» Poradna » Počítačové sítě

Zvýšení dosahu WIFI

Dobrý den, mám router Tenda w311r+ . S routerem jsem spokojen, bohužel mi signál nedosáhne do jedné místnosti. Chci se zeptat, zda-li mi nějak pomůže například jiná anténa (a musí být od stejného výrobce jako router nebo je to jedno?). Nebo budu muset kupovat nový router, popřípadě jiné nějaké jiné řešení? Předem díky!

Odpovědi na otázku

Primarne se to resi premistenim AP (wifi routeru) na vhodnejsi misto.Pokud to opravdu nejde, pak muzete zkusit tu antenu. Muze byt od libovolneho vyrobce, jen musi byt pro pasmo 2.4GHz a musi mit ten spravny konektor.Porizenim jineho routeru si obecne (co do dosahu signalu) nepomuzete.

anténa je u wifi zařízení volenatak , aby vyzařovala výkon který odpovídá normě. Pokud ji vyměníš porušuješ normu a zarušuješ okolí. Proto je primární postup jak uvedeno výše...

Ono to se vsesmerovkou a v interieru neni tak horke. Ale mate pravdu.

http://www.czc.cz/netgear-wn3000rp/91779/pr... potreba neco takoveho.ja to s tim to opakovacem v panelaku vyresil.

V panelaku opakovac?! :o((

no ono mne už dost štve,jak si každej myslí že změní anténu a vyřeší dosah. A že by to také mohlo fungovat podle nějakého předpisu , to se přece může odrbat, že?Ne že by naáhl kus drátu a dal druhou wifinu, to ne , ale nacpat tam silnější anténu to jo, a nebo repeter, který zruší okolí a má poloviční propustnost, to je pro moje řešení dobré. Až to udělají takhle všichni, můžeme se s nějakou wifi rozloučit. A začnou dotazy typu: mám to zarušený co s tím?

Řešil jsem podobný problém, vyřešil to powerline adaptér - ethernet po 230V rozvodech. http://www.alza.cz/sitove-prvky/sitove-karty...

jak bylo řečeno, vyzkoušej nejdřív různá umístění v bytě. Domácí routery je vysílač, pro ty se vždy vybírá optimální místo, kde pokryjí potřebné území. V bytě tedy nikde ne v koutě nebo u země.

Powerline je mega hnus.

Zkus byt konkretnejsi.

já mám na chalupě tohle: https://www.google.cz/searchupgradované v plastové krabičce od CD coby bezprašnou a bezúdržbovou variantu... ono do starýho kamennýho baráku s dvacet cm tlustejma příčkama a 80 cm tlustejma nosnejma zdma se nic moc jinýho nechytá... na druhou stranu je nutné říct, že nikoho neruším, protože ty osmdesátky zdi toho moc nepropustěj a navíc jsme na okraji vesnice, dál už jsou jen pole, srnky, lesy...