Zvýšení RAM v PC

Dobrý den. Chtěl bych zvýšit RAM minimálně na 16GB. Nyní tam mám 2x4GB Corsair CMX4GX3M1A1600C11 DDR3 SDRAM 800MHz, CPU je AMX FX-6300, MB GIGABYTE 970A-DS3P. Jaké paměti RAM dokoupit, tak aby to spolu fungovalo?Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

posledny buldozer co som mal, fx8350 mal problem so 4 osadenymi ramkami, ked boli 3 isli vsetky, ked boli 4 tak nesli. Takze skusil by som https://www.alza.cz/patriot-8gb-ddr3-1600mhz-... inak aky je plan upgradu pc? nevyprdnes sa na kupu ddr3 a neprejdes rovno na ryzen a ddr4?

Upgradovat zatím nechci, jen chci aby mi šly plynuleji hry za co nejmenší náklady

a si si isty, ze hry idu sekane koli ramke? 8 nieje zas az tak malo.. fx6300 je ale velmi slaby cpu.

... jdou mu špatně kvůli grafice ... , vždyť žádnou nemá ... TIP: Kup třeba 1660 GTX Super ...

Grafiku mám GIGABYTE Radeon HD 7790. Hry se sekají, když zapomenu vypnout prohlížeč, nebo jiné aplikace.

ja by som tam ramu nekupoval, nechaj to dozit, daruj to, predaj.. na kancelarske ucely je to OK, a na hry si kup ryzen3300x, 16ram, velke tucne SSD a 500W seasonic

yo zabudol som tu 1660s co ti pisu vyssie

Díky za radu, ale na to co hraji to stačí, akorát, že nemůžu mít nic jiného spuštěného. Koupím co jsi navrhl nahoře a budu ještě pár let spokojenej.

je velmi realne, ze ti ta rama nepomoze.

Když povypínám prohlížeč a ostatní aplikace, tak to běží dobře - vytížení RAM 50-60 procent. S prohlížečem je to na 90 a víc procent a pak se seká.

ja chapem co hovoris, ja mam 16GB od 2013.. ale tiez som cakal na novu dosku a nekupil som vtedy na staru dosku DDR2 ramy, lebo bysom si ich potom mohol akurat tak strcit do riti ked sa daco pokazi, ze.. Ak ti to po vypnuti aplikacii ide, tak vydrz kym ten PC zdochne a kup az potom 16GB.

Je to sice starý, ale věřím, že ještě něco vydrží

Takze si jsi 100% jisty, ze bottleneck je tam RAM? Asi tezko. CPU a GPU za moc nestojej, chce to efektivne celej novej PC, aby se na tom dalo dobre hrat...

Tak to si můžeš být naprosto jistý, že k tomu ti přidání RAM opravdu nepomůže. Tohle je problém procesoru a grafické karty.

MB podle výrobce podporuje 64 GB RAM v DDR3 1.5 V takže až 16 GB moduly.

máš velmi slabý počítač a to že se sekaj hry je dáno pomalou grafickou kartou ale ty nepíšeš jakou máš ... klidně si dokup 2x 8GB DDR 1600MHZ.... ale jestli chceš ušetřit tak to vem z bazaru, můžeš tam píchnout i rychlejší paměti třeba 1866MHz, ale poměží to na rychlosti těch pomalejch co máš t.j. 1600MHzhttps://pc.bazos.cz/inzerat/120385536/ram-ddr... nebo tady https://pc.bazos.cz/inzerat/120696504/kingsto... a vemeš si jenom 2 moduly ... nebo tady https://pc.bazos.cz/inzerat/119455031/hyperx-...

Jak píšu výše grafika radeon HD7790. Při hře využití RAM 7,2 GB.

aha njn je to slabší starší PC. asi bych doplnil modul z bazaru o stejné velikosti tedy 4GB jeden nebo dva.