» Poradna » Web a internet

Zvýšení rychlosti od poskytovatele

Zdravím, dneska mi můj poskytovatel na požádání zvedl rychlost internetu ze 100/50 na 200/100 problém je takový že mi to tolik nedá nedá mi to vůbec ani původní rychlost moje rychlost internetu se nyní pohybuje někde na 0.03Mbit/s download a 0.01Mbit/d upload a ping přes 200 Nevíte někdo co stím?ROUTER : TL- WR841ND podle parametrů bx měl zvládat až 300Mbit/s

Odpovědi na otázku

Ten router je pouze 100Mbit, takže nechápu, proč sis nechal zvyšovat downlink na 200Mbps ;) 300Mbit je tak akorát teoretické maximum wifi modulu, ovšem k reálně nanejvýš tak polovinu a i to nemůžeš využít, když WAN i LAN porty jsou jen 100Mbps. Mimochodem, to testování doufám neprovádíš při propojení počítače s routerem pomocí wifi, ale pomocí kabelu?

Pocitac je na kabelu

Tak ještě jiný pokus, zkus připojit kabel od poskytovatele přímo do počítače.

Nejde vůbec

Ten router je stejný, se kterým to dřív fungovalo? Každopádně chyba bude zjevně u poskytovatele. Řekl bych, že omylem při změně tarifu vymazali tvé přiřazené zařízení (jeho MAC adresu) a teď ti to jede jenom silně omezenou rychlostí v testovacím režimu.

Ano router je stejný

A max. rychlost na kabelu je jaká? Mrkni na 1. řádek:https://www.tp-link.com/cz/products/details/TL-WR... S tímto šuntem nemáš šanci ten net naplno využít ani omylem. Kup si router, co umí 1000Mbps po kabelu (včetně WAN!!!) a je to. Ale ten nenajdeš mezi šlupkami za pár stovek.

Ale i přes to že zvládne jen 100Mbit/s by mě neměl takhle omezovat ne?

Pokud ti to funguje stejně blbě i na přímo bez routeru (kabel rovnou do PC), tak bude chyba jinde a ty ji sám nevyřešíš.

Když zapojím kabel od poskytovatele do pc tak net nejde vůbec

A opsal jsi nastavení z routeru (WAN) do IPv4 konfigurace v PC?

Také může jít o MAC, takže opsat i tu.

To mě taky napadlo, ale já bych právě spíš řekl, že to (že nejede počítač napřímo vůbec) bude spíš nastavením WANu. Myslím si to proto, že jsem se už u jednoho poskytovatele setkal s tím, že přípojka při správném nastavení WAN jela takovou hodně retardovanou rychlostí s jakýmkoliv zařízením (libovolnou MAC) a terpve když technik u zákazníka takto otestoval funkčnost spojení, zaregistroval MAC adresu routeru v jejich systému a pustilo to plnou rychlost. Tak jak popisuje by se to chovalo právě, kdyby při změně tarifu ze systému vypadla zaregistrovaná MAC routeru, přičemž nastavení WAN v něm zůstalo a tudíž to funguje, ale jen tou testovací rychlostí. Kdežto v počítači nemá nastavenou WAN, proto to nejede ani tou testovací rychlostí. Ale je to samozřejmě jen možnost, se kterou jsem se v praxi setkal. Moc mě nenapadá, proč by to mělo jinak jet tak pomalu.

Zkoušel jsem teď nastavit ipv4 přímo ve Windowsu a zapojil kabel od poskytovatele stále nic takže budu muset vyčkat než přijde technik

Nastavil jsi to u správného sítového adaptéru (ethernet, ne wifi)? A opsáno z WAN routeru bez chybičky?

Ano několikrát jsem to po sobě kontroloval

A tu MAC adresu jsi zkusil opsat do své síťovky?

Ano

V tom případě už bez součinnosti s technikem od poskytovatele nic nezmůžeš.

No jestli mas 200bit/100bit a stahuje ti to 0.03Mbit = 30000bit, tak dostavas vic nez stokrat vic, nez jsi zaplatil.Ping 200 (sekund?) teda pravda nic moc.

Absolutně nechápu proč si někdo myslí, že tady vyřeší svůj problém s internetovým připojením rychleji a líp, než kdyby se obratil rovnou na svého poskytovatele.

Obrátil ještě dřív než jsem napsal řekli mi že technik se mi během dne ozve a volal před 10ti minutami