Zvuky z GPU

Dobrý den,mám menší otázku na poněkud trapný problém. Po čištění pc se mi z GPU při zátěži ozývají takové jako by šustivé zvuky, ale jakmile nejede naplno, třeba když vejdu ve hře do menu tak to hned přestane a větráky to není.Říkám trapný problém protože vím že pc čistím jak nemám...štětec a vysavač...ale už 5 let jsem s tím neměl nikdy problém...tak nevím jestli jsem mohl tím štětcem něco poškodit...Jinak je gpu vpořádku...výkon stejný a teplota taky (díky čištění dokonce nižší...)Tak kdyby jen někdo měl zkušenost či znalost byl bych rád...aspoň budu vědět na čem jsem :D

Odpovědi na otázku

Uvolněné cívky či kondenzátory mohl jste něco mechanicky přiohnout stejně jste mohl odstranit prach který to tlumí.U 5tiletého HW je to stejně na výměnu.

Hmm no zjistil jsem že to je jen 4 roky, a pc byl dost silný a stále hry zvládá na ultra takže bych rád ještě pár dalších let...jen mě štve jak stašně žerou ty staré nvidie. :DTakže dělat s tím asi nic moc nepůjde...to jsem čekal. Myslíte že to může urychlit smrt karty nebo to bude jen estetický problém? Děkuji za odpověď.

Kdoví, tohle říct už zavání jasnovidectvím. Těžko říct, může to být jen cívka a nemusí to mít technicky na nic vliv, anebo už se rozpadají napájecí obvody.

To je v klidu, šustí a pískají cívky měničů napětí. Nemá to na nic vliv (kromě rušivých zvuků), ani to nesignalizuje konec životnosti (dělají to běžně i nové GPU), takže používej dokud bude fungovat.

Díky za pozitivní příspěvek...snad to tak bude :D

Někdy pomůže omezit FPS, u mojí GTX1080 mám typicky problém když FPS letí ke 100 a výš. Vsync a lock na 60FPS a je většinou ticho.Nebo to chce hlučnější chlazení které to přehluší :)