» Poradna » Web a internet

Zvýšení rychlosti internetu "spojením"

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli když budu mít 2 síťové karty a 2 připojení mohu nějakým softwarem nebo upraveným driverem nebo nějak jinak zvýšit rychlost internetu ("raid" pro internet).Je to jenom dotaz takže mě prosím neukamenujte.Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Mozes, ale bezne sa to nerobi. Poskytovatel uctuje cenu za dve pripojky ak ti to nevadi. Normalne sa to robi tak, ze sa zvysi rychlost na tej jednej pripojke.

Ne

Jistě, přepojování paketů je základní funkce ethernetu. Propoj sítě pomocí vpn.

Ano, Potřebuješ něco co dokáže rozdělovat zátěž na dvě připojení. Jenže jaký SW, nevím. Tohle je běžně záležitost až lepších routerů. Ale co vím tak dříve existoval pro windows Kerio Winroute Firewall, ten to myslím umí taky, ale toto je dnes nahrazeno Kerio Controlem a to už je taky "vlastní krabička" nebo celý OS postavený nad linuxem. Každopádně netuším jak to funguje když to je instalované na stejném stroji, který generuje datový provoz.Nejlepší volbou bude nějaký slušnější router co to umí. Např nějaký mikrotik. Ale rovnou říkám že to nastavení asi nebude úplně snadné a chce to k tomu i člověka co to bude umět nastavit.

Proto jsem psal to "ne". Samozrejme to jde, ale vyzaduje to takove znalosti, ze clovek schopny tohle zprovoznit by se neptal v poradne na zive.cz.

Není to tak jednoznačné. Dvě linky sice jdou propojit pomocí nějakého load balancing routeru, ale není možné předpokládat, že se nějaký jeden velký soubor z internetu bude stahovat rychleji. Fungovalo by to třeba pro torrenty, kde se stahuje pomocí mnoha připojení a router pak může přehazovat spojení mezi linkami podle aktuálního vytížení.

Jiste, a michaji se do toho takove veci jako sesison management atd. atp. Proste je to netrivialni.Ja treba dve pripojeni mam, ale funguji spis jako "hot standby" nez load balancing. Mikrotik FTW! :)

OT: Podle tveho webu koukam, ze jsme mame podobneho konicka a navstivili velmi podobna mista :)

Pardon, za to "ze jsme" si dam facku sam

Na windows (serveru) najdeš funkci Teaming, která "sloučí" síťové karty proti switchi, linky mezi switchi v LAN se dají "slučovat" pomocí EtherChannel (cisco terminologie, u HP to pojmenovali Trunk což u cisco vede na 802.1q). Pro "sloučení" WAN linek jde na cisco routerech konfigurovat multilink, další výrobci určitě umožňují něco podobného. Podmínkou aby to fungovalo je, že musí spolupracovat dvě zařízení, každé na jedné straně spoje.Pro domácí použití je jednodušší objednat ryhlejší linku

Jo jde to, zkoušel jsem to spojením tří modemů, je na to jednoduchej prográmek od win7 výš, určitě ho najdeš, do PC musíš mít přivedený akorát ty sítě který softem spojíš.

"Zvýšení rychlosti internetu "spojením"" docílit nelze. V lokálních sítích se používá NIC TEAMING apod., ale to vyžaduje podporu na obu stranách fyzického propoje.LOAD BALANCING neznamená zvýšení rychlosti - ačkoliv to technicky možné je, ovšem je potřeba podpora na obou stranách (server-klient). Pro snadnou představu a velmi zjednodušeně, běžný obsah mezi serverem a např.webovým prohlížečem "teče" jakousi trubkou, která je vytvořena jen pro tento okamžik a její konce jsou "připojeny" na konkrétní jediné unikátní rozhraní (server-klient) - trubku nelze rozdvojit, to komunikační protokol neumí. Šlo by to řešit vytvořením dvou trubek v případě Load Balancingu, ale jak jsem psal, musel by na straně "odesílatele" být nějaký řekněme software, který obsah "rozseká" do dvou trubek a software na straně "adresáta" zase obsah poskládá. V běžné praxi není důvod něco takového nasazovat.

Fáma, teória a zbožné prianie pri raid0 na diskoch aj pri Internete, účinok žiaden."Ale testy nám jasne hovoria v prospech".

Zkoušel jsem to. Něco podobného se dá využít při více uživatelích, nebo když lze rozdělit cesty pro konektivitu jednotlivých programů. Potom program A stahuje konektivitou 1 a současně program B stahuje konektivitou 2. Pokud se jednoznačně nestanoví podmínky pro připojení, tak vždy se to kouslo, byly s tím větší problémy, než s jediným připojením.