň.

je chapu ze to neni silver ani gold ale jen bronze + ale zatim to menit nemuzu poud mi ale pc veme 250-300w tak furt je tam rezerva cili pokud nebudu taktovat procesor a jen ramky tak neni nutna vymena zdroje?

Je to levný nic moc zdroj, u kterého se nedá počítat, že by ti přežil více sestav. Svůj účel splní, XMP přežije, ale tady by si ho koupil málokdo.

Tady nejde o výkon, ten papírově stačí. Ale jde o to, že ten zdroj není kvalitní a je potřeba si uvědomit, že zdroj je naprostý základ počítače a závisí na něm stabilita a bezpečný provoz počítače. I kdyby se šetřilo na čemkoliv jiném, tak na zdroji se prostě šetřit nesmí. To je to samé, jako bys chtěl postavit výkonné BMW, ale na podvozek ze Škody Fabia. Ono by to třeba taky jelo rychle, ale v první zatáčce vyletíš ze silnice.

dobre a na jakym bych mel kdyztak pouvazovat?

Nijak zásadně, aby mělo smysl se tím zabývat.

Odhadem spis tak 1w, nekdo nameril spotrebu snad jen 4w pro 2x8GB 2800Mhz u DDR4..DDR4 maj tak do 40st(bez pasivu), pokud by to bylo +10w tak jsou rozpaleny na 90st+