» Poradna » Programy

Zvýšení rychlosti připojení

Mám interni modem DeskPorte 56K a pripojuji se beznou telefonni linkou na VOL nebo WOL. Prestoze modem nabizi az 56 kb/s, stavove hlaseni mi rika, ze pripojeni je rychlosti (pouze) 33 600 kb/s - jak je to mozne? Podle mne, kdyby to bylo jenom telefonni linkou, tak by se rychlost pripojeni menila a umoznovala by aspon 44 kb/s, nebo se mylim? Co mohu udelat pro zvyseni propustnosti linky?

Odpovědi na otázku

Mrkni se do manualu, mne se zda ze tyhle ceske tzv. Microcomy se museji pomoci AT prikazu nakonfigurovat pro V.90.

Mam ten stejnej modem a nic jsem nastavovat nemusel. Pripojil jsem ho, nainstaloval a hned se pripojil rychlosti 49 333 b/s. Podle mne to bude tim, ze je v ceste nekde analogova ustredna, ktera vyssi rychlost nez 33 300 nedovoli.

Tahle rychlost je typicka v pripade, ze je modem (klidne i 56k) pripojen telef.linkou k analogove ustredne. A je to jeste ta "lepsi" varianta, ze se modemy nepokousi domluvit na rychlosti vyssi, protoze to pak vede k nenavazani nebo nestabilite (padani) spojeni (v takovem pripade se pak musi modem "natvrdo" omezit na 33600).Jaka je ustredna ucastnika se vetsinou pozna z jeho telef.cisla - na digitalu ma vcetne predvolby 10 cislic (napr. 019 722 xx xx).

jo, to se me take nekdy stava.....vhce to se rozpojit a znova se pripojit...v modemech nastavit nejvyssi rychlost, komprimovat data, a pouzit rizeni toku ne softwarove ale hardwarove......

musis prilozit pod kotel ))

Rychlost 33600 je opravdu klasika max. pro analog. ústřednu. Ale nemusí to být jen ústředna. Správné zapojení udělá také své. Není tam paralelka??Nepíšete jaké je vedení. Zkustě půjčit a vyzkoušet jiný modem.Je-li to linkou nebo ústřadnou, nepomůže nastavení.Je modem schválen pro JTS?? A Ohlášen?Pokud ano , můžete chtít po Telecomu proměřit linku pro modemovou komunikaci.Pokud ne, pak linka vyhovuje telefonování, ale pro modem vyhovovat nemusí. Většinou se nikdo neptá, připojí a myslí,že to musí!!! jet. NEMUSÍ!!