» Poradna » Mobily

Zvýšení výkonu mobilního telefonu

Dobré den, mám takový dotaz. Mám mobilní telefon Samsung Galaxy J5 2016 už 3 roky. Už je docela opotřebený a není tak výkonný jako dřív. Myslíte, že pokud ho dám do továrního nastavení, zvýší se výkon? Jestli se neodstraní taková ta nepotřebná data a nepojede rychleji? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Ne, výkon nijak zvýšit nejde. Tovární nastavení ho zrychlí jen na chvilku, než se ti znovu aktualizují systémové aplikace a než si tam nainstaluješ zpět to, co používáš. Takže ne, nemá to cenu.

U toho telefonu je základní průšvih, že má jen 1,5GB RAM. To už je dnes absolutně nepoužitelné, zvlášť u Samsungu, který má náročnou nadstavbu.

Taky vlastním tenhle telefon. Tak jen pro upřesnění, RAM má 2GB, bez spuštěných aplikací žere 1,3GB RAM, rezervováno 156MB, volná 543MB. Telefon je použitelný celkem v pohodě, problém nastává v případě, že je hodně spuštěných aplikací na pozadí nebo se spustí něco žravého. Na to ty 2GB už prostě dneska nestačí.

No já jsem někde na netu našel, že má 1,5GB RAM. Tak ještě mrknu.

model 2016 - 2GB, předchozí model - 1,5 GB Možná tady nastal kiks

Aha, tak už vím, kde nastal kiks, nebyl to předchozí model, ale verze dualsim, která překvapivě má i v modelu 2016 jen 1,5GB :) Každopádně se Samsung UI jsou dnes už i 2GB málo.

Jak single tak dual SIM mají stejně velkou RAM.https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_j5_(2016)-7869.php#j510mModely označené J500 mají 1,5GB RAMModely J510XX (aka J5 2016 a J5 2016 Duos) mají 2GB

Tak to asi ve všech eshopech mají blbě :)

tady ještě specifikace přímo od Samsungu pro single SIM J5 (2016)http://www.samsung.com/uk/smartphones/galaxy-j5-...

2016 má naozaj 1,5GB. Máme v rodine dva, nepozorujem s nimi problém.

výkon samozřejmě nezvýší, ale uživatelská zkušenost může být skutečně jiná - nevíme jak moc ho má zaplevelený, takže factory reset bych hned nezavrhoval, pomoci může. Druhou stranou jsou HW parametry které jsou na dnešek naprosto nedostačující s tím nic udělat nelze.

1,5GB RAM zabere sám systém a UI Samsungu, takže tovární reset fakt nepomůže :) Jen na chvíli, než se systémové aplikace zase zaktualizují. Ostatně když odinstaluje vše, co nutně nepotřebuje, tak to má jak po resetu.

pokud nepoužívá některé vestavěné appky, tak bych je nejdřív zkusil zakázat v nastavení - dost to pomůže u slabších telefonů. Mám takhle zakázanou i část Google aplikací.

Může být, ale s 1,5GB RAM to je stejně zabitý případ :)

za zkoušku nic nedá - ono záleží na tom, k čemu telefon používá a co z toho musí běžet pořád. Já mám 2GB RAM, ale taky jsem provedl jisté optimalizace, protože dneska je spousta aplikací děsně nenažraná.Třeba normální Skype je šílenost, Lite verze je o něco lepší.

Jen pro upřesnění, telefon není funkčně opotřebený a ani nemá nižší výkon. Výkon hardware se stárnutím nemění a je pořád přesně stejný, jako na začátku. To že to pocitově funguje mnohem hůře je jednoduše tím, že za ty 3 roky se podstatně zvýšila náročnost software. A to nejen tvých nainstalovaných aplikací, ale zejména systémových aplikací, které se automaticky aktualizují na pozadí, aniž bys o tom věděl a mohl to ovlivnit. Takže proto ani nemá smysl tovární nastavení, to sice smaže tvoje aplikace, ale ty které nepotřebuješ, si předpokládám umíš odinstalovat sám i bez resetu a odstraní to všechny aktualizace systémových aplikací, takže na pár minut by telefon fungoval lépe, jenže ty systémové aplikace se během chvíle zase samy zaktualizují na nové náročnější verze a budeš tam, kdes byl. Zásadní chyba byla kupovat Samsunga, v levnějších modelech mají asi nejblbější poměr cena/výkon, hlavně je hrozný úlet, že takový telefon s náročnou vlastní uživatelskou nadstavbou prodávali s 1,5GB RAM. To bylo málo už tehdy v době nákupu, natož dnes, s tím už telefon prostě použitelný není. Pokud budeš kupovat nový a nebude to žádný vyšší model, tak se rozhodně vyhýbej Samsungu a ber telefon s minimálně 3GB, raději 4GB RAM.

Jediné co může pomoci mobilu s Touchwizem je LineageOShttps://forum.xda-developers.com/galaxy-j3-2016/developmen...